1. 716.
    Haşin alevi dostlarım var, bunlardan biri de hüsamdır. Seni yerim hüsam <3
    3 -1 ... david gilmourun parmaklarii
  2. 715.
    şiilik ve tasavvufçuluğun en özgün yorumu.
    ... fito corlone
  3. 714.
    alevilik ve haşin alevilik olarak ikiye ayrılır.

örneğin benim gibi haşin aleviler, çok yakışıklı olmasıyla bilinir.
    4 -3 ... canabar bey
  4. 713.
    Hoşgöruye sevgiye dayanan bir inanç sistemi.
    -2 ... alexdeberk
  5. 712.
    Atatürk'ü sevmeyen alevi görmedim.
    1 -3 ... aconitium
  6. 711.
    atatürkü gerçekte hiç sevmemelerine rağmen onun üzerinden en çok pirim kasan güruhtur. gerçekten çok yazık..
    4 -2 ... frank lucas
  7. 710.
    Hangi alevilik
    Ehli beyt alevisimi
    Nusayrimi
    Sia'mı
    Kızılbaşmı
    Tahtacımı
    Hizbullahmı
    Hasdi şabimi?
    -2 ... aboskal
  8. 709.
    insanlığın ortaya çıktığı tarihten beri kendilerini her türlü tehlikeye karşı “sırlayarak” yok olmaktan korunmuşlar ve korunmaya devam ediyorlardır.

Yine bu korunma güdülerinden dolayı öğretilerini kitaplarla ve kişilerle değil, ozanların deyişleriyle ve nefesleriyle yaymaktadırlar.

Sanılanın aksine kişilerin hiç bir anlamı ve değeri yoktur. Bu sebepten dolayı kendileriyle çelişiyor gibi görünürler, bu da sır içinde sır olmanın gereğidir. Kendilerini avama karşı bu şekilde koruyabildikleri kadar korumaya çalışırlar. avam olmayan arif’lerin bakış açısından her şey yerli yerindedir, olması gerektiği gibidir. Avam ise çelişki ve tezat görür çünkü beşer gözüyle bakar. Zaten böyle olması da aleviliği yaşatmaya çalışanların bakış açısından aleviliğin yaşaması ve yok olmaması için gereklidir. kişilerde ve şekillerde kalanlar zaten aleviliği anlayamazlar.

Türlü türlü dinler gelip geçmekte Alevilik bunların içinde sırlanarak ve bazı kişilerin adı altında gizlenerek gelecek nesillere aktarılmaktadır.

Çok derin ve gizli bir tarikattır. Hiç bir dünyevi olay bu tarikatın çizgisini yerinden dahi oynatamayacaktır.
    ... luvi
  9. 708.
    Tırşıkçi milleyetcilik yapmaya tenezül etmeyen dürust insanlardır.
    Yanaşmalar gibi değiller
    Neyseler odurlar
    2 -1 ... baba10
  10. 707.
    Hangi etnik kökende hangi coğrafyada hangi mezhepte olursan ol içinde iyisi kötüsü mutlaka olacak o yüzden bunla övünmek abartıp büyütmek yersiz olur.
    3 ... yaninageldimcorabinideldim