bugün

Sevmem hıyarları. Ne zaman savaşta yenilseler ucu bize giriyor.
= dürüstlük,

= işini doğru yapmak

-) 2004 2005 yılı, o zamanlar evliyim, tatile portekiz'e gidip gelmişiz arabayla, arabada kırmızı uyarı ışığı yanıyo. Türk tamirciye götürdüm, bizimkiler bu işten anlar, diye. Adam abi bu arabanın işi uzun, iyi ki bana gelmişsin, bu arabayı 2 3 gün bana bırakman lazım, alman'a gitseydin bin 1200 euro paranı alırdı, ben sana 600 bilemedin 650 euro'ya arabayı cillop gibi yaparım, dedi...600 euro gene de çok para, ben bi düşüniiim, dedim...

Bi alman var, eski 2.dünya savaşından kalma uçak hangarında atölyesi var, herifin boğazından bileklerine kadar dövme var, bertie...bizim türklere çok aykırı bi tip. Almanlar diyolar ki, sen türksün, senin türk adam iyi, ama sen bertie'ye de gene de göster arabayı...gittim bertie'ye...

3 alman çalışıyolar orda. Hepsi dövmeli küpeli tipler.. bertie hanginiz, dedim, biri, benim dedi...sorunu anlattım, çalıştır bakiim arabayı dedi, baktı, haaa bu araba (audi) bunu çok yapar, şu rampadaki arabayı bitiriim, sonra bunu kaldırırız sen arada bi kahve iç, dedi. Arabayı bitirdi, tamam, yanaş, dedi...Arabayı kaldırdılar, bişeyi açıp bişey akıttılar bi maşrabaya, bi kelepçeyle, bi boruyu değiştirdiler.. .indirdiler arabayı...adam bana bu böyle 3 4 yıl idare eder, sonra gelirsin gene değiştiririz, dedi...

Yeminle bütün iş 10 dk sürmedi!! 7 dk falan sürdü!!

Dedim, borcum ne, dedi, biz bu parçaları araba mezarlığından söktük, bize maliyeti yok, ama sen sembolik olarak bi 10 euro ver!!

20 euro verdim!!...

Yani...

Dürüsttür almanlar ..
Hatunları gayet güzel, yalanasıdır.
Rammstein gibi harika bir gruba sahip olan millettir.
Kızları genelde sarışın ve beyaz tenli oluyor. Tank gibi hatunları var. Harbi Alman tankı. Hrrr..
=disiplin.
kıskanç millet.

şimdide jelibon rezervlerimizi kıskanıyorlar.

yakında haribolarımıza bile el koyar bunlar.
2. Dünya savaşında ruslar bunlara blowjob yaptırmıştır.
Almanlar, Cermen halklarından olan Orta Avrupa yerlisi etnik bir gruptur. Alman kelimesinin ingilizcesi olan ‘German’ kelimesi geç Orta Çağ’dan itibaren Kutsal Roma Cermen imparatorluğun’da Almanca konuşan nüfus için kullanılmıştır.

isviçre vatandaşlarının da dili Almanca olsa da, onlar Alman milletinden sayılmaz. Ana dilleri Almanca olan yaklaşık 100 milyon insanın ortalama sadece 80 milyonu kendisini Alman olarak görmektedir. Avustralyalıların da büyük bir bölümü Cermen soyundandır. Britanyalılar, Danimarkalılar, Hollandalılar ve iskandinavlar Alman sayılmaz fakat Cermenik sayılırlar… Almanların ön ırkı Ren Nehri’nin doğu tarafına yerleşmiş Cermenlerdir. Sakson, Frisler, Thüringler, Franklar, Alamanlar ve Bayuvarlar genel anlamda Cermen ırkının bel kemiğini oluşturur.

Keltik ve Slavlar ile Macarlar ve de diğer uzaktan boylar Cermenlerle karışarak zamanla Alman dilini ve kültürünü benimseyip Almanlaşmış ve bu etnik yapıda yer edinmişlerdir.

9. ve 10. yüzyıl ortalarında bir millet anlayışı ile birlikte Frank Krallığı’nı oluşturmuşlardır. Ancak belli başlı Cermen boylarının birleşmesi ile birlikte bir krallık altında Alman milleti oluşmaya başlamıştır. Bu arada kuzeyde Frisler, Anglosaksonlar, Franklar, güneyde ise Saksonlarla Bayuvarlar karakteristik ve folklorik yapılara ayrılmışlardır. Batı Roma imparatorluğu’nun çöküşü sonucu çeşitli krallıklar ve derebeylikler kurmuşlar ve genelde Frank Krallıkları altında tarihte yerlerini almışlardır.

