1. 1.
  (dogum: 1471, Nürnberg, ölüm 1528, Nürnberg)
  ressam. gravurleri ile meshurdur en tanınmış eseri dua eden eller dir resimlerinin içinde mutlaka kendine ait ilginç tasarimli imzasi http://vardirhttp://sio.m...topicalstamps/durer11.JPG http://www.wga.hu/biojpg/d/durer/biograph.jpg
  pul tasarımlarıda vardır http://sio.midco.net/dans...icalstamps/panamac358.JPG
  alman.
  1 ... rapter
 2. 2.
  (bkz: dua eden eller)
  1 ... rapter
 3. 3.
  Alman ressam ve gravürcü. rönesans döneminin avrupa resim sanatında, alman resmine belli bir yer kazandıran onun dehası olmuştur.
  1 ... vernon sullivan
 4. 4.
  birde hiç suaygırı görmeden yaptığı ünlü bir çizimi vardır bu kişinin...sadece başkalarından duyduklarıyla yaptığı bu çizim suaygırından çok zırhlı bir araca benzemektedir ancak yinede onu çizerken bile göze hoş görünmesini sağlayabilmiştir...sanat böyle birşey işte.
  1 ... electronia
 5. 5.
  (bkz: melancholia)
  2 ... janis joplin
 6. 6.
  yaptığı iş için şöyle der:
  "sanat doğanın içinde gizlidir, onu çıkarabilen sanatçıdır."
  1 ... rapunzel
 7. 7.
  aynı zamanda matematikçi olan gravür sanatının alman ustası.
  1 ... legend of the stranger
 8. 8.
  alman sanatının büyük isimlerinden biri. ressam, gravürcü hümanist kuramcı olarak, kuzey avrupa'nın leonardo da vinci'si olarak kabul edilir. kendi yüzünü ve batı resminin ilk otoportlerini çizmiştir. isa'nın çilesi veya mahşer serilerinde ve melankoli veya şövalye, ölüm ve şeytan gibi gravürlerine sahiptir. dört havari adlı eserlerinde anıtsal figürler gerçekleştirmiştir.
  2 ... hexagram
 9. 9.
  ayrıca bu ünlü sanatçının otoportresi francis ford coppola'nın dracula'sında görülebilir. ancak yönetmen bu portreyi biraz değiştirip suratını dracula'nın suratı yaparak durer'in okültizm merakına bir gönderme yapmıştır.
  1 ... nukleermalkav
 10. 10.
  istanbul istiklal caddesinde bulunan goethe-institut'un sanat galerisine isim babalığı yapan ressam kişisidir.
  ... muhasebeye giris