1. 1.
  bu akşam ölürüm'ü ikinci söyleyişinde tanınan arabesk/rock türkücüsü. ilk albümünü* fazla kişi bilmez.
  7 -4 ... redwinemania
 2. 2.
  kaset çıkarsa da dinlesek denesi popçu.
  4 -4 ... palta
 3. 3.
  ''bu gece aklıma gelmeyecektin'' ve adını hatırlamadıgım, ama ''hani murat diyorsun ya hanı bakıorsunya goz bebeklerımın ıcıneee'' diye olan sarkısı alkol alınınca gayet guzel gelen sarkıcı.

  adı çılgınmış.
  2 -1 ... hendrix
 4. 4.
  adananalı bir şarkıcı.
  ... alligator
 5. 5.
  gercekten emek harcayak sarkı yapan saf ve temiz toraman anadolu yaylalarının isyankar rocker'ı..
  11 -1 ... karpuzkabugu
 6. 6.
  17 Nisan 1968 yılında Adana'da doğan Murat Kekilli, ilk, orta ve lise eğitimini de Adana'da tamamladı. Kocavezir Mahallesi'nde oturan ailesinin fakir olması nedeniyle tatillerde, Adana ve Ceyhan'da karpuz tarlalarında çalıştı. Müzik yaşantısına fiili olarak 1991 yılında başladı. Toplam 5 kaset çıkaran Murat'ın diğer albümleri, Bu Akşam Ölürüm adlı kaseti kadar ilgi görmedi. Kekilli, müzik yaşantısını Adana'da sürdürüyor.

  'Bu akşam ölürüm' adlı hit şarkısıyla günlerce Türkiye'de çalınan bir isimdi Murat Kekilli. O çıkışından bu yana ise pek adı duyulmaz oldu. Kekilli şimdi nerede ve ne yapıyor? Kekilli istanbul'un şaşaalı ışıklarından kaçarak Adana'ya yerleşmiş. Müziği bırakmadığını, çalışmalarına Adana'da devam ettiğini belirten Murat Kekilli, sevenlerine 'tam bir insanca duygu' olarak nitelediği sabrı öneriyor. Allah hepimize böyle bir ihsan eyler inşallah... dedirten insan
  6 ... galleon
 7. 7.
  bir ara müziğe küsüp adanaya yerleşen,,kendini tarla,bahçe işlerine veren daha sonra tekrar sahnelere dönen şanssız arabesk-rock yorumcusu,,yanlış hatırlamıyorsam bir ara bacağından vurulmuştu,,
  1 ... tttddd
 8. 8.
  ilk albümü (bkz: murat ve yolcular) adı altındadır. kasedin tam adı "eşşek gözlüm" - "vay be" dir. bu albüm neredeyse hiç ilgi görmemiştir fakat murat kekilli'nin en muhteşem şarkıları bu albümde toplanmıştır. çıkarttığı diğer albümlerdeki hit şarkılarının tamamı bu albümdedir. geriye kalan birkaç şarkı vardır. onlarla albüm yaparsa yine bol bol satar diye düşünüyorum. mesela bir (bkz: dokunursan yanarsın)ı vardır ki akıllara zarardır. müziğinde elktro saz ile gitarı bir arada kullanmıştır ve bu muhteşemdir. anadolu rockı tama anlamıyla yapan tek şarkıcıdır.
  2 ... kroleybus
 9. 9.
  (bkz: sanatçı)
  1 -1 ... oumar
 10. 10.
  reha muhtar'ın önce intihar vakaları dolayısıyla "kekilli misin nesin hemen o şarkıyı yayından kaldır,ve bir daha böyle şarkılar yapma" diyerekten ana haber bülteninde fırçaladığı,kısa bir süre sonrasında da yanında iken "sen sanatçısın" diyerek gerçeği anladığı,farklı ve değişik bir tarza sahip değeri geç anlaşılmış bir anadolu rockçısı.
  (bkz: bu akşam ölürüm beni kimse tutamaz)
  (bkz: rock çı olupta konserinde sigara içmeden şarkı söyleyenler)
  8 ... blindguardian