bugün

entry'ler (176)

depresyon

tepkisizliktir bi anlamda. cümle gibi devriktir. içinden bişey gelmez ya da onbinlerce şey birden gelir hiçbirini yapamazsın. ya rahat batar ya da batan herşey öyle bir büyür ki acıtmaz. nası söylesem hani suya girmişsin ya da her tarafın su. ya da uzay sarmış her yerini. artık nasıl hani ölmek bile korkutmaz, ölüme bile razısın ama o uzay boğmuyo, ya da ölmeye bile gücün yok, böyle nefes almaya da yok. böyle bi tepkisiz yani anlatmaya üşendiğim kadar bi üzülememe sevinememe durumu. hiç. evet evet tam olarak hiç bence ; vara yoğa, neden burda olduğuna ya da olmayacağına. neden yazıyorum, hem de sıkılıyorum, yoo yazmasam da mutlu değilim. hani kimsenin sevdiğinden fazla sevmiyoduk kendimizi zat buyurduydu. uyumak mı istiyosun marvelon? hayır hayır uyumak çok yorar şimdi, kalkıp paraşütle atlarken satranç masası kuralım diyicem. öyle bi güçsüzüm ki kilo kilo reçel yapasım da yok hazırdaki reçeli yiyesim de yok. hani böyle onbinlerce kiloluk bi yorganın altında yatmak gibi depresyon. yani uyuyamıyosun üstünde ton ton ağırlık, kalkamıyosun karabasan gibi çökmüş. ah bu havalar ; hava kapandı için daraldı marvelon. beni de daraltıyosun..

izmir e kadar gidip sevişmeden dönen erkek

banyoya yahut tuvalete gidip kendi kendine sevişip gelen erkekten yeğdir, iyidir, candır. izmir'de olmaz başka yerde olur, izmirde olur da bu sefer olmaz bidahakine olur. yüreğini ferah tut erkek. umut, hayalgücünden güçlüdür..

yazarların ideal milli takım kadrosu

bütün takımı sabri üstüne kuruyorum. yani yedekler medekler onbeş yirmi kişi çıkıyolar sabri'nin üstüne. sabri kirpikleri ve kaşları dahil saha üstünde en küçük uzvu kalmadıktan sonra hiddink'i forvete ümit özat'ı kaleye bile koysam bu takım iş ypar diye düşünüyorum. he biri çıkar da fransız aksağnı bir türkçe'yle yağnış yapıyorsun mirim diyecek olursa kendisine muhteşem bir müslüm gürses ibrahim tatlıses düetiyle cevap veririm ki şöyledir :
yani diyor ki derde düştüm çaresiz, siz de düşmen yanarsız..

