1. 1.
  türkiye'de uygulanmaya çalışılan rejimin adı.
  20 -5 ... thedewil
 2. 2.
  (bkz: yok öle bişiy)
  4 -7 ... dejavu38
 3. 3.
  hoş bir betimleme.
  5 ... shalamar
 4. 4.
  (bkz: rte ve taliban)
  5 ... goksunv
 5. 4.
  (bkz: hala türkiye üzerindeki politikaları kısıye ındırgemek)
  1 -3 ... nickimle değil entrylerimle hatırlanmak isterim
 6. 5.
  (bkz: hayali yi bile mezarından kaldırmak)
  1 ... aynalı baba tutkunu
 7. 6.
  hazımsız azınlık kuruntusu...
  1 -9 ... forsa
 8. 7.
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AKP, TBMM'de yaptığı konuşmada, Kişilik haklarına ve manevi şahsiyetlerine doğrudan, açık ve ağır bir saldırının gerçekleştirildiği iddiasıyla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli aleyhinde her bir davacı için 50 bin YTL olmak üzere toplam 100 bin YTL manevi tazminat davası açtı.

  Başbakan Erdoğan ve AKP'nin avukatları Fatih Şahin ile Muammer Cemaloğlu tarafından açılan davanın dilekçesinde, Bahçeli'nin, 14 Ekim 2008'de TBMM'de partisinin grup toplantısında yaptığı konuşma anımsatıldı.

  Bahçeli'nin, bu konuşmada, "Siyasi eleştirinin ötesinde Erdoğan ve AKP'yi ağır bir biçimde suçlayıcı ve aşağılayıcı ifadelere yer verdiği" ifade edilen dilekçede, "Konuşmada, Erdoğan ve AKP'yi şaşkınlıkla, siyasi ahlaktan yoksun olmakla, kokuşmuş zihniyet sahibi olmakla, vatan topraklarını terör örgütüne terke hazırlanmakla, vatana ihanet etmekle, bölücülüğün siyasi uzantısı olmakla, bölücü propaganda yapmakla, bölücü, alçak ve ahlaksız olmakla, terörün mihmandarı olmakla, göz kamaştırıcı bir servet sahibi olmakla ve krizden nemalanmakla edilerek karalanmaya çalışıldığı" iddia edildi.

  Dava dilekçesinde,"Söz konusu ifadelerin eleştiri ve ifade özgürlüğü hak ve görev sınırlarını aştığı, hukuk düzeninin himaye etmeyeceği derecede ağır ve haksız bir saldırıda bulunulduğu" öne sürüldü.

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Başbakan Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında 100 bin YTL'lik tazminat davası açmasını "Sayın Başbakan üç kuruşluk tazminatları hak ediyor" şeklinde değerlendirdi. Vural, Erdoğan'ın eleştiriye tahammülü olmadığını belirterek "TBMM'de eleştirilmeyi göze alması gerekir. Burası krallık değil, burası Tayyiban Cumhuriyeti değil. Burası Türkiye Cumhuriyeti devleti, biz bu devletin eşit vatandaşlarıyız. Kanun ve hukuk çerçevesinde yapacağımız eleştirilerin dikkate alınmasını istemek bir vatandaş olarak da milletin temsilcisi olarak da bizim hakkımızdır." diye konuştu.

  http://www.cumhuriyet.com...yhs&hn=12776&kn=6
  1 -1 ... kizkaciran damat
 9. 8.
  islamofaşist tayyip rejimi. gittkçe yaklaştığımız.
  5 -2 ... rakimalboga
 10. 9.
  (bkz: devletin malı deniz yemeyen domuz)
  3 ... ezeldenmusterih