bugün

adana'nınen unlu bufesidir ve turkiyenin tescilli en lezzetli bufelerinden biridir adanaya giderseniz mutlaka bi muzlusüt için denilesi bufe
bulunduğu yer dolayısıyla insana hoş duygular tattıran,verdiği hizmet/kaliteye bakıldığında fiyatı oldukça uygun olan,dilencilerin otlandıkları adananın en meşhur büfesi.dünya gıda fuarına çağrılmışlığı vardır.
ayaküstü cok ucuza karnınızı doyurabileceğiniz güzel büfe.
gazi paşa gibi güzide bir tikky semtinde bulunur.fast food un proleter ayağıdır.
çevre illere kadar namını yayan geceleri ilahi çalan büfedir.günün her saati muzlu süt içilebilir.
insanLarın uğrak mekanı...günün hicbir vaktinde tek basınıza aLıs veris yapamiyacağınız biryerdir..darphanedir darphane...gün içinde kazandıı para o ..öt kadar dükkanı doLduracak kadar vardır...ama adananın değisiLmez yerLerindendir.
daha da allahtan belanızı istemeyin dedirtecek kadar iyi iş yapan bir büfedir ikinci şubesini gazipaşanın sonuna açmıştır vakti zamanında.gelen muzlu sütü kasarak 3 kişi bile içebilirsiniz zaten tek bardakta da gelemiyor.
"bir şalgam bu kadar mı güzel yapılır be birader" övgüsünün en çok yakışacağı;tostçu,yengenci,muzlu sütçü,limoncu ama en çok da şalgamcı"
gece geç vakitte giderseniz ve sizden başka müşteri de yoksa uzuun uzuun geyik yapabilirsiniz çalışanlarıyla. hatta para bile almayabiliyorlar eski müşterilerindenseniz.

(bkz: ben geçen akşam bunu gördüm)
haraç almak için tehtid eden kişileri öldüren bir insanın sahip olduğu büfedir. sahibi şu an hapishanededir ama dışarda bütün sülalesi o büfe sayesinde doymaktadır. iyimi yapmıştır kötümü yapmıştır tartışılır.
benim gibi sütten nefret eden birine muzlu süt içirebilecek kadar mükemmel muzlu süt yapan büfe.ne koyuyor bu adamlar muzlu süte bi türlü çözemedim.
muzlu sütün cennet mekanıdır.
mutlu limon'un da cennet mekanıdır.

ps: tost yeyin olum burda!
neşeli sucuklu tost un da araf yeridir.
antalyadan adana istikametinde yapılan uzun ve sancılı bir otobüs yolculuğu sona ermiş, otobüsün servisiyle elde valiz sırtta çanta atilla altıkata gelinmiştir. cepte para vardır ama özlenmiştir tanıdık mekanlar.. efendim caddeden aşağı doğru yürür bir sağ yaparsınız. kazım 2 çıkar karşınıza uzun bir yürüyüşten sonra. oturur bir tost bir muzlu süt istersiniz. tostu hemen bitirir, buz gibi muzlu sütünüzü sigaranızı tüttürerek diplersiniz. yol yorgunluğu fala kalmaz. oradan bir otobüse atlanır, kimseyi uyandırmadan eve girilir..
adanalımıyım değilim.
ama her gittiğimde uğrarım.
karışık tost yanına ya şalgam suyu yada muzlu süt
dünya gıda fuarına katılmıştır kendileri. pek çok ulusal basında haberleri çıkmıştır.
meşhurdur.
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc1/hs026.snc1/2572_62096719013_61775559013_1567428_1348187_n.jpg
http://www.facebook.com/the0ne58?ref=ts#!/pages/Adana/Kazim-Bufe/61775559013?ref=ts&__a=7&ajaxpipe=1
http://www.eksisozluk.com/show.asp?t=kaz%C4%B1m%20b%C3%BCfe
adana'nın en işlek yerlerinden biri olan gazipaşa bulvarında gazipaşa parkı'nın arka tarafında olan büfe.
paraya para demiyen büfe'dir. kendimi bildim bileli orada olan yeri değişmiyen ama aldığım duyumlara göre çok yakın zamanda yerinin değişeceği büfedir. çünkü adana büyükşehir belediyesi orayı farklı emellerine alet edecekmiş.
adanaya gittiğimde muzlu süt içip hayran kaldığım mekan.
koca 1.5 bardak muzlu sütü* 3 liraya içebileceğiniz adananın son 10 yıldaki en meşhur meşrubat büfesi.gazipaşa caddesinin üzerindedir.
yıkılacağına dair söylentiler, ve üzerinde yazılı olan "taşınıyoruz" ibaresiyle üzen büfedir. Hatta çoğu Adana sakinine göre büfeden ziyade bir durak, bir simgedir.
muz ve sütle şaheserler yaratan bir büfedir.
Muzlu sütü 8 lira yapmíş,atomu da 7 liradan veriyormuş.

yeni yere geçtiklerinden beri müşteri sikme odaklı bir anlayışa bürunmüşler.
muzlu sütü 4 liradır.

(bkz: ağabey 1 bölü 2 muzlu 2 poğaça)
özlenendir. vazgeçilemeyen lezzet muzlu sütün bir numaralı adresidir. öyle ki başlık ağzımdan salyalar akıtmıştır. şafak 254856075.