bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Birbirinden tamamen farklı olan hayvanlar arasında, savunma nedenleriyle garip ilişkiler kurulur. Örneğin antiloplar ve gergedanlar sırtlarına tutunan ve bağırıp çığlık atarak onları tehlikeye karşı uyaran küçük kuşlarla birlikte yaşarlar. Bu kuşların bu ortaklıktan çıkarı ise, bu memelilerin derilerinde kümelenen böcek larvalarını yemeleridir.
  2 ... nirvana
 2. 2.
  gelecekten gelmiş gibi görünen yarının hayvanı.bir nevi zırhlı boynuzlu öküz.
  1 ... angerisagift
 3. 3.
  tiyatro yazarı Eugene Ionesco nun oyunlarından biridir.

  oyunun konusu için:
  http://www.mevsimsiz.com/yazi.asp?id=2289
  1 ... bilgistan
 4. 4.
  gözünün ileri derecedeki miyopluğu her şeye saldırması sonucunu ortaya çıkarır. en eski memelilerden biridir. boynuzunun cinsel gücü artırdığına olan inanç yüzünden, hunharca katledilmişlerdir...
  1 ... karga
 5. 5.
  kalın derili, burnunun üstünde bir veya iki boynuzu bulunan yırtıcı, sıcak ülkelerde yaşayan iri cüsseli, memeli bir hayvan.
  1 ... hoscakal
 6. 6.
  4 - 5 senede bir çiftleşirler. soyları tükenmek üzeredir. bunun bir diğer sebebi de boynuzlarının viagra nın hammeddesi olarak kullanılmasıdır.
  1 ... serander
 7. 7.
  dinazor varisi hayvan... "bi bu kalmı$ o devirlerden" dedirtir. deri yapısı ilginç kıvrımlarla, çizgilerle bezenmi$tir. dünya nüfusunun %95'i, bu hayvanı belgesellerden tanır. belgeselde gergedan izleyen babaanne sözü olarak bir de (bkz: cenab ı hak neler yaratıyor)
  3 ... dom dom bullet
 8. 8.
  rhydon, nidoking gibi pokemonların esinlenildiği hayvan türü. ****
  1 ... cemmm
 9. 9.
  garip görünüşlü, göründüğü gibi sakin olmayan, dünyanın en sert dişlerine sahip olan bir hayvandır. dişleri öyle serttir ki , bir kurşun çarptığında sadece kıvılcım çıkar ve dişte büyük boyutta bir hasar oluşmaz. yaşam alanına giren pek çok kabileyle savaş halinde olan bu hayvan afrika kıtasında yaşanan ölümlerin en büyük sebeplerinden biridir. bazı kabilelerin bu hayvanları ''kutsal hayvan'' ilan ettikleri ve adlarına destan yazdıkları da ilginç bir gerçektir.
  2 ... temmuz sogugu
 10. 10.
  Eugene Ionesconun oyunu; asıl adı gergedanlar(rhinoceros). insanların gergedanlaşmasını mizahi bir dille anlatır.
  1 ... ruha dokunan dusunceler