bugün

mükemmel bir A planı olan ama B planı olmayan sarışınlar.
I0I0 mantığından çalışan beyinlerine ters bir entry girildiğinde mozilla çöktü dedirtten yapıya sahip kavim.
11 avroluk alışveriş yapıp, kasiyere 21 avro uzattığınızda fazla verdiniz deyip önce 1 avroyu geri veren sonra kasadan 9 avro çıkartarak zekasıyla gurur duyan bir gülümsemeyle suratınıza bakan millet.
bir dönemin gencliğine almanca öğreten filmler ceken millet.
fıçı göbeği olan örgü saçlı kaba insanlar.
yenildikleri zaman bizim de yenilmiş sayıldığımız millettir.
dilleri çok romantik olan millet.
insan bir alman kuruluşunda çalışınca, almanların diğer milletler tarafından fazla abartılığını öğreniyor. sanıldığı kadar çalışkan değiller. şuan ki kriz ortamı onları da vurmakta. kalite konularında emin olun türkiye'nin seviyesine ulaşamıyorlar. öyle ki; çalıştığım firma, almanya'da ki merkezini kapatıp merkezi bursa'ya taşıma hazırlığında. iyi olduklar yegane konu ise, insan hakları. insana inanılmaz değer veriyorlar.
bir zamanlar hard porn vhsleriyle dünyaya nam salmış millet.
insandırlar. diğer avrupa milletlerrine oranla bize daha ılımlılar.
Dışardan göründükleri gibi kaba ve duygusuz bir millet değillerdir. Dilleri ve filmleriyle zamane gençliği üzerinde ciddi etkileri vardır.
mahallemize gelen alman bir gençle tanışmamın ardından yaptığım genelleme tespitiyle havalı, soğuk , cimri , çalışkan insanları bulunan millet. ulan cipsi yanımda çatur çutur yedi de bir tane de sen yermisin diye sormadı, cafeye gidip oturalım dedim ama herkes kendi hesabını öder dedi ulan ben ödüyecektim zaten hesabı senden para isteyen mi oldu meğerse adamlar kimsenin parasını yemez kimseye de para yedirmezmişmişler ama kızların parasını yemekten zevk alıyorlarmış.

- o ayağındaki ayakkabı ne öyle onla almanyada gezsen adama gülerler. bak bunu babam bana almanyada 150 euroya aldı.
-he la he.
Kurallara fazlasıyla bağlı bir toplumdur. Her seyin sistematik bir sekilde ilerlemesi konusunda saplantıları vardır. Pratik turk zekasını kavrayamazlar.
medyalarda ve günlük hayatta pek milliyetci olmayan bir toplum.
ikinci dünya savasindan ötürü cok irkci olarak bilinselerde aslinda hic öyle degillerdir. (istisna olan nazilar haric)
caliskan, azimli, isine zamaninda gelip giden bir millettir.
kamu dairelerinde kesinlikle sizi ciddiye alan bir cok kamu görevlisi vardir.
erken kalkmayi prensip haline getiren bir irktir. bir randevuya, abartisiz en fazla 10 dakka gec kalirlar, oda eger cidden istemeden gec kalmislarsa.
Türk vatandaşlarına en katı vize uygulayan ülke. bu nedenle ülkemize geldiklerinde kazıklanmaları caizdir.1.ve 2. dünya savaşında mağlup olmuslardır. Avrupanın amerikasıda diyebiliriz.
adamlar da tam bir muhendis kafasi var oyle bos degiller. ama kaba ve kendini begenmis olmalari cabasi. hitler torunlari.
(bkz: bira)
(bkz: araba)
(bkz: disiplin)
(bkz: teknoloji)
(bkz: disiplin)
(bkz: çalışkanlık)
(bkz: akıllılık)
kendisini toprlamış ülke 2 dünya savaşı kaybetmesine rağmen.
ikinci dünya savaşı'nda kullandıkları Tiger ve panther tipi panzer tümenleri ile özdeşleşen; Erwin Rommel, Von Rundstedt gibi, düşmanlarının bile saygı duydukları komutanlara sahip millettir.
doğu alman tarafı hariç kızları hiçte güzel olmayan millet.
güzel kızlarıda var .
üstün ırk oldukların kabul ettirebilecek delilleri olan millet, son iki gündür de bunu başka yönden gösteriyo herifler.

