bugün

dep, dehap gibi partilerin türevlerinden biridir. bu türevlerin türemesinin sebebi siyasi de olsa başka görüşlere karşı türk siyasetinin hazımsızlığıdır. burada bile böyle değil midir? dehap hakkında zerre kadar bilgi sahibi olmayan kişiler rahatlıkla allah belalarını versin diyebilmektedir. nerede hazımsızlık demeyin sakın.. etrafınıza bakın göreceksiniz.
dep kapatılınca, boşta kalan hemen hemen aynı kadro tarafından kurulan siyasi parti. hatta ismini hatırlayamadığım bir gazete bu parti kurulunca ha dep hadep diye bir manşet atmıştı, oradan aklımda kalmış.
23 haziran 1996'da ankara'da atatürk spor salonu'nda yapılan 2. olağan kongresinde salonun tepesindeki türk bayrağı maskeli eşkıyalar tarafından indirilmiş ve yerine pkk bayrağı ile abdullah öcalan'ın resmi asılmıştır. pkk'nın gövde gösterisine dönüşen bu kongrede yerlerde sürünen türk bayrağı ve üstünde tepinirken eliyle de o meşhur zafer işaretini yapan ibneler, ilk kez bu kürtçü partilerle pkk'nın iç içe olduğunu kanıtlamıştır, her ne kadar öncesinde de bilinse de... bayrağımızın şerefsizler tarafından salonun tepesinden yere atılışı sanıyorum ki pek çok türk vatandaşının hafızasından silinmemiştir.
günümüzde yesop olmuştur.