salataya güzellik katan şeyler

lezzetini el katar.
anne elidir temizdir, pirpaktır, yavrusunu ilk yıkayışı gibi yıkar soğanı marulu candır. yavrusu vitaminden zağar kalmasın diye havucudur turpudur yakışması değil güçlü etmesi şiarıyla yapılandır.
öğrencisindir. ev arkadaşının elidir. iyi kötü suya tutulmuş olsa da sabuna erinilmiş eldir. pek temiz değildir. zaten okeyde batakta yenildiği için ev halkına salata yapacaktır. kinlidir. yedirememişlik içerir. kimisi musluğun kenarında duran bingo yarı katı deterjanla insanlık olsun diye yıkar elini. lakin o deterjan onyıllardır insan için değil öğrenci için üretildiğinden, insan cemiyeti artık bulaşığını makinede yıkadığından , kalitesi öngörülemez NASA tarafından hesaplanamazdır. salataya tat katar, yürek bulandırır iç kaldırır. ekseriye domates, soğan ve salatalıktan oluşup evde herhangi biri egeli değilse üstün ihtimal ayçiçek yağı ihtiva eder. herhangi bir besleyicilik kaygısı güdülmeden makarnanın yavuk köftesinin yanına çeşni olsun, ne bileyim güç bela eve davet edilmiş hatun kişilere şekil olsun kavlinde beklentiler içerir. tat verir mi? o yıllarda ağız yüz bükülse de yıllar sonra aranır, özlenir, bulunamaz.
ilişki salatası tabir edilen yeni başlayan ilişkide hatun kişinin evinde ilk yemete olmazsa olmaz salatası vardır. hatun elinden çıkmış olup genelde fena değildir. lakin ki er kişi salatadan sonra geçilecek adımlara odaklı olduğundan kavil tadı tuzu pek anlaşılmaz. akıl başka yerdedir. tek ümit salatada dere otu olmamasıdır ki; yemesen olmaz, ulan yersin gece kalmalı konu peyda olacaksa şimdi dere otu bir vitamin ve gaz deposu olduğundan o g.te takma diş taksan konuşur öyle bağırttırır yani adamın berisini. bi ürperti. he sayın gençler küçük tavsiye ; gittin ki hatun kişi salataya dere otuna abanmış. o gece kalmanı istemiyodur. bakın bunu unutmayın efendi efendi yemeğini ye git arkadaşım sonra denersin şansını ya da hatun kişi beklediğin çılgın kişi değilmiş işte. he bunu göz ardı ettin abandın salataya otuna suyuna yağına ve bi şekil şarap felan bi şekil o gece kaldın o evde. zaten sabaha kadar o guvvatlı ossuruktan yorganı çarşafı atmışındır üstünden kesin o esintiyle. evde kesif bir tavuk ciğeri kokusu. o eve bi daha gitmeye zaten yüzün olmaz.
zat-ı er çapkın adam salatası tektir vazgeçilmezdir. eller zati sürekli bakımlı temiz ve kıpır kıpırdır. abimiz yapacağı salatayı ekseriye italyan, fransız, çin mutfağından seçer. meksika artık eski rağbetini kaybetmiştir. evde dayımızın kesin bilmem hindistandan özel gelmiş köri sosu, italyanın güneyinden bi arkadaşından gelmiş bi fesleğen, ne bileyim olmazsa olmaz kuzey gürcistan mantar tozu felan vardır. bu adamın salatası yenir arkadaş. he yemek niyeti sabit ve saf temizse kanka moduna mütevellit salata yaptırılır. yok yemekle salatayla yeteneğin yoksa hatun kişinin bi hatun arkadaşını al öyle gidin bu dayıya yaptır salatayı. he şöyle bişey zühur bulur ki: dayının maharetine göre her sakallıya da dede demiyeceksin afedersin. adam şimdi parmesan der, brokoli çıkartır bişey ekler salataya bi bakmışın üç kişiye kaloriferli bi oda dar gelir sen kapıyı dışardan sesizce kapatır gidersin ufoyla buz kesen evine. yani gözün g.tün kesmiyosa o kadar da çapkınının yanına gitme.
gençlere her kavilden tavsiyeler eserimin kenar bölümünden alıntıdır..

deprem vergisi

iktidardaki şirin partisinin,şirince depreminden beri toplanan şirin vergileriyle son yaşanan şirinköy depremine kadar 9 yıldır şirineyi şirinlediklerinin ortaya çıkması şirinler üzerinde yeni bir şirinlik yarattı..

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

öğrencisindir,ihlas elektrikli şohbenin vardır,duştasındır,akşamın bi darıdır,elektrik gider;olaylar gelişir...

çöp kamyonu şoförünün çöpçüleri beklememesi

şöför dayı kadrolu ssk personelidir;aybaşını bayram ikramiyesini sabah 8 akşam 5 mesaisini bilir,gamyon zat'ına zimmetlidir.çöpü çeken yiğitler mevsimlik ssk'sız gençlerdir.üstüne zimmetli bi eldiven bi tulumları vardır,ya gitmeye heves edilecek bi evleri yoktur ya evde bekleyen dert çoktur.şindi şöför dayı bu yiğitleri beklese oh altımızda araba lise öynündeki çöpleri toplayalım hatun bakalım hevesindeki gençlere uysa akşama iddaa bayii kapanacaktır tekel bayii uyuyacaktır,üç çeşit sulu yemek soğuyacaktır.denklemin tümdengelimi kendi sonucunu ışıtır lüküs gibi.şöför dayı şumayer olur uçar allaama...

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

kimisi defalarca anlatır,an başkadır hikaye aynıdır..

anneler uludağ sözlük e gelse olabilecekler

tertemiz olurdu valla.bizim camın öynüne hep kamyon parkediyo o sebepten karadır tüller yoksa sigara içen hibinedir kavlinden savunma ilen meşkeder bütün kavl-ü ala...

haziran ayında doğanlar

zat'ıma haziran ayında ölenleri anımsatan kişilerdir.

gecenin üçünde kahve istemeye gelen zenci komşu

laaan adamın aklına kötü kötü şeyler getirmeyin,bu saatte mezarlık cin bi de zenci hikayeleri anlatılmaz yavrum senin baban ne iş yapıyo hadi gidin uyuyun canım evladım..denilesi na-hoş manzaradır.

cunub

ufo radyan ısıtıcısının öynüne serdiği ayı postunun üstünde enmeri halanın bişüdüğü mafin ve buzlu çay sıcak şarap kokteyli eşliğinde eşgüdümsüzlük teorisi üzerine savlar sunamayan bipolarique depressivo mihengsiz daş..

beklenen faslı ankara zirvesi 2

la işalah akşama başka bişi çıkmaz durup duruken dediğim zirvedir ki ; kimseyi tanımam ama rakı var şarap var hatta parmakla gösterip ayıplayan olmazsa bira var.kimseyle muabbet edemem diyen alkolle muabbet eder,aha bakın ben örnek işala maşala niyet ettim sözlük rızası için orda olmaya ..

