bugün

Şanlıurfa'yı Tanıtma Derneğince Şair Nabi Kültür Merkezi'nde düzenlenen ''insan Hakları ve Sivil Anayasa'' konulu panelde istiklal Marşı'nın okunmasına tepki gösteren araştırmacı yazar. *

görsel
refah partisinden ayrıldıktan sonra bir dönem yeniden yapılan partisi adında bir tabela partisi kurmuş olan kişidir.
işadamı kimliğinin yanı sıra kürt sorunu hakkında somut çözüm önerileriyle 17 inci abant platformunda en kabul edilebilir fikirleri güzel bir çerçeve içinde sunmuş 1958 batman doğumlu olup aslen mardin midyat'lı olan yazar.
babası diyarbakır cezaevi nde işkence ile öldürülmüş, kürt sorunu ile ilgili gayet mantıklı fikirleri olan bir isim. 10 mart 2008 deki taraf gazetesinde neşe düzel ile yaptığı röpörtaj harikaydı bence. bir dönem hadep in yönetim kurulundada yer almıştır.
kürt sorununa demokratik açılım arayışlarında muhatap alınabilecek nitelikte birikime sahip araştırmacı yazar.
ayrıca demokratik toplum partisi için siyasi bir proje değildir diyerek duruşunu sergilemiştir.

türkiye cumhuriyetinde bu nitelikte kürt siyasetçilere ihtiyaç var.bu görüşlerim altan tan ın fikirlerinin altına imzamı atarım anlamına gelmiyor; ancak üslubu ve uzlaşmacı kimliği dtp li militanların yanında takdire şayan!
"Ya Tam kardeşlik ya hep birlikte kölelik" üst başlığını taşıyan kürt sorunuisimli hacimli bir kitabı çıkmış olan iş adamı, araştırmacı ve yazar. son otuz yılın kanayan yarası konumundaki kürt sorunu ile ilgili, olayın dünü ve bugününe dair kapsamlı araştırmaların ve analizlerin olduğu bir kitap.

kitap hakkındaki değerli bir analiz için aşağıdaki linki tıklayabilrsiniz.

http://tarafsizhaber.com/...lenen-Kitabi-Yazdi-77932/
(bkz: bedii tan)
kürt-islamcı olarak nitelendirilebilecek bir yazardır. bölgeyi iyi bilmektedir. tıpkı mehmet metiner, ümit fırat gibi kürt sorununun islam kardesliği ile cözülecegini vurgulayan bir adamdır kendisi.
abant platformu'yla ilgili izlenimlerini geçen gün zamanda yazan şahsiyet.
dediklerinden sadece bir kısmı;
" kerkuk, Kürdistan'a bağlanmalı. Bunun tersi politikalar, Türkmenlere hiçbir yarar sağlamıyor. Vize ve gümrük kaldırılmalı. Daha sonra da Türkiye, Irak, Suriye ve Ermenistan arasında benelux benzeri bir yapıya dönüştürülmeli. " gibi. yorumu size kalmı$.

edit : ne konuştuğunu ne dediğini bilmeyen, kalitesi yerlerde süründüğü halde aydınım diye gezinen kişi.

http://haber.sol.org.tr/d...iata-gidelim-haberi-41849

edit 2 : ne büyük bir dönek olduğunu gösteren yazı için. eskiden pkk kar$ısındayken şimdi pkk'cı kesilmiş zevat.

http://www.yg.yenicaggaze...zargoster.php?haber=18606
devrim sevimay'a verdiği röportajda güneydoğu'da aşiretlerin çökmeye başladığını belirten(temmuz 2007) görüşlerine katılmamak olanaksız.
(islamcı kürt olduğu için mi bu kadar ilgi çekici yorumları var; anlayamadım.)

''Hiçbir aile hiçbir partiye binden fazla oy getirememiştir. Bölge artık sınıfsal ve siyasal olarak oturdu. Çünkü bölgede ciddi bir yeni orta sınıf oluşuyor. Medyanın bunda rolü büyük. Her köyde internet ve çanak antenler var. O yüzden bu seçimin bölgedeki en büyük ağası kesinlikle 'internet ağ' olmuştur.''
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.