bugün

Doctor Who isimli diziye 2. sezon 12. bölümünde dahil olan ve 3. sezon boyunca doktora yol arkadaşlığı edecek şahsiyet. karaktere freema agyeman hayat vermektedir.
--spoiler--
2. sezon 12. bölümde doktor tarafından sonik tornavida aracılığıyla siberler tarafından ele geçirilmiş beyni öldürülmüştür. 3. sezonun 1. bölümü itibari ile Freema Agyeman'ın diziye uzun süreli katılmasıyla birlikte hemen bölümün basında orada ölenin kuzeni olduğuna dair bir dialogla seyirci aydınlatılmıştır.
--spoiler--
10. doktor un 2. yoldaşıdır. rose ve donna göre daha pasif ve doktora çok bağlanmamış birisidir. öyle ki hemen doktorla seyahet etmekten vazgeçmiştir.
sözleşmesinde 3. sezonda david tennant ile öpüşmesini sağlayacak bir madde olmasını istemiş olan oyuncudur.
10.
--spoiler--
doctor veda ederken mickey ile sevgili oldukları görünen kişi.
--spoiler--
gelişiyle rose'u aratan doctor'un yardımcısı.
Doctor'ın en sevmediğim yardımcısı / yol arkadaşı.
Çoğu insanin sevmedigi, benim acayip sevimli buldugum karakterdir. Rose'dan sonra gelmesi buna sebep olmustur belki de. Evet, Rose Tyler farklidir.
https://media.giphy.com/m...a/l6Jwv3MZ7tYru/giphy.gif
10. doktorun tıp öğrencisi yoldaşıdır. şunu biliyoruz ki doktorun tüm yoldaşları - yeni seri için konuşuyorum - muhteşemdir. (bkz: brilliant) ama bu kızımız pek sevilmez. nedeni ise az çok bellidir. öncelikle rose'dan sonra gelmiştir o yüzden kalplerimiz yeni bir ilişkiye hazır değildi belki de; ne bizlerinki ne de doktorun iki kalbi. bu ilk sebebe bağlı olarak ikinci bir neden de vardır ki bu da doktorun da martha'yı daha zor kabullenmesidir. e bi de platonik aşk eklenince işler her ikisi için de zorlaşmıştır. ben martha'yı çok seviyorum çünkü mazlumdur bence. doktorun cefasını o çekmiş ve onun post-rose halini tedavi etmiştir ki zaten doktordur. tıpkı diğer yoldaşlar gibi üstüne düşeni yapıp Dünya'yı kurtardığından bahsetmeyeceğim bile. hatta diğerlerinden daha da zorunu başarmıştır çünkü doktorun en kaba davrandığı dostudur. tabi sonunda baktı olmuyor, her saniye kalbi acıyor ve ailesinin de ona ihtiyacı var, doktoru bırakmıştır. rose doktorun sevgilisi, donna en yakın arkadaşı, martha ise dayanağıdır, doktorun doktorudur.
Doktor için çok fazla fedakarlık yapmasına rağmen hep Rose la kıyaslanan ve istediğini alamayan bir yoldaş.
Açıkçası ben doktorun yerinde olsaydım.
Bu kadar zeki bir kızın gitmesine izin vermezdim.