tavsiye

renault symbol

Symbol genel olarak çok kaliteli bir araç olmayıp, ekonomik oluşları ile ön plana çıkmıştır.

2008-2012 arası 2. Nesil symbol'ün nazarımda en iyi olduğu jenerasyonudur.
2012-2023 arasındaki symboller bence net olarak daha kötü bir malzeme kalitesine sahip.

Ki devamı olan Renault taliant ha keza.
Gittikçe geriye gidiyor model.

milliyet farkından dolayı tahsil edilmiştir

Twitterdaki iddiaya göre:

Antalya’daki Limak Lara Hotel’e daha ucuz olduğu için ingiliz web sitesi üzerinden rezervasyon yapan bir vatandaş, otele gittiğinde büyük bir şok yaşadı.

Şahsın Türk olduğu görülünce ek 120 euro istendi ve itiraz etmesi üzerine otelden kovuldu.

O an başka otel bulamayacağı için ücreti ödemek zorunda kalan vatandaşa verilen fişte yazan, “Milliyet farkından dolayı tahsil edilmiştir” ibaresi dikkat çekti.
https://twitter.com/ajans...zMCvwOmSVsSIqBNg&s=19

yaşar n öztürk ün parantezsiz meal inin eleştirisi

Muhteşem bir dücane cündioğlu yazısıdır. Köşe yazarlığına ilk başladığı 98' senesinde yazmış olduğu bir yazıdır.

Bu konuyla alakalı toplam 5 tane köşe yazısı yazmıştır.

alınan en güzel iltifat

eski esimle bir 7-8 senedir beraberdik. henuz daha evlenmemistik.
bana bir gun koltukta onun dizlerine uzanmısken sacımı severken dedi ki:

-gulmekicinyaratılmıs sana o kadar hayranım ki.. cok zor bir hayatın oldu. ama asla mucadeleden vazgecmedin. melek gibi kalbin var, bazen kotu insanlar bunu kullandı, ama sen melek kalbini gordugun bunca kotuluge ragmen ısrarla korudun. kendince bir dik durusun, bir tarzın ve tavrın var ve bu guzel durusu saglarken kimsenin corbasından bir kasık calmıyorsun. oyle hayranım ki sana..

eski esim gozlem yetenegi cok kuvvetli bir adamdı. ve o donem onceligi bendim hayatındaki. hayatını beni cozmeye, anlamaya adamıstı.
cok uzun yıllar beni yerkurede en iyi tanıyan insan olduguna inandım. annemden babamdan en iyi arkadasımdan bile daha cok.
ama artık ben onu tanıyor muyum emin degilim.

alınan en güzel iltifat

eski esimle bir 7-8 senedir beraberdik. henuz daha evlenmemistik.
bana bir gun koltukta onun dizlerine uzanmısken sacımı severken dedi ki:

-gulmekicinyaratılmıs sana o kadar hayranım ki.. cok zor bir hayatın oldu. ama asla mucadeleden vazgecmedin. melek gibi kalbin var, bazen kotu insanlar bunu kullandı, ama sen melek kalbini gordugun bunca kotuluge ragmen ısrarla korudun. kendince bir dik durusun, bir tarzın ve tavrın var ve bu guzel durusu saglarken kimsenin corbasından bir kasık calmıyorsun. oyle hayranım ki sana..

eski esim gozlem yetenegi cok kuvvetli bir adamdı. ve o donem onceligi bendim hayatındaki. hayatını beni cozmeye, anlamaya adamıstı.
cok uzun yıllar beni yerkurede en iyi tanıyan insan olduguna inandım. annemden babamdan en iyi arkadasımdan bile daha cok.
ama artık ben onu tanıyor muyum emin degilim.

allah varsa neden bu kadar kötülükler var

bu konuda bir çok filozof farklı görüş bildirse de en sevdiğim görüş "hür irade" görüşüdür.
Augustinus (Aziz Augustinus) "itiraflar" adlı eserinde kötülüğün varlığı ve kaynağı üzerine derinlemesine düşünmüş ve kötülüğün, Tanrı'nın iradesinden ziyade, insanın hür iradesinin sonucu olduğunu öne sürmüştür. Ona göre, Tanrı sadece iyiliği yaratmış ve insanlar özgür iradeleriyle kötülüğü seçmişlerdir. ayrıca Kierkegaard kötülük ve hür irade konusunu ele alırken, insanın özgür iradesiyle kötülük yapma yeteneğine sahip olduğunu savunur. Ona göre, insanın özgür iradesi, Tanrı'nın yarattığı dünyada kötülük yapma seçeneğine sahip olmasını sağlar. Ancak Kierkegaard, insanın özgür iradesiyle kötülük yapma seçeneğine sahip olmasının, aynı zamanda Tanrı'ya olan inancını güçlendirdiğini ve insana dini bir sorumluluk yüklediğini de belirtir.
öte yandan Leibniz'de, kötülük sorununu "en iyi dünya" problemi bağlamında ele alır. Ona göre, Tanrı, sonsuz bilgeliği ve iyiliğiyle en iyi dünyayı yaratmıştır. Ancak bu en iyi dünya, mutlak mükemmelliği içermez, çünkü bu dünyada kötülük de vardır. Leibniz'e göre, Tanrı, en iyi dünyayı yaratırken, insanın özgür iradesine de saygı göstermiştir. Dolayısıyla, kötülük, insanın özgür iradesinin bir sonucudur ve Tanrı'nın varlığıyla uyumludur. Leibniz, kötülüğün varlığını, Tanrı'nın varlığı ve sonsuz iyiliğiyle bağdaştırır.

adıyamanda cinnet geçiren polis

emniyette nasıl bir stres nasıl bir çalışma ortamı var bilmiyorum ama bir şeylerin yolunda gitmediği kesin.

polisin polisi vurduğu bir yerde adaletten de emniyetten de söz edilemez gibime geliyor ama hayırlısı. herkese sabırlar...

oksijensizsu

Hiçbir zaman sağlıklı bir ilişkisi olmadığı için ilişkiler hakkındaki tavsiyeleri dinlenilmemesi gereken yazardır.

ciddi değilsen görüşmeyelim kızı

Herkesin hayattan ve ilişkilerden beklentisi başka. Eşşek gibi tek derdi düzüşmek olanlara nasıl saygı duyuluyorsa bu şekilde düşünen insanlara da saygı duymak lazım.

baskı altında entry girebilen yazarlar

Bilişim şube'den polisler sözlüğü takip ederken, baskı altında sakin kalıp entry girebilen yazarlardır.
işte böyle cesur yazarların hatrına sözlük akıyor...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar