bugün

bir dönem kestaneci ile kokoreççinin reklamlarında, banu alkan ile birlikte oynadığı eskilerde kalmış internet paketi adı.
kestaneci ve kokoreççi arasındaki diyaloglar da yarar ayrıca. ''reklamları çok kaliteliydi'' denilebilecek pakettir.* *
(bkz: yazıldığı gibi okunur)
çeşitli likidlerin karıştırılmasıyla meydana gelen genellikle filmlerde masallarda ya da frp lerde büyülü sayılabilecek, olumlu ve olumsuz tesirleri görülebilen yeni likid oluşum
bir çok kişi 200mb'lık cdlerle bu internet paketi sayesinde tanışmış, ulan bunu nereye sokacaz şimdi muhabbetleri dönmüş hatta disket deliğine bile sokan denyolar görülmüştür. *
bir dönem kamyoncu kültürünün vazgeçilmez aparatlarından olan camdaki cd ler'in üreticisi. cd ler için, kamyocuların''bunlar daha güzel duruyor be abi'' diye de bir açıklaması olmuştur. kamyoncuların kültürlerine kültür katmış cd ler üretip sonradan piyasan kaybolan firma. *
internet servis sağlayıcılığı hizmetinin (bkz: isp) reklamını lümpen kokoreççilerle yapmaya kalkışıp, birde üstüne dünya kadar para harcayıp batan şirketin adı idi.

ibretliktir bu şirket. kendi mecrasının tamamen dışındaki saçmalıklarla yapılan reklamcılığın ne feci sonuçlar doğuracağının kesin bir ispatıdır.
çok fazla paket ismiyle piyasaya dalan * * * , reklamları ile gündeme oturan , batmak üzere iken superonline'a satılan sonra tamamen batan internet sağlayıcısı firma. hala eski bilgisayarcılarda cdleri camlarda görebilmekteyiz.
(bkz: ixir reklamları)
adı: ixir
kategori: müzik - rock
açıklama: vokal - akustik gitar : cihan akan,
bas gitar : erdinç ayar,
davul : yavuz sözkan,
klavye : arda özüpek

ixir yenileyici ve huzur verici olduğu inanılan müzik grubudur. bu terim ilk önceden simyagerler tarafından (aynı zamanda felsefe taşı olarak bilinen) basit metalleri altına dönüştüren, hastalıkları tedavi eden ve yaşamı uzatan maddeyi tanımlamak için kullanılırdı. simyagerler her ne kadar bu kelimeyi türetmişlerse de, böyle bir madde konusundaki inanç simyadan önce de vardı ve sürekli olarak mitoloji ve müzik tarihinde rastlanır.

ixir,kulaktan kulağa dolaşıp,en ücra duygularınıza kadar ulaşabilir ruh halinizi değiştirebilir.altı kişiden oluşan bu topluluk tamamen gerçek şarkılar üretmekte inanmadıkları,hissetmedikleri hiç bir notaya dokunmayıp paylaşmamaktadırlar ve dinlenilip hissedildikçe alışkanlık, bağımlılık gibi yan etkilere sahip bir takım sonuçlar yaratabilirler
.

Diye tanımlıyorlar kendilerini. Bir zamanlar (Geçen seneye kadar) Uludağ üniversitesinde okuyan Yavuz ve arkadaşlarının oluşturduğu istanbul kökenli grup. Bir albüm çalışmaları var. Onu da şöyle tanımlıyorlar:

ixir ilk albüm !

ixir'in önümüzde ki aylarda müzik marketlerde maxi
single olarak yerini alacak olan ilk stüdyo albümünün kayıtları
bitmiştir.albümde 3 şarkı ve bonus track olarak versiyon bir şarkı yer
alacaktır.detaylı bilgi yakında!

Şahsım adına şunu söyleyebilirim çok sağlam bir grup. Albümleri çıktığında piyasada tutulacağına inanıyorum ve ileri de herkesin severek dinleyeceği gruplardan biri olacağı düşüncesindeyim.

Grubun Facebook Sayfası: http://www.facebook.com/ixirband
kontör'lü internet, kontör'lü hatların yerini tutacağını sanıyorduk, ama olmadı deniz ayısı gibi battı gitti şirket.
en büyük batma sebebi abone ile sözleşme yapmadan imzasını neyim almadan bir cdcik ile seni abone etmesi.tabii kimse ödemedi kullandıktan sonra.
ilginç günlerdi.
ilk internet pakedidir belki de. 200 mb! hey gidi hey.
internetle tanışmamıza vesile olan, ama kendisi yok olmuş internet sağlayıcısı.
üniversiteliler bilir bilir. liseliler bilmez.
https://www.youtube.com/watch?v=2ARN6XbuEeA
Çoğumuzun ilk defa 200 mb CD ile tanışmasını sağlamış internet paketi.

- Olm şuraya takacaksın işte o cdyi.
+ orası bardak tutacağı değil miydi amk
Sanırım yeniden hayatımıza girecek internet paketi.
nostalji reklamı için : https://youtu.be/8my8bL3roSU

458 gırh gırh.
90 sonu 2000 lerin başında internet ülkemize yeni yeni giriş yapmışken (146 zamanları işte) saatlik olarak internet paketleri hizmeti veren, sempatik reklamı ile evlerimizi senlendiren servis sağlayıcısı.
Ulan bu nasıl cd amk küçük lan bu diye hayretlerde bırakan internet paketi.
bir zamanlar müşterisi olduğum isp. yan yatmış kasanın üzerine koyulan crt monitörlü bilgisayarımla, internete bağlanırken bu isp'yi kullanırdım. paketleri en küçük büfelerde bile satılırdı.