1. 1.
  aslında normalde çok sıcakkanlı, çok samimi insanlardır. lakin kavga etmeyi biraz argo konuşmayı günlük faaliyet haline getirdiklerinden midir, yoksa sinirli bir yapıları oldugundan mı bilinmez; son günlerde beni korkutmaya başlayan insanlar olmuşlardır.
  4 ... defna
 2. 2.
  son zamanlarda kentin ekranlardaki şöhretinin artmasıyla ilgisi olduğunu zannetmediğim toplum olaylarının tanığı kişilerdir. zira bundan 10 yıl önce de herhangi bir gazetenin üçüncü sayfasına bir göz atıldığında, adana muhabirinin geçtiği bir cinayet, yaralama, hırsızlık vs. haberi görmek işten bile değildi. muhtemelen bilimsel bir inceleme neticesinde bu durumun sebepleri hakkında fikir sahibi olunabilir. hiç gidip görmediğim bir şehir adana. ancak tanıdığım adanalılar kesinlikle çok medeni, kibar ve hoşgörülü kimseler. lakin neden öyle oluyor acaba sorusu cevaplanmaya muhtaç.
  3 ... aliceinchains
 3. 3.
  bir dönem konyadan memleketlerine şehir içi belediye otobüsü fiyatına trenle(posta treni) memleketlerine gitme lüksüne sahip, ayrıcalıklı allah'ın adamları. bir de deprem olduğunda sokağa inip okey oynama becerisine sahiplerdir.
  3 -1 ... neset
 4. 4.
  övünülerek söylenmesi gereken gruptur. **
  4 -4 ... yuricarlione
 5. 5.
  adanalı kadın yada kız herneyse, nerdeyse hepsinin beraber oldukları erkeğe boynuz taktırdığı ve inanılmaz derecede kavgacı oldukları bir gerçektir. aynı zamanda hiç bir akrabalık dereceleri olmasa bile kadınlarının hepsi birbirlerine ikiz denecek kadar benzerler; yusyuvarlak yüzlü, esmer tenli, kalın dudaklı, pertlek gözlü, geniş kalçalı olurlar. erkekleri yakışıklı olur.
  5 -7 ... pisman olur da birgun
 6. 6.
  yemek üzerine ihtisas yapmış, kendilerini kabadayı sanan, kavgayı dövüşü mağrifet bilen yanlarındaki kızlara 28. sınıf vatandaş muamelesi yapıp bunun aslında erkeklik olduğunu göstermek isteyen, sesleri genelde güzel olan, ağır abi seven kızlarımızın yanlarında taşınmaktan haz aldığı, kavruk tenli,yuvarlak yüzlü, akılları yaptıkları işten sonra düşünmeye meyilli insan örnekleridir, kısa süreli sohbetler için eğlenceli olsalar da uzun soluklu hiç bir mecrada tercih edilmemelidirler, mazallah ya üstünüze kalır ya da üstünüdekinide alıp başınıza bela olurlar.
  3 -5 ... olea
 7. 7.
  insanlar fellah kelimesinin hem anlamını bilmez hem de onu bir hakaret sözcüğü olarak kullanırlar. Bu yanlışı yapan insanlara sesleniyorum fellah çiftçi demektir.*
  -1 ... duru dupduru
 8. 8.
  an itibariyle adanalı kankam tarafından ilişkim için yardım istemiş bulunmaktayım ve pişmanlığı da aynı anda yaşamış durumdayım. hala da tarafından gülen yüz koymazsam olacaklardan bahseder durumdadır. bu da bize anlatıyor ki adanalıdan iyi dost olur ama damarına basma.
  3 -1 ... twochem
 9. 9.
  geri kalmış güruhtur. yağ kokmaları ve kavruk tenleri ile toplum içerisinde anında farkedilebilirler.
  1 -16 ... deli geliyor deli
 10. 10.
  yaptığı yemeklere kurban olunası, insan olmadığını düşündüğüm marifetli insanlar topluluğu, candırlar.
  not: adanalı değilim.
  2 -2 ... pmbpntr