• arti oy almak gibi bir amacım olsaydi sürekli erdoğan'a sallamam gerekirdi sizin gibi.
  Yazdığım yazı fazla rencide etti galiba seni. Kotu niyetle yazmamıştım. Silerim.
  Oy alma amacım olsaydı , hiç siyasete bulaşmazdım. Sevin ya da sevmeyin mühim değil. 11 yıldır sözlükteyim buraya çevre edinmeye de gelmedim. Benim kimi neden sevdiğim beni ilgilendirir. Siz sevmiyorsunuz diye size bir sey diyen biri olsaydım bu eleştiriniz çok yerinde olurdu.

  Aktroll frank lucaz gibi falan olur. Ayrıca trollük şudur bak ; chp'lisindir ama ak partili gibi görünürsün ve ak partilileri küçük düşürmek için embesilce yazılar yazarsın. Ak partilisindir chp'li troll olursun yine aynı şekilde chp'lileri küçük düşürecek embesil embesil yazılar yazarsın. Siyasî Troll bu şekilde olur.

  Ben sahiden troll olsam tüm gün sizi sinirden zıplatırdım burada bazıları gibi.
  11 3 ...
 • 80 öncesi dönemden ders almamış zihniyetin bir derdi varsa bunu hukuk yoluyla değil kendi kuralları ile çözmek istemesinin bir sonucudur. bu acıları daha önce yaşamış bir ülkede hala bu olaylara tevazu gösterilmesi kabul edilemez. 1 gün içinde 4 farklı muhalife saldıranların amacı nedir, nereye varmak istemektedir?

  https://www.gercekgundem....irinin-arkasindan-o-cikti

  (bkz: selçuk özdağ a saldırı görüntüleri)
  9 2 ...
 • Saçma sapan bir söylem.

  Yalnız Atatürk de devrimciydi, şimdi ona hakaret ediyorsun hastalık demekle. Devrimcilik; toplumun devrimlerle yükseleceğini, çağdaş ve uygarlık düzeyine ulaşacağını öne süren bir görüştür. zaten Atatürk’ün ilkelerinden birisidir bu. Atatürk hem milliyetçidir hem de devrimcidir. Yaptığı yenilikler ve işler bunu kanıtlar nitelikte.
  Solculuk adı altında PKK sempatizanlığı yapanların derdi devrim değil milleti bölmektir. Neyse.

  Edit: devrimcilik diye bir ilke yok diyenler mesaj atmış. Devrimciliği temsil eden ilke inkılapçılıktır. Yani bir nevi ilkedir bu da. Araştırın, okuyun, boş yapmayın.
  9 2 ...
 • yatalak hasta da olabilir hakkını yemeyelim huzurevleri, bakım evleri ve yatalak hastalar, kayıtlar aile hekimlerinden alınarak adresler belirleniyor.
  5 0 ...
 • allah günah yazmasın cefakar annemin sütlaçını hiçbir zaman severek yemedim. tabi bunu ona hiç belli etmedim. her seferinde "anneciğim ellerine sağlık pek güzel olmuş..bi daha ki sefere de muhallebi yap olur mu?" diyerek gönlünü aldım. nitekim çok güzel muhallebi yapardı annem.. bu nedenle sütlaça karşı çocukluğumdan ileri gelen bir sevgisizliğim söz konusuydu.. sütlaca olan bu olumsuz bakış açım uzun süre devam etti. askerliğim sırasında sık sık ziyareet ettiğim okantanın ( amasya'daki ptt' nin yanında bahçeli lokanta) fırın sütlacı, sütlaça olan bu olumsuz bakış açımı adeta 180 derece değiştirdi..askerliğim bir bahar sabahı bittiğinde, bir fırın sütlaç müdavimi olarak çıkmıştım garnizondan dışarı. artık ben eski ben değildim..
  5 0 ...
 • Haftalık gelen aktüel ürünleri eşlerine dostlarına ayıran eşşekler vardır aralarında! insanlar nasıl kalkıp bim kapısında bekliyorsa sizin o eşşek tanıdıklarınızda kalsın gitsin!

  Bim çalışanlarına acilen iş ahlakı dersi vermeli! Yoksa aktüel günlerini sadece çalışanlarına yapsın.

  Hayrını bok görürüler o ayırdıkları ürünlerinde! Göt kafalılar!
  9 0 ...
 • bir rüşvet operasyonu neticesinde ortaya çıkan çay paketi ve içindekiler...

  samsun büyükşehir belediyesi mali hizmetler müdürü makamında bir müteahhitten rüşvet alırken yakalanıyor.
  rüşvet miktarı 30 bin lira.

  hem müdür, hem müteahhit ilk sorgularında rüşveti inkar ediyorlar, müdür müteahhitten borç istediğini, müteahhit de borç verdiğini söylüyor. (sanki bir müteaahhitin bir müdüre borç vermesi doğruymuş gibi...)

  neyse, savcılık her ikisine de tutuklama kararı veriyor.
  tutuklama kararı sonrası müteahhit fikir değiştiriyor ve rüşvet verdiğini itiraf ediyor ve serbest kalıyor.

  bu arada samsun belediyesi mali işler şube müdürünün kasasında bir çay paketi bulunuyor.

