bugün

entry'ler (45)

kuranı cinlerin yazmış olma ihtimali

eskiden argüman gibi argüman üretirlerdi. şimdi canı sıkılan uyduruyor.

yeni oryantalistler

pinhan yayınlarından çıkmış ian almond kitabıdır. oryantalizmin post modern çağdaki temsilcileri üzerinden değerlendirmeler yapılmıştır kitapta. niçe ile başlar orhan pamukla devam eder. *

dostunun sevgilisiyle arkadaş olmak

çok boktan bir durumdur.
yaşadım biliyorum.
kız beni kendi tanıştırdığı halde sevgilisinden kıskanmaya başladı.
sebep olarak da çocukla yaşadığım konuşma ve tartışma gibi kitap gibi entelektüel faaliyetleri çocuk bundan da bekliyormuş bunu gösterdi. hayır anlamıyorum bu nasıl arızalıktır. tartışmak istiyosanız tartışın da beceremiyosanız sorun benim entelektüel fazlalığımdan mı kaynaklanıyor.
yani azizim sakın o sulara girmeyin, çok fena bi durum. bi de kavga ettiklerinde hangi tarafı tutacağını bilememek var ki çok daha zor.
sonuç çocukla konuşmuyorum, hayır çok da umrumdaydı ya.

salon 2

https://soundcloud.com/salon2/salon-2-5-b-l-m
iki adamın nasıl olsa çalıyoruz kaydedelim bari fikriyle ortaya çıkan yayındır her hafta bi tane.
5. bölüm onair.
iyi uçuşlar cemaat!

salon 2

şuradan dinleyebileceğiniz radyo programı:
http://www.soundcloud.com/salon2
her hafta 1 tane. cumartesileri.

radyo peltekvaize

salon 2'nin adresidir. iyi müziğin ve yüksek kafaların radyosudur.
http://peltekvaize.blogspot.com

kitap okumak isteyip parasızlıktan okuyamamak

kitaba verdiği değeri acilen tartıp biçmesi gereken insan beyanı.
gerçekten kitapla ilgisi olan insan öncelik sırasını ona göre düzenliyor zaten.
ama kitaplar çok pahalı yea geyiğinin ardında isteksiz zihinler olduğunu çoktan anladık.
dipnot: ayrıntı metis iletişim gerçekten çok pahalı ama... servet yatırıyoruz oraya.

the name of the doctor

doctorun sezon finalidir efenim.
açıkçası daha duygu yüklü bir bölüm bekliyordum.
her sezon finali ağlardık bu sefer ağlatmadı.
bunu da koskoca hikayeyi 45 dk ya sığdırmaları etkilemiştir sanırım.
yahu river gelmiş hoş gelmiş yüzümüzde güller açtı kızımızı görünce ama.
ilk defa matt in çok da güzel oynamadığını hissettim.
ya da çok fazla spoylırs aldığım için beklenti yüksekti karşılayamadı.
neyse sezon finalidir efenim. simdi koskocaman bir tatile girecekler ve biz özleyeceğiz.
bu arada john hurt as the doctorun devamını merak ediyoruz. bence tüm zamanların en büyük savaşında muhtemelen büyük bir kırım yaşandı ve yapmak zornda kaldığı bir hamleydi ve kendisini affetmedi. o yüzden adamı doctor olarak bile kabul etmiyor. hmm o zaman regenarasyon çizgisi de kayıyor.

doctor who

o kadar aradan sonra vasat bir bölümle beni hayal kırıklığına uğratmış dizidir.
sesi az açmıştım ondan da olabilir. bi kaç defa daha izleyeyim anlarım.
çocuğun okuduğu kitap amelia williams tarafından yazılmış ve 11. bölüm en iyisidir diyerek amy'yi hatırlatıp yine kalbimi yaralamışlardır.
ahh steven moffat ne güzel bölüm yazarsın sen. bu sezonun hikayesi ne olacak acaba dorium'un geçen sezon dediği asla yanıtlanmaması gereken soru mu sorulacak ?
heyecanla bekliyoruz efenim umarım tatil koymazlar araya bir kere daha.
hee bir kere daha aksanını sevdiğimin dedirtmemiş midir? dedirtmiştir orası ayrı.

gök görmemiş

http://www.youtube.com/watch?v=85Xyjxd8Hyk burada da görmemiş manasında teyzenin kullandığı deyim.

gök görmemiş

görgüsüz,herhangi bi konuda bilgisi olmayan kişiler için kullanılan ege deyimidir.

doctor who

cnbc-e de yeni sezonu yayınlanmaya başlanandır. istemiyorum sözlük. is-te-mi-yo-rum. (kıskanç bir kızın dramı)

carey mulligan

doctor who 3x11 de doktora kafa tutan gız, şirindir. blink de favori bölümlerindendir.

piyasa islamı

patrick haenni tarafından yazılan bir değerlendirmeler bütününden oluşan kitaptır. adı islam piyasası olsaymış daha iyiymiş.
kitapta kapitalist müslümanların (!) ne gibi işlerle meşgul oldukları, tüketim toplumu olarak müslümanlara din üzerinden neler pazarlanabileceğine dair yapılan girişimler açıklanmış örneklenmiştir.

söylenmesi zevk veren ingilizce kelimeler

demythologizing!

hermeneutik

richard palmerin hermeneutik isimli kitabı hem giriş niteliğinde hem de temel hermeneutik yaklaşımları öğrenme konusunda okunabilecek güzel bir kitaptır.

matt smith

insana ingiliz aksanını sevdiren adam.

gossip girl

finali ile ilgili denecek tek şey var, ve o da spoylırlı:

--spoiler--
i thought it was dorota!
--spoiler--

youtube alternatif isim önerileri

kuslaronuekmeksanip.net

öğretim üyesi yetiştirme programı

eksiği gediği fazlası noksanı, doğrusu yanlışı bla bla bla tartışmayı boşverin, kısacası o değil de yeni kadroların açıklandığı sistemdir.