3 ekim 2009 farmville e erişimin engellenmesi

bir kaç şerrefsiz farmville tarlasının sınırlara mısır ekip ortasına haşhaş ekiyomuş,sanıyor ki vatandaş görmüyo.türk polisi yakalar aha böle adamın g.tünü keser afedersin...

saclarin tarumar

sabahın şu saatinde rakıya susatan şarkı, hele ki zeki müren söyleyince. bildiğin küfür ediyor sözlerine bakarsak efenim düpedüz sövüyor lakin demeklik ki adama rast makamında anneli kardeşli sövsen hüzünden eyvallah abi diyecek..çözemedim..

yaran msn iletileri

kırkına kadar inekleri yiyecen, kırkından sonra ineklerin yediğini yiyecen...

sağda çıkan popo okşamalı reklam

alenen bir elleyen bir elleten bir ağuşlayan bir ağuşlatan var efenim. tespit yaptığım anda mahalle muhtarı edasıyla ve apartman yöneticisi bilinciyle olaya el koyuyorum. efenim sözlüğe giriş çıkışlarda yaş sınırlaması yok çoluğu çocuğu var hanımımız kızımız var ergenimiz sivilcelimiz var, bir teşhir unsuru olarak yanlış diye tam mahalleyi cumadan çıktıktan sonra yönetimin üstüne salayım dedim ama lakin gejle nooluyo la bi durun dedim, bunun elektriği var suyu var kdvsi var, bunun ssksı bağkuru var, burdan evine ekmek götüren çocuğunun lokmasını hesaplayan var, beygir olmadan araba yürümüyo dedim. gençleri bi sakinleştirdim. liberal dünyada sevdiklerimizle sevmediklerimizle mecbur bir arada yaşayacağız, tekerin dönmesi lazım. he ille ille iyi para veriyo madm ne bileyim bi bezlen bi çaputnan bi pamuklan da sürdürtülebilirdi böle tahrik unsuru içermeden de hem ticaret hem icazet yerine getirilebilirdi. he ben mahalle ağzıynan ayşe teyzenin bana söyleyebileceklerini iletiyorum yoksa beni germiyo da hiç batmıyo da hatun ağuçlattırmış felan. saygı ile..

sözlük yazarlarının itirafları

evet itirafımdır ve içimde derin bir yaradır ; astronot olmaya çok geç karar verdim. iş işten geçti, artık benim ingilizce advanced seviyeye ayda bin dolar versem gelmez, iki süratten korkuyorum, üç yüksekten fevkalade tırsıyorum. evet huyum oturdu eniğim oturdu ve bundan sonra fobilerimin üstüne gitmek için psikoloğa ayda ikibin versem yine olmaz yine olmaz. bu kavilden içimde patladı hevesim. arayıp;
-hüstın lan you have a problem olum lan geliyom bekle...
diyemedim diyemedim giderken ardından lan hüstın diyemedim.sorun benim ayar benim arıza benim maraz benim diyemedim, ne o lan üç kişiye adam başı ikşer tüpten pilav koymuşunuz yanına ayranı yok, sizin terazinizi ayarınızı adaletinizi zgiyim diyemedim, aha faruk abiyle ıstakaları kaptık geliyoz we are the problem diyemedim, aya yazdım hüstın aklını alıcam seni evden aldırıcam imza deli çoban yazdım diyemedim, giderken ardından lan hüstın diyemedim...

tanrinincenazesindekimam

cüppeli nietzsche hoca'dır. enterpol tarafından cemaat kurma tehlikesi nedeniyle 23 saat izlenmektedir. muhtemelen benim gibin yenidir ve muhtemelen hoşgelmiştir.. *

oral seksi bulan insanin ilk sozleri

-recep abi mücitim ben derken?
+ee koçum?
-zigmiyon diğ mi abi bizi?
+olu mu öyle şey....yok koçum, yok canım evladım, yoh yavrum, yoh ay parçam..