  çay paketinin içinden çıkanlar şöyle;
  ►135 bin Euro,
  ►36 bin TL,
  ►1 kg'lık külçe altın,
  ►13 adet çeyrek altın ebadında basılan özel altın,
  ►75 tam altın,
  ►50 yarım altın,
  ►1059 çeyrek altın,

  bu altınların toplamı tam 5 kg, ayrıca bir de külçe altın var. ne eder? 6 kg...

  ayrıca yine kasadan kendisi dahil 8 farklı kişi adına çeşitli bankalara ait 23 adet hesap cüzdanı ile 40'a yakın gayrimenkul tapusu...

  bunlar türkiye'nin bir belediyesinde bir müdürden çıkanlar.
  gerisini siz düşünün...

  kaynak:
  https://www.samsungazetes...o-muteahhit-h1410095.html
  https://www.samsunhaber.c...it&utm_medium=twitter
  https://medyasamsun.com/b...it&utm_medium=twitter
  https://www.sozcu.com.tr/...-carkini-anlatti-6217304/
  https://t24.com.tr/haber/...30-bin-lira-verdim,927461
  8 1 ...
 • milli savunma bakanı ve eski genelkurmay başkanı hulusi akar'ın erbil'de vermiş olduğu fotoğraftır.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2119660/+

  bu fotoğraf devlet bahçeli'yi rahatsız etmemiştir.
  haliyle ülkücüleri de(bahçeli'nin izinden giden ak ülkücüler) rahatsız etmemiştir...

  fotoğrafta genelkurmay başkanımız yaşar güler de var malesef.

  fotoğrafta kürdistan(sözde) bayrağı dışında bir detay daha var.
  bilmem dikkatinizi çekti mi?

  duvarda asılı 3 fotoğraf daha var. ortada türk düşmanı, türkmen katili, hatta ve hatta "türkmen kasabı" lakaplı cia beslemesi bir itin fotoğrafı var.
  https://galeri.uludagsozluk.com/r/2119662/+

  bu türkmen katili olan şerefsiz, nakşibendi mollası mustafa barzani'dir...

  mustafa barzani'nin abisi, abdüsselam barzani ve adamları 1914 yılında osmanlı'ya ihanet, düşmanla işbirliği ve türkmen katliamı yaptıkları gerekçesiyle musul'da idam edilmiştir.

  mustafa barzani, bizzat mossad'ın kurucusu olan reuven şiloah tarafından angaje edilmiş bir cia kürdüdür. kendisi aslen yahudidir.
  reuven şiloah tarafından angaje edilip kudüs'e gönderildiği 1932 yılından itibaren mossad ve cia'ya hizmet etmiş, nakşibendi melesi kimliğini kullanarak kuzey ırak'ta faaliyetlerde bulunmuş, kerkük, erbil ve süleymaniye'de türkmen katliamları yapmıştır...

  bu devletin bir aklı vardı.
  binlerce yıllık bir devlet aklı. o akıl malesef şu an çalışmıyor. durmuş durumda.

  zira o devlet aklı çalışıyor olsaydı, bu devletin savunma bakanı ve genelkurmay başkanı mustafa barzani portresinin altında bu pozu vermezdi...

  ulan hadi devlet aklını geçtim.
  daha 3 sene evvel, hulusi akar genelkurmay başkanıydı ve sözde kürdistan başbakanı neçirvan barzani türkiye'yi tehdit etmişti.
  (bkz: neçirvan barzani nin türkiye yi tehdit etmesi)

  bunu da mı unuttun hulusi akar?
  senin genelkurmay başkanlığın döneminde bunlar türkiye'yi tehdit etme cesareti buldular ve sen şimdi bunların ayağına gidip kürdistan bayrağı ve mustafa barzani tablosu önünde poz veriyorsun.

  yazık...türk devletini düşürdükleri hale bak. yuh olsun size...

  yazıklar olsun...
  21 5 ...
 • Vatansever insan evladıdır. Türkçülüğü sadece ırkçılık olarak algılayan insancıklara da dert olurlar. Ha, Türkçülüğü abartıp sürekli Kürtler ölsün diyenler var, onlar zaten klavye Türkçüsü dikkate almamak gerekir lakin aralarında olan bazı vicdanlı insanları bu güruha katmamak gerekir.

  Ayrıca fethi sekin Kürt ya da Türk ne fark eder? Sonuçta kahraman mı, kahraman yani. O kadar insanın hayatını kurtarmış adam gibi adam.. sevgi ve saygıyla...
  10 0 ...
 • enflasyon

  204.
 • Bu ülkede canınız bir şey çektiğinde alın. Çünkü canınız tekrar aynı şeyi çektiğinde paranız artık yetmeyecektir. Emeği geçen herkesin yetmez ama emenike.
  6 0 ...