tavsiye

bok gibi bir hayata sahip olmak

Evet hiçbirimiz çok mutlu değiliz belki. Bu istanbul denen çöplükte, bataklığa saplanmış gibi hissediyoruz. Ekonomik sıkıntı, yaşamsal güçlükler vs. ama ne olursa olsun halimize şükretmeliyiz.

Sağlığın yerindeyse, çalışabiliyorsan, sevebiliyorsan haline şükret. insanlar ne hayatlar yaşıyorlar. En azından sağlığımız elimizde. En büyük hazine.

Şükredin.

bir sözlük kızı ile aşk yaşamak

Hahay kızımızın entrysini bir erkek begenince true kıskanıp hemen o beğeniyi kaldır der mi acaba. Acayip kıskançlık içeren bolca entry götürüz artık. Sözlükçe TV de aşk dizisi yerine true ve aşkının entrylerine bakarız .

sözlüğü tir tir titreten yazarlar listesi

görsel
Tabiki benim. Elimdeki pıçağı görüyorsan kaçmak için sana fırsat veriyorum demektir delikanlı. Hıh.*

sözlüğü tir tir titreten yazarlar listesi

3 c sınıfından zalbert ve arkadaşlarına sözlükteki bu performansları için teşekkür ediyoruz. hala titriyorum. bazen sözlüğe girince sara nöbeti geçiriyorum bu liste yüzünden.

bursa nın en güzel ilçesi

nilüfer, mudanya, mustafakemalpaşa, karacabey, iznik ve osmangazi'nin bazı bölgeleri, semtleri (kükürtlü, çekirge, altıparmak, heykel, uludağ, korupark vb.)
aslında çomarlar, yobazlar, malum kara partililer olmasa bursa'nın tüm ilçeleri güzel.
bursa'nın doğal güzelliklerini türkiye'nin başka hiçbir ilinde kolay kolay bulamıyorsun aslında.

pitbulluna kedileri parçalatan kadın

zaten ruh hali normal bir insan canavar neden beslesin? pitbulları sahipleriyle birlikte itlaf edeceksin. askerdeyken bursalı bir arkadaş vardı. keşti. met yapmayı biliyordu. pitbull beslemesini şöyle anlatıyordu: sokağa çıktığımda herkes benden korkuyor. işte bakın bu tipler etrafa korku salmak için bunu yapıyor ve insanlarda yarattığı korkudan haz alıyor.
ee bundan haz alan pitbullun bir canlıyı parçalamasıyla orgazm olmaz mı?
o yüzden ben çözüm olarak sahiplerinin de itlafını savunuyorum.

ak parti neden seçim kaybetmiyor

Düşünmeyen, sorgulamayan eğitimsiz tc vatandaşları yüzünden akp 20 yıldır iktidarda. Sanki akp gidince ülkeyi bölecekler, ülke PKK’nın eline geçecek izlenimi veriyorlar millete Amma velakin artık yolun sonuna geldiler çünkü bir milletin tenceresi kaynamazsa o milletin yıkamadığı parti olamaz. Ülkenin halini görüyorsunuz, hayat pahalılığı yüzünden insanlar eskisi kadar eğlenemiyor ve en önemlisi buzdolaplar bomboş.

Markete gittiğimiz zaman iki üç bir şey alıp çıkıyoruz ve ciddi miktarda para ödüyoruz. Esnafın halini anlatmak bile istemiyorum, ota boka konan zamlar yüzünden kaç esnaf dükkanını kapattı çünkü esnaflar artık para kazanamıyor, dükkanın ihtiyacını bile zor karşılar hale geldiler. Öğrencilerin durumu ortada, okumak bile mesele oldu. Yani neresinden tutarsan elinde kalıyor.