Esas anlamda Cermen soyu ve buna bağlı olarak Alman millet yapısı ise 19. yüzyıl başlarında başlayan milliyetçilik akımı ile oluşmuştur.

1871 yılında ilk Alman imparatorluğu ile millî devlet oluşturulmuştur. Vatandaşlarına ise “Reichsdeutsche” (imparatorluk Almanları) denilmiştir. Bu millî sınırlar dışında kalan Alman kökenlilere ise diğer tabir yakıştırılmış, Öz Şıvablar veya Güney Almanları olarak adlandırılmışlardır. Nasyonal sosyalizm döneminde ise bunlara topluca “Volksdeutsche” (Halk Almanları) denmiştir.

Almanların Tarihi
Roma imparatorluğu ve onun arkasında oluşan Avusturya Habsburg imparatorluğu boyunduruğunda pek sivrilmeden yaşayan Almanlar 19. yüzyılın başına kadar sadece derebeylikler ve Frank Krallıkları kurmuşlardır.

Napolyon’un sebep olduğu çalkalanmalar sonucunda ise 19. yüzyılın başında bütün Avrupa’da oluşan milliyetçilikle Almanlar sivrilmeye başlamıştır.

1871’de kurulan Alman imparatorluğu sonucu kendileri de Avrupa’da söz sahibi olmaya başlamışlardır.

1. Dünya Savaşı’nın sonunda Alman imparatorluğu yıkılmış ve yerine Prusya ağırlıklı Weimar Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Paul von Hindenburg’un 30 Ocak 1933 tarihinde şansölye olarak atadığı Adolf Hitler’in iktidara geçmesiyle sona ermiştir. Onun yerine kendilerini Roma imparatorluğu’nun varisi olarak görüp Üçüncü Reich’ı (Üçüncü imparatorluk) ilan etmişlerdir.

Adolf Hitler’in getirdiği baskıcı rejim ve yenilikler Almanya’yı güçlü bir ülke yapmış, ülkedeki suç oranı ve işsizlik ciddi derecede azalmıştır. 2. Dünya Savaşı’ndan sonra Üçüncü Reich yıkılmış ve ikiye bölünmüş, biri Alman Demokratik Cumhuriyeti (Deutsche Demokratische Republik) adını alan sosyalist, diğeri ise Almanya Federal Cumhuriyeti (Bundesrepublik Deutschland) adını alan kapitalist iki Almanya kalmıştır. 1989’da şiddetsiz halk ayaklanması ve Mihail Gorbaçov’un umursamazlığı sonucu Alman Demokratik Cumhuriyeti lağvedilmiş ve ardından iki Almanya birleşmiştir.

Bu birleşmiş Almanya’da aşırı milliyetçi duygular ve eylemler genellikle nasyonal sosyalist geçmişin getirdiği bir tür utanma duygusu nedeniyle bastırılır ve hoş görülmez. Aşırı milliyetçilik ve özellikle ırkçılık çeşitli yasalarla sınırlandırılmış veya yasaklanmıştır. Neo-Nazizm dışında Alman milliyetçiliği yapmak aşırı boyutlara kaçmamakla beraber ılımlı bir milliyetçilik seviyesindedir ve yurtsever bir boyuttadır. Alman yurtseverliği tarihteki Alman filozoflarını, Alman bilim insanlarını, Alman şirketlerini ve ürünlerini, Almanların yaptığı icatları ve otomobilleri ile gurur duymak şeklinde gelişmiştir. Son futbol dünya şampiyonluğuna ev sahipliği eden Almanlar, hem güzel bir organizasyon hem de olumlu yurtseverlik gösterileri ile bütün dünyaya güzel bir örnek göstermeye çalıştılar.

Almanlar hakkında düşüncelerim: bu milletin potansiyeli, azmi, disiplini çok yüksek. 2. Dünya savaşından önce de, dünyayı inlettiler. Sonra da hemencecik toparlandılar.. Bismarck gibi bir liderleri var.. Dilleri çok zor açıkçası.. Bana göre dünyanın en faydalı milletlerinden biridirler. Ürettikleri her şey de kalite be arkadaşım.. Birkaç almanla tanışmayı isterdim. Biraz soğuk oldukları söylenir..
son zamanlarda kanımın ısındığı insanlardır.
iş ahlaklarına sonsuz saygı duyarım.
seviyorum ya ben bunları.
Hamam böceğinden veya tardigrad dan bile daha dayanıklı ve her türlü koşulda sağ kalıp güçlenebilen bir millettir.

