bugün

entry'ler (12065)

fc 2024

EA'nin fifa ile anlaşması bittikten sonra çıkardığı yeni oyun. bu gece indirilmeye başlanmıştır.

fifa 24

Olmayan oyundur. (bkz: fc 2024)

türk donanması

fetö ve yandaşlarının ilk saldırdığı yerdi.

arama kurtarma köpekleri

ŞIHLARDAN ŞEYHLERDEN, YILLARDIR DEVLETi SÖMÜREN BEDEMCiLERDEN ÇOK DAHA FAYDALIDIRLAR.

ömer çelik

bugünlerde, bugün siyaset günü değil diyen AKP SÖZCÜSÜ,
1999 DEPREMiNDE YENi ŞAFAKTA YAZDIĞI YAZI;

https://www.yenisafak.com...-celik/bugun-susmak-43517

''Depremin ilk saatlerinde ortada olmayan "devletlu" zevat, aradan saatler geçtikten sonra her köşe başından başlarını uzatıyor. iş yapmak adına bildikleri tek şey, açıklama yapmayı kesintisiz bir biçimde sürdürmek. Yapılan işlerin ne kadar beceriksizce yapıldığını tesbit edenlere görünürde kırgınlık ifade eden "yetkililer," el altından da gözdağı veren bir tutumu, devletin âli menfaatlerini korumanın tek göstergesi gibi sunmanın gayreti içindeler. Oysa tek âli toplumun hayat hakkını korumak olan devlet, tam bir şaşkınlık içine düşerek toplumu büyük bir felaketle başbaşa bıraktı. Kırılan gururunu tamir etmek kaygısından arta kalan kırıntıları enkaz kaldırma ve kurtarma faaliyetlerine dönüştürmeye çalıştığında ise iş işten çoktan geçmişti...

Devletin bütün imkanlarıyla ve başarıyla olaya müdahale ettiğini söyleyen Başbakan, depremin ilk saatlerinde kendi bakanlarına bile telefonla ulaşamadığını söyleyerek yetkililere radyo ve televizyon aracılığıyla talimat vermeye çalışıyordu.. Kendisine en çok ihtiyaç duyulduğu anda "kamu otoritesi" kapsama alanı dışına çıkmış ve yetkililer, pili bitmiş bir uzaktan kumanda aletine dönüşmüştü. Apaçık ortada olan ve karşılıkları can kaybıyla, Türkiye''nin en az yirmi yılına mal olacak mal kaybıyla ödenen ihmalleri ve beceriksizlikleri dile getirenleri "şaibeli" duruma düşürmeye çalışmaktan başka bir gayreti hâlâ görünmüyor resmi sözcülerin. Kendi sorumluluğunu örtbas etmek isteyen devlet erki hâlâ meseleyi mümkün olduğunca sümen altı etmeye harcıyor enerjisini.

Sanki ortadaki tek sorun, milletin başbaşa kaldığı yıkımın bir ucundan devlet kurumlarına da bulaşmış olması. Sanki sadece halkın oturduğu binalar yıkılsa ve sarsılmaz bir kudret ve eleştirilmez bir erk kaynağı gibi görünmeyi seven devlet bu felaket karşısında yara almamış olsaydı, mesele kalmayacaktı. Milleti himaye edilmeye ve yol gösterilmeye muhtaç bir topluluk olarak gören devletçi bakışın rahatsız olduğu konu, aslında gerçekten neyin nasıl yapılması gerektiği konusunda yol gösterilmeye muhtaç olanın devlet olduğunun ortaya çıkmış olması sanki. Yoksa insanların canları niye kurtarılmadı diye kamu otoritesini eleştirenlere ya da canları kurtarılma ihtimali olanlara bir an evvel ulaşılması için seslerini yükseltenlere bu derece şiddetle karşılık verilmesinin ne anlamı olabilir?