Ulan muhalefete iyi değil diyorsunuz ama muhalefet ülkeyi bu hale getirmedi, her parti bir şansı hak eder. Yargısız infaz yapmak ancak bu ülkeyi uçuruma götürür -ki zaten uçurumun kenarındayız. Bilmem anlatabildim mi? Artık yeter demek için 2023 yılında ona göre seçimlerimizi yapmak zorundayız, seçimlerimizi doğru düzgün yapmazsak bütün zorluklar karşısında da ağlamamalıyız…

Açık ve net.

ak parti neden seçim kaybetmiyor

Akp seçimi kaybediyor.
istanbul'da iki kere kaybetti.
Siyasette kanundur.
istanbul'u kaybeden Türkiye'yi kaybeder.
Kaybetmemek için yaptığı planlarda tutmuyor.
Muharrem ümit cem uzan kartlarını oynadı.
Sonuç.sıfır.
M.ali çelebi deniyor olmuyor.
Yarın
Yavuz ağıralioğlunu deniyecek
Onun sonucu da aynı.sıfır.
Deniz bitti.yol göründü.
Aktroller bile akpli olmaktan utandığından
Zafer partili Muharrem inceci rolü ile muhalefete saldırıyor.
Maaaşla profeyonelce yaptıkları bu işi
Kimsenin siyaseti siklemediği işi gücü karı kız olan sözlükte bile yediremiyorlar.
Ekonomi çöktü.
Çıkar telefonunu göster
Millet kafede oturuyor diyen tayfa ancak 50+ tayfayı yer.
Gençler yemez.
Gidiyorsunuz.
Bu iş bitti

dostoyevski nin köpek deneyi

Ruslar'ın dünyaca ünlü yazarı Dostoyevski Hapis yıllarını "Ölüler Evinden Anılar" kitabında anlatır.
Ve burada kendince önemli bir tespiti vardır.
Yazar, hapishane hayatından önce halkı, insanları tanıdığını düşündüğünü, ama yanıldığını hapis yıllarında anladığını ifade eder. 'Kara halk' olarak tanımladığı kitleyle karşılaşması sonrası insanları çözümlemeye ve iç dünyalarına inmeye başlar.

görsel

Dostoyevski sürgün yıllarında, hapishanedeki bir köpekle, insan ilişkileri üzerine gözleme dayalı bir deney yapar.
Köpeği takibe alır ve yanından geçerken her mahkum tarafından tekmelendiğini gözlemler. ilginç olan, köpeğin mahkumlardan kaçmaması ve yanına bir mahkum yaklaştığında otomatik olarak eğilerek tekme pozisyonu almasıdır. Köpeğin her yanından geçen mahkum otomotik olarak köpeği tekmeler.
Dostoyevski de, bir gün köpeğin yanına yaklaşır ve başını okşamaya başlar. Köpek bir süre şaşkın şaşkın ona baktıktan sonra, hızla yanından uzaklaşır ve acı acı havlar.

Önüne gelen mahkumun tekmelediği köpek, o günden sonra nerede Dostoyevski’yi görse kaçar ve ona bir daha asla yaklaşmaz. Köpeğin tekme atanlardan kaçacağı yerde başını okşayan Dostoyevski’den kaçmasının bir piskolojik açıklaması vardır elbet.

Kötülüğü hayat şartı kabul etmiş canlıların sevgiyi, kardeşliği, paylaşmayı görünce çok büyük şaşkınlık yaşamaları ve afallamalarıdır bu.

Ruhu köleleştirilmiş bu köpek sevgiye açtır. insanlar için de geçerlidir bu.

2022 odtü devrim stadyumu mezuniyet töreni

Bayıldığım mezuniyet törenidir. işte bu gençler Türkiye’yi ileride düzeltebilir kendilerine fırsat verilirse eğer. 20 yıllık siyasal islam dönemi sona erdiğinde tabi.

Açık sözlü olduğunuz için, baskılara boyun eğmediğiniz için ve en önemlisi her şeyin farkında olduğunuz için sizlere bin kere teşekkür ediyorum. iyi ki varsınız… ODTÜ farkı diye ben buna derim işte be.

Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.