über alles doşland...
ispanyolların havasını adılar.
münih barçayı 4-0 yendi.
dortmund madridi 4-1 yenmekte.
çok sikici bir millet olduğunu şu iki günde göstermiş ırktır. helal olsun valla.
kadınları duba gibi.
geçenlerde otobüsle giderken camdan dışarı bakıyorum. uzakta bir alman kadını yürüyor, elinde onluk selpak var sandım. yaklaşınca bunun sekizli tuvalet kağıdı olduğunu fark ettim.
bir de bunların elinde 1,5 litrelik sular olur da yarım litreymiş gibi görünür.
ırkçı değil ama renk ayrımı yaparlar .
almanya sınırları dahilindeki inançlıların %30.9'u, evanjeliktir.
Adamlar Mercedes c 180 diye bir mal yapmışlar, tüm türklerin cüzdanında banka hesabında ne kadar para varsa çekip alıyolar. vaktiyle kızılderililere ateş suyu, incik boncuk çakıp ellerinden altınlarını alan tüccarlar gibiler amk. Almanlık çok kıyak iş yemin ederim süper bişi.
zeki herifler.

bizim memleket ıssız adam'ı, evim sensin'i çeker, bu adamlar das leben der anderen'i, baader meinhof komplex'i..
ırkçılıktan hiç haz etmeyen biri olarak haz etmediğim nadir toplumlardandır. edebiyatları ve edebiyatçıları haricinde dillerinden de hiçhaz etmem. lakin az zamanda çok iş yaptık lafının cuk diye oturduğu büyük kabiledir. aktif olsun pasif olsun onca yıkıma rağmen hızlı ve üstün bir şekilde kalkınan parmakla gösterilecek ,bu işte toplumumuzu sömürmüş ve sömürüyor olsa da, ülkelerinin dünya sanayi devi olmasını sağlayan şahıslardır.
Cimrilikleri dillere destan olmuş, bir şeyi ucuza aldıklarında diğerlerinin onları tebrik ettiği, her şeyi ben bilirim mantığında sınırı aşmış, pratik zeka denilen şeyden zerre nasip alamamış millettir bunlar. Bazen açıkladıkları şeylerin açıklandığında çok mantıklı olduğunu anlasanız bile bir Türk olarak asla yapamayacağınızın aşikar olduğunu asla onlara anlatamazsınız. Öyle böyle cimri değillerdir yalnız. Her şeyi parasal yollarla açıklarlar. Mesela bir şey olduğu anda ilk söyleyecekleri kelime 'O PAHALI' dır. Sinir bozar.

Tüm bunların dışında kendilerini geliştirdikleri alanlarda kalkınmayı iyi bilen, çalışkan ve sağduyulu bir toplumdurlar. Yaptıkları işlerde uzman oldukları doğrudur. Zaten bu yüzden kafaları tek yöne basar. Bilelim ama tam bilelim mantığı takdir edilmeyecek gibi değildir.
türkiye olarak hızlı trenlerimizi bir alman firması olan siemens e üreterek tekrar domaldığımız millet. tekrar tekrar domaldığımız lider.
(bkz: zee germans)
'türk gibi başla, alman gibi bitir'
kesinlikle dünyanın en üstün milletidir.

(bkz: teknoloji)
(bkz: sanayi)
(bkz: savunma)
(bkz: demokrasi)
(bkz: sağlam irade)
(bkz: bira)
Tolstoy almanlar hakkına şöyle bir benzetme yapar:
” bu alman halkı öyle bir millettir ki, faraza iki tane kapı olsa ; birinin üstünde cennetin kapısı, diğerinin üzerinde cennet hakkında konferans yazsa, bütün almanlar cennet hakkında konferans yazan kapıdan girer. Hiç biri cennete girmez.”
Almanlar konferans dinlemeye, düşünmeye ve dinlemeye meraklıdır.

iNSANIN YERYÜZÜ MACERASI
PROF.DR. ŞAHiN UÇAR
Bir topluluk her konuda mi disiplinli olur.
üstün ırk için Polonyalı kediciklere atlayıp şimdi tazminat veren ırk..

iri yarı diye polonya karılarına zorla tecavüz etmişlerdir...
Otomobilden harbi anlayan millet.
Tek kelimeyle kabadırlar.
Deli gibi çalışan, çalışkan bir millet. bu adamlar son 50 senede nereye geldi ve biz nereye geldik? diye soru soracak olursak yeterince açıklayıcı bir entry girmiş olacağım.

1-adamlarda düzen var, kanun ve hukuk var.
2-işsizlik maaşı var, insana insan gibi davranılıp yaşayacağı kadar her türlü yardımı yapan bir devlet var
3-hayat ucuz, insanlar eğlenebiliyor, gezebilip hediye alabiliyor.
4-işçiler mutlu, işveren mutlu. devlet işverene desteğini asla esirgemiyor bilakis daha da yardım ediyor. (bkz: alman firmaları)
dünyanın en milliyetçi ülkesi iken şimdilerde en sessiz ve herşeye eyvallah diyen bir millete dönüşmüş insanlardır. ilginç.

küba krizinde abd almanlardan istihbarat gizledi ses çıkarmadılar savaş sonrasına verildi hadi tamam.

nato da müttefik olunmasına rağmen onaylamadığı savaşlara girdi savaş sonrası abd nin uyguladığı "belirli sayıda asker tutma" doktrinine bağladık hadi tamam

abd nin clinton dönemi ve ondan öncesi de dahil dinleme yaptığı ortaya çıktı sadece uyarı yaptılar.

bundan bir kaç sene önce anonymous tarafından sızdırılan belgelerde şansölye merkel'in ve tüm almanya istihbaratının dinlendiği ortaya çıktı nota bile vermediler.

volkswagen olayında bu zamana kadar ses çıkarılmayıp vw bir anda ekonomide söz sahibi olmaya başlayınca abd tarafından komplo kurulduğu açıkça belliyken abd ye karşı ses çıkaran yok. şu anda vw batma tehlikesinde.

halkına gelecek olursak ülke de en az 100 çeşit topluluk var ama buna ses çıkaran ve protesto eden insanlara karşı halk ayaklanıyor bu da çok ilginç. aynı türkiye gibi.