Olm bu adamlar 2 dünya savaşından da en ezici sonuçlarla mağlup çıktılar,

Nasıl çok çabuk şekilde toparlanıp yine güçlerine güç katıyorlar amk.
ilk giden işçilerin iyi çalıştığının göstergesi.
Bavyera eyaletinde gaz çıkarmak gayet doğal karşılanır, toplum içinde, gürültülü olarak osurmak özellkle gayet normaldir.

Hatta birde hem çok sesli hemde çok kokulu ise o anda ortamda bulunan almanlar "bundebaaaa, oooh das is söhn" şeklinde takdir edebilir veya hiçbirşey söylemeden direk alkışlayabilir.

Böylede ilginç bir memlekettir. On senedir hannover şehrinde yaşıyorum., Sayısız takdir aldım bu konuda insanlardan, Burada osurmak güç ve kudret göstergesi olarak görülüyor, alman kültürü böyle.
-pastel tonlarda giyinen,

-köpeksever,

-pintilik derecesinde tutumlu,

-gastronomik zevkleri olmayan,

-cinsel sınırları aşmış,

-çoğunluğunun dini inancı olmayan,

-tanrı hata yapar, Alman hata yapmaz mottosunu benimsemiş,

-sabahın köründe işbaşı yapan,

-birisine birşeyin özelliklerini anlatırken eğitim çavuşu moduna girip askeri bir talimatlar zinciri dinliyormuş hissi yaşatan,

-çocukları şirin, kadınları güzel, yaşlıları içine şeytan girmiş gibi görünen insanlar topluluğu.
Kapıları hep tok ses çıkaracak şekilde ayarlayan millet.
kurallara uyan bir toplumdur. 80 milyondan fazla nüfusları olmasına rağmen son birkaç yıldır, resmen vergi fazlası, vermekte almanya. 2016 da 24 milyar euroydu, 2017 de 47 milyar euroymuş.

dürüsttürler. telefonda iş bağlarsın, sonradan "yok ben öyle demediydim" demezler.

kadınları da eğer seni beğenirlerse seksüel olarak çok serbesttirler. ne yapıp eder seninle yatarlar.
asıl adı (bkz: )germenler dememiz gereken halktır. kendileri avrupanın en köklü ve dünya tarihine iz bırakmıs nadir ırklardan biridir. Dünya savaş tarihinin hep bir numaralı aktörü bilim ,sanayi ve sistematik kuramın en önemli temsilcisi ve Amerika birleşik devletlerinin anglosaksonlarla birlikte temel halkınıda oluşturan ve dünya tarihine yön veren milletlerden biridir.
dünyada var olan en güçlü pasaporta tabi vatandaşlardır.

çok acayip bir ulusun fantastik insanları.
amerika birleşik devletlerinde nüfusları 46 milyon 47 bin 113 olan halk.
abd nüfusunun %14.4 ünü oluştururlar.
(2014 verileri)
https://en.m.wikipedia.org/wiki/German_American
alamanlar.
dünya çapında nüfusları 150 milyon olan halk.
anavatanları dışında en çok bulundukları ülke abd dir.
*almanya 65 milyon
*abd 50,764,352
*brezilya 12,000,000
*kanada 3,203,330
*arjantin 3,100,000
*güney afrika 1,200,000
*fransa 1,000,000
*avustralya 898,700
*şili 500,000
*rusya 394,138
*hollanda 368,512
*italya 314,604
*paraguay 290,000
*birleşik krallık 273,654
*isviçre 266,000
*peru 240,000
*avusturya 210,735
*kazakistan 178,409
*polonya 178,409
*ispanya 138,917
*meksika 140,000
*macaristan 131,951
*israil 100,000
*belçika 76,273
*bolivya 70,000
*isveç 49,359
*uruguay 40,000
*romanya 36,000
*ukrayna 33,302
*ekvador 33,000
*namibya 33,000
*norveç 26,683
*dominik cumhuriyeti 25,000
*çek cumhuriyeti 18,772
*yunanistan 15,498
*danimarka 15,000
*portekiz 15,000
*çin 14,446
*yeni zelanda 12,942
*lüksemburg 12,400
*irlanda 11,305
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Germans
Her ırk gibi, iyisi ve kötüsü vardır. Ancak çoğunluk olarak naif, zarif, bilgili ve anlayışlı insanlardır.
saygıda kusur etmeyeceğim bir insan topluluğudur..
bir türlü kanımın ısınmadığı topluluk.
Kendi ülkelerinde yapamadığı hayvanlığı Türkiye de yapmaya çalışan hatta ustteki otel odasında olay çıkarırcasına sex yapan ulus

Amına koyim merdiven Demirlerine vurarak eğlenmek nedir lan hayvan

Neyse bağırınca hepsi kaçtı zaten.