1. 1.
  1945 albümüyle bizlerle buluşmuş,avrupada en iyi gruplardan biri olarak gösterilmesine rağmen türkiyede değeri bilinmeyen gruptur.albümlerinin satıldığı ülkeler: amerika,fransa,lübnan,japonya vs..
  8 -1 ... pavell
 2. 2.
  Yüxexes'teki performansı ile beğeni toplayan yeni bayan vokaliyle ve Hakan Aysev'le yaptıkları 1945 isimli parçayla bizi bizden alan müthiş gruptur,orijinal albüm alamayan biz gençlerin az harçlıklarının kurbanı olmuştur ya da ben kuruntu yapıyorum.
  3 ... ucuncayir666
 3. 3.
  Klasik rock enstrumanlarının yanında keman, flüt, yaylı tambur ve soprano vokal örgüsünü müziğine başarılı bir şekilde adapte eden ve ülkemizin senfonik metal tarzındaki ilk temsilcisi...
  http://www.anatolianrock.com/almora/gruphakkinda.php
  2 ... viceversa
 4. 4.
  bayan vokalinin muhteşem sesi beni benden alıp götürmüştür.sıkılmadan ve bıkmadan dinlenesi, başarılı bir türk grubu.
  2 ... esneyenahtapot
 5. 5.
  herseyin s.canözer enstrümantelini yapsa cok cok ve cok mutlu olabileceğim;1945'in kapak tasarımında istedikleri masalsılıgı yakalamıs hos grup.bir de son zamanlarda fan sitesini tekrar acmıslar,iyi olmustur.
  1 ... cutcut
 6. 6.
  zannimca en iyi sarkisi cehennem geceleri dir.
  3 ... spiritualized
 7. 7.
  cyrano dinlenesi sarkisidir.basarilariyla turkiye'de duyulmayan grup japonya'da cok popülerdir.
  1 -1 ... markasiz
 8. 8.
  daha çok shehrazad şarkısı ile ve bulunduğunuz ortamın sahip olduğu teknolojiye göre bazen klibiyle de karşılaştığınız farklı olan herşeyin mükemmel olması gibi onların da mükemmel olduğunu düşündüğüm ayrıca aynı sebepten dolayı piyasa olmamalarına da ayrıca sevindiğim bu faklılıklarını koruyup onlara değer veren insanların kendilerini bilmeleri olayını koruyacaklarını umut ediyorum.
  'Candle in the night' dinlemeyen varsa dinleyin yani.
  1 ... yazasım varrr çok
 9. 9.
  cok basarılı bir vokale sahip, turkiyede "senfonik metal"in en iyi temsilcisi olan, yurtdısında buyuk basarılara imza atmıs grup. sarkı sozlerini cok iyi yazıyorlar, keman ve flut muzige ayrı bi hava katıyor. severek izliyoruz kendilerini.
  2 ... catherine blake
 10. 10.
  almora türkiye nin ilk ve tek senfonik metal grubu değildir.türkiyenin ilk senfonik metal grubu wacken open air festivalinde de sahne alan ilk türk grubu olan knight errant tır.almora knight errant tan esinlenerek kurulmuştur..
  2 ... wolfshade