ülkede
türkler
kürtler
suriyeliler
polonyalılar
italyanlar
suriyeliler
araplar
ve romanyalılar
en başlıca azınlıkları oluşturuyorlar. ve suç oranı bu topluluklardan oluşuyor. ama ülke de ses eden yok.

ama ne zamanki türkiye üzerinden bir kaç döl israfı suriyeli almanyaya gitmek istiyor merkel kaltağı buraya geliyor. oysa abd kendilerine neler yapsa da ses çıkarmazlar... amına kodumun iki yüzlü piçleri.
Saf ırk iddialarını en fazla ortaya atan Almanlar’da şaşırtıcı sonuçlar var. Ari ırk için ikinci Dünya Savaşı’nı çıkaran Almanların genetik yapısında ise sadece yüzde 25 Cermen genleri bulunduğu ve hatta genlerinin yüzde 10’luk bir kısmının da Yahudilerden geldiği belirlenmiş. Birçok araştırma Alman halkının büyük bölümünün Cermen değil, Kelt kökenli olduğunu gösteriyor.
Her ne kadar başarılı dsiplinli olarak bilinseler de ÇOĞU Öküz OLUYOR BUNLARIn. Zaten fiziken ayı oldukları bir gerçek. bunun dışında Bütün dünyada cevabı bilinen bir soru vardır... "Dünyadaki en kısa üç şeyi say" dediğinizde "Arjantin'in demokrasi tarihi, ingiliz mutfağı ve Alman mizahı" cevabını alırsınız.

Bach'ın, Kant'ın, Mozart'ın, Beethoven'in torunları nasıl oldu da, Hitler'in peşinden gidip hem kendi ülkelerini, hem de dünyayı felakete sürüklediler? Ve nasıl olur da bu Almanlar "Yabancı düşmanlığı" ve "Soykırım" denilince ilk akla gelen ulus oluyorlar?

Amerikalı film yıldızı Bette Midler "Bir Almanla evlendim. Her gece Polonya'yı giyerek yatağa giriyorum. Alman kocam da her gece beni işgal ediyor" demiş.

iskoçyalı oyun yazarı Robert D. MacDonald da "Bir Alman filozoftur, iki Alman mitingdir, üç Alman ise savaştır" diyor. Aktris Joey Adams da "Almanlar çok iyi şofördürler, kimi hedef aldılarsa onu mutlaka ezerler" demekte.
Aktör Robin Williams da şöyle anlatıyor:
- Bir defasında Almanya'da bir televizyon programına katılmıştım. Sunucu kadın "Size göre Almanya'da komedi türü gösteriler neden fazla değil" diye sorunca, ben "Komik insanları da öldürmeyi hiç düşündünüz mü" diye cevap verdim.
kıskançlıktan köprünün üzerine suyu çıkarmış. o da yetmemiş köprünün üzerinden gemi geçiriyorlar!
görsel
espri anlayışları sıfır olan millet. hem yapamıyorlar hem de anlamıyorlar.
Ellerine ne zaman askeri güç geçse sapıtmış ve savaşlara meydan vermiş millet. Bildiğin sapıtan tipler. Dünyanın en büyük cinayetini işleyip başka milletlere bok atacak kadar alçaklar. Evet.
sömürgeci millet. zaten alman milli takımının yarısının gayrialman olmasınıda bu şekilde açıklayabiliriz.
Üstün bir ırk.
yüzde 46’sı siyasetçilerin 100 yıl sonra Ermeni meselesiyle neden uğraştığını anlamamıştır.

http://www.sozcu.com.tr/2...ee&utm_campaign=dunya
mühendislikte çığır açmış ırk. (özellikle makine mühendisliğinde)

dünyanın en iyi makine mühendislerinin çıktığı okullara sahiptirler.

2. dünya savaşında devasa tanklar,uçaklar ve panzerler yapmışlardır.

bmw,audi,mercedes,wv,opel gibi dünyanın en iyi(hız,sağlamlık vs..) otomobil firmalarına sahiptirler.

eğer üniversitedeki hocalarınızdan birisi almanyada okumuşsa oranın disiplin ve çalışkanlığını sürekli anlatır ve mühendisliğin kalbi olarak anlatır. (bkz: ziya aksoy)