1. 1.
  seyfo ile gülme eylemini emre* uymak suretiyle gerçekleştiren bir demet tiyato karakteri
  1 -1 ... olric
 2. 2.
  pirinc almaya giderken dikkat edilmesi gerekilen yer...
  2 -3 ... sazan
 3. 3.
  adını aga dizileriyle duyurmus yer
  -2 ... dopdop
 4. 4.
  allahım inanamıyorum... 4 entry girilmiş bu başlığa ve hepsi yanlış hepsi uydurma...
  yanlışlar:
  1. pirince gidilen yer midyat değil dimyat
  2. il değil

  doğrular:
  midyat mardinin ilçesidir. hem de çok önemli bir ilçesidir. tarihiyle, içindeki kültür mozayiği ile. süryaniler, yezidiler, araplar, kürtler, türkler hep birlikte yaşarlar midyatta... kiliseleri ile -ki deyrulumur kilisesi de buradadır- camileriyle din kardeşliğinin simgelerinden birisidir midyat. her yıl binlerce turist gelir buralara....

  (bkz: sözlük kalitesinin yerlerde sürünmesi)
  19 -3 ... cyranox
 5. 5.
  kesinlikle gitmek istediğim yer... bütünlüğünün bozulmamasını dilediğim örnek ilçe.
  1 ... düttürü hanzo
 6. 6.
  terör olaylarının her daim gerisinde olan,türklerin arapların kürtlerin ve süryanilerin yıllardır beraber,kardeşçe yaşamış olduğu,mardinin güzel ilçesi
  2 ... dr rocco amca
 7. 7.
  bir demet tiyatro karakterlerinden birisi.pek konustugu gorulmemistir.sadece gulmeye yarar. eyvah necdet seyfo ile ikisine gulun diye emir verir onlarda guler.
  2 -1 ... ugly
 8. 8.
  (bkz: midyatla seyfo)
  2 ... machados
 9. 9.
  http://www.midyat.net/
  ... kabaktadi
 10. 10.
  mardin' in ilcesi. suryanilerin yogun olarak yerlestigi kucuk yer. mistik, masal, gizem ve sahmeran. bendeki anlamları bunlar. gittiginiz her yerde sahmeran resmi gormeniz cok olası.

  telkari ile ugrasıyor genelde suryaniler. tek tek dolasıp karar vermesi zor oluyor, ayrıca hic te ucuz degil. cok pahalı.

  guzel karısık kebapları var. sufinin yeri olabilir adı. tam hatırlamıyorum. ama sahibi bir sufi idi. araptı. arapca seyh demekmis zaten sufi. garip bir adam. arapca konusuyor, yanındaki oglu bize turkce ceviriyor. sıcakkanlı fakat dedim ya garip. yani giydigi kıyafet, beden dili, hukmeden tavırları ve herkesin onu gorunce egilmesi sasırtıyor. mumkunse sorun ,orayı bulun ve sufi ile tanısın. batıdan gelenlerden hesap almayacak kadar da misafirperver bir adam sufi.

  (bkz: mardin)
  (bkz: telkari)
  (bkz: deyrulzaferan manastırı)
  2 ... kabaktadi