bugün

(bkz: tayyiban rejimi)
yalaka basınımızın ısrarla yanlış olduğunu bilmesine rağmen kullandığı ak parti sözum ona kısaltmasına karsı bu partiye muhalif kesimlerin kullandığı kısaltma sanırım ilk hikmet çetinkaya kullanmıstı.*
japon asıllı nijeryalı forvet.uzun boylu olmasına rağmen çok süratlidir.bir dönem efes pilsen'de basketbolda oynamıştı.

(bkz: yersen)
(bkz: din istismarı)
(bkz: ılımlı islam)
adalet ve kalkınma partisi için yapılan akp kısaltmasının -ki bu kısatma dil kurallarına uygundur.- okunuşudur. ayrıca kendileri her ne kadar kendilerine akparti deseler de dünyadaki bütün çamaşır suyu rezeverleri kullanılsa da aklanmaları imkansızdır.
5 milyon kişiye yarım ton kömür yardımı etmekle övünen, bunun yanında yarım ton kömür alamayan, aç 5 milyon insanı göremeyen bir parti.
19 milyon kişinin yeşil kart için başvurmasına ne dersiniz?
(bkz: cehap)
(bkz: cehape)
kızılcahamam' da kamp yapan parti.
rte'nin sevmediği hitap. ak parti olarak okunsun ister.

özal da anap'ı sevmezdi. anavatan partisi olarak okunsun isterdi.

menderes de dp'yi sevmezdi. demokrat parti olarak okunsun isterdi.

var bir ibnelik ama nerede acaba?
Butunuyle gereksiz bir olusum...Nezaman gideceklerinin belli olmadigi bir parti..
(bkz: akape)
recep tayyip erdoğan'ın partisinin isminin okunmasını istemediği şeklidir. akepe demek ayıp, ak parti demek caizmiş.
Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kısaltması olan akp'nin okunuşudur. Ak parti diye bir kısaltma olması mümkün değildir. Çünkü Adalet ve Kalkınma Partisi'nin sonunda -i eki vardır. Ak parti kısaltmasında bu karşılanmıyor. Ya akp diyecekler ya da partinin ismini değiştirecekler.
sağlık harcamalarında kısıntıya gitmek amacı ilen 18 eylül tarihinde resmi gazetede bir tebliğgat yayınlamış olan hükümetin tebaası olan partidir. saçma becerret tebliğgatımıza göre yepyeni muayene ücretleri ve nerede ise artık bütün ilaçlardan fiyat farkı çıkmasına sebep verecek tebliğe göre ağlanacak halimize gülmemek elde değildir. detaylarını yazsam üç word sayfası tutacağından buradan sadece hiddetimi anlatmak istiyorum. merak edip ilgilenen arkadaşlara binealeyh rica ederlerse seve seve anlatacağımdır. lakin şöyle ortalama kaba ve ekonomiden anlamaz bir tavırla bile bir hesap yaparsam 2009-2010 sezonunda bu uygulama ile sağlık harcamalarında kaba bir ortalama ile 130 bilemedin 150 milyon türk lirası kar edilebilecektir. ki belirtmek isterim ki sağlıktan kar edilir mi efendiler? hadi diyelim kar ağır bir itham oldu tasarruf diyelim. velhekim geçtiğimiz günlerde amerikanyadan ithal hava savunma sistemi için göz kırpınmadan yedi nokta sekiz melyor dolar parayı hiç tasarruf felan düşünmeden kadevesi düşülmeden imzalanmştır artık havadan amerikanya hariç bütün ülkelere karşı savunmamız olmuştur. bilmeyen var ise gençler amerikayadan alınan silahlarımız özellikle uçaklarımız yedi cedde karşı ülkemizi layıkiynen savunurken amerikanya uçaklarını kilitleyemiyor onlara karşı silahları çalışmıyor. he pilot kara murat çıkıp it dalaşında camı açıp arkadan pezemengin uçağına beylik dapancasıynan saydırabilirse yeneriz amarıkanyanın da gözüne koruz ama işte kara ve murat mes'elesi. yahu efenim askeriyeyi siyasete karıştırmak haşa az da olsa bi güvencemiz tek güvencemiz diye bi onlar kaldı diye ümit etmek istiyorum ancak şu var ki bir tüfek dipçiği ihalesi bile kimbilir kaç milyon dolar fenim. şimdi bunları kalkülüs heasbında teraziye bir yatırıyorum. efendiler efendiler... titreyin ve kendinize gelin pek sayın akepe meclisi. vatandaşı toptan tüfekten yaradan kurşundan koruyalım ölmesinler diyeyerekten havadan koruyan siz sayınç bilinç ışığı gelişim dağarcığı sevgi pıtırcıkları, peki karadan olacak olan tehlikeler ki bunun içinde bilimum gribi ishali gibi basit hastalıklar bile yeri gelince ölümcül vak'a olabiliyor. mermiye karşı fütursuzca açılan bu maliye kapıları olay ilaca geldiğinde nedendir mızıkmızık büzülüyor kapının ağızları. ben bu soruma cevap bir gen soru önergesini aha da ortaya kodum. tabi ki yeterli oyu alıp da hükümete yöneltilemeyecek. ben de kalıcam bi başıma sayın ama pek sevimli diyemeyeceğim* kamer genç gibi don kişot..
türkiyede yapılan araştırmalara göre, insanların eğitim seviyesi yükseldikçe oyu düşen, an itibari ile iktidar parti. yüzde 47 oy alması türkiye'nin halini göz önünü sermiştir.
adalet ve kalkınma partisi'nin baş harfleri bir araya gelince oluşan kısaltmanın söylenişi.

ak parti diyorlar. aklamaya çalışıyorlar. aklayamazsınız.

ayrıca çok saygıdeğer padişahmızın pardon başbakanımızın partisi ile hiç alakası olmayan ama kısaltması aynı olan parti isimleri :

(bkz: amerikan kürt partisi)

(bkz: amerikan kalkınma partisi)

(bkz: amına koduğumun partisi)
(bkz: akepekaka)
ülkenin içine eden bir partinin kısaltmasının okunduğu gibi yazılmasıdır !
(bkz: tayyeep the fucker) lideri olduğu, amazon ormanlarının derinlerinde yaşayan gruptur. en büyük düşmanları amazon kadınlarıdır.

soyları tükenmek üzere olduğu için orman bakanlığı tarafından koruma altına alınmaları tavsiye edilmiştir.
abede ile eş anlamlı olan kelimedir.
aşalık kepaze pez...venkin açılımı
(bkz: ixir)
sonunda bunuda yapan vatan hainleri topluluğu;

(bkz: azınlık açılımı)
tayyip in bastira bastira israrla cehape demesine verilen cevap. ha diye harfmi var türkcede? a k ve p var iste!