Bu depremle birlikte ortaya çıkan mekanizmalar ve ilişkiler meselenin sandığımızdan daha vahim olduğunu ortaya çıkardı. Uzun zamandır normal hayatı olağanüstüleştirerek yaşamayı kanıksadığımız için, belli ki, içine düştüğümüz kıskacın vahametini algılamakta zaafa düşmüşüz. Çok basit ama bir o kadar da acı olan şu: Türkiye yönetilemiyor. Ve, yönetemeyen, yönetmesi mümkün olmayan bir mekanizmanın yönetiyormuş gibi yapması binlerce cana mal oluyor. Eğer bugün birilerin fiyakası bozulmasın diye söylenmesi gerekenlerin "milli birlik ve beraberlik" nutuklarının altında ezilmesine göz yumarsak; bugün susarsak, bu çarpık mekanizma yüzünden yüzlerce insanın ebediyen susmasına ortak olmuş olacağız.''

deniz baykal

iyi bilmezdik.

rte nin önünü baykal açtı sanan tip

baykal açmıştır, hem siirt seçiminin yenilenmesine hem de siyasi yasağının kalkması için çalışıp başarılı olmuştur.

15 temmuz 2016 darbe girişimi

reisimizi eniştesinden öğrenmemiş olsaydı, 2002 Millennium Challenge tatbikatını şu an da gerçekleştirecek ekipti.

ahbap

malum kesim tarafından saldırıya başlanan oluşumdur, wep sayfasına dün saldırı olmuştur, saldırının türkiye içinden yapıldığı ile ilgili açıklamalar var ama işin uzmanlarının konuşması gerek.

emasya fiili bir darbedir

doğal afet durumunda askerin, valilik tarafından nasıl koordine edileceği ile ilgili protokoldü, 99 depreminde askerin neler yaptığını nasıl hemen koordine olduğu malumdu, sonuç bu depremde ortaya çıkmıştır.

maraş inşaat mühendisleri odası binası

maraş inşaat mühendisleri odası başına ilahayat mezunun biri seçselerdi baksaydık.

fifa 23

2022'de olduğu gibi Türk milli takımı gene yoktur,
beşiktaş'tan josef ile bir sorunları var galiba 22 ve 23 te yok. 23 te belki ben görmedim.
duran toplar güzel olmuş, topa vuracağın yeri ve şiddeti ayarlıyorsun, ona göre falso alıyor top,
zamanla duran toplar ustalaşmak kolay olmuş.
kamera açıları berbat hatta yakın çizgi görünmüyor, hızlıca geçişte kamera yakalayamıyor ve bulanıklaşma, çift görüntü oluyor. oyun içindeki animasyonlar, futbolcuların müdahaleleri, kalecilerin topa yatışı, atlayışı gerçekten de güzel olmuş.
koldaki hoparlör daha aktif olmuş, düdük ve golden sonra fileden çıkan sesler ordan geliyor.

playstation portable

GÖZÜMÜZÜ BOZAN ALET. TARiHiN TOZ SAYFALARINDA YERiNi ALDI.

zengezur türk cumhuriyeti

Ermenistanın iran ile olan sınırı, nahçivan ve azerbeycan arasında kalan bölgenin gayri resmi adı ermeni hançeridir, türk dünyasının kara yolu le birleşmesini önlemek adına ermenistana verilmiştir, 1918 paris'te azerbeycan toprağıdır o bölgeler.

22 eylül 2022 türkiye lüksemburg maçı

denk takımların mücadelesinde hak eden kazansın.

türkiye solunun en büyük sorunu

sol, türk halkını satıp kürt milliyetçisi olmuştur, 2 tanesini astılar diye de korkudan sinmişleridir.

türkiye solunun en büyük sorunu

sol, türk halkını satıp kürt milliyetçisi olmuştur, 2 tanesini astılar diye de korkudan sinmişleridir.

türkiye solunun en büyük sorunu

sol, türk halkını satıp kürt milliyetçisi olmuştur, 2 tanesini astılar diye de korkudan sinmişleridir.

manş denizi

ALTINDAN DEMIRYOLU GECER.

crossfitte spor demek gerçek sporculara hakerettir

gerçek bir sporcuysanız hayatınıza crossfiti sokmanız gerekiyor. bir çok daldan aldığı (adından da anlaşılacağı üzere) hareketlerle sizi daha güçlü ,esnek ve dayanıklı yapacaktır.