tavsiye

kar yağarken ormanda tek başına kamp yapmak

kafayı sıfırlamak için iyi aktivite. yazın daha iyi tabii kışın bokumuz donabilir; fakat daha önemlisi ayı neyin gelirse bu kafa sıfırlama olayı ziyan olur. hemen kamu spotu atayım: tesis dışında kalırsak bizi ayı yir.

hayatı arafta yaşamak

her şeyin sınırında hafif oksijen alıp geri dönmek. ne öyle ne böyle, tam da değil tam olarak. daha önce gitmediğin rotayı seçip tam orda durmak gibi, ama bilerek. merkezinde. şöyle böyle takılmak gibi aralarda, telaşsız. ortaya gelince de s*^%***?**m böyle işi diyerek düşünce balonu çıkarsa boşverip herhangi bir butona basmayınız. kopuk bir illüzyon.

yaşlı hasta ile dalga geçen hastane personelleri

Şeref yoksunu personellerdir.

Insan hayatını ilgilendiren hassas mesleklerde çalışanların, bence birkaç yılda bir psikolojik yeterlilik sınavına girmesi lazım.

bu şerefsiz zeka yoksunları anca böyle ayıklanabilir.

sözlükteki yazarların iq seviyesi

1 haftadır sözlüğe giriş yapabilmek için eski nickimi deneyip, “bu hesap silinmiş..” uyarısını aldığımda lord marcus’a sövdüğümden mütevellit benimki 30-62 arasında değişkenlik göstermektedir.

kopçayı 15 dakika çözemeyip kıza rezil olmak

görsel
once gorsele bakarak bunun mantigini bir cozelim.
sen giyersen ice gecen kisim sagda olacak.
karsindaki giyerse ice gecen yer senin solunda.
sen giyersen sag elinle sola dogru hamle yapiyorsun cikmasi icin.
karsindaki giyince tam tersi.

bir dahaki dersimize de saate takilip cikmayan kadin saci nasil kolay cikarilir onu anlatirim.

çınarcık

tarkan henüz bu kadar ünlü olmamışken çınarcık'ta mekanlarda çıkardı. hey gidi günler. tarkan dışında fatih ürek, çile bülbülüm kadir, burak kut, devran çağlar gibi isimler de sık sık sahne alırdı buradaki mekanlarda. bir de unutamadığım sıcak sıcakçı diye ifade ettiğimiz, efsane poğaçalar yapıp renault 12 sw arabasıyla satan bir dayı vardı. o poğaçanın tadını gerçekten özledim.

depremden önce harika bir yerdi. deprem sonrası kaçtı insanlar. o eski çınarcık artık yok. saçma sapan bir yer oldu ne yazık ki.

musa peygamberin varlığına dair tarihi kanıt yok

Musa peygamber diye birinin hiç varolmadığını göstermez ki zaten ortaya konan gerçek bu değil.

Gerçek, varlığına dair tarihi bir kanıtın henüz bulunamadığıdır, o kadar. Tabi Kuran ve tevrat'a anlatıldığı kadar büyük mucizeler yaptıysa mısırlıların neden kayıt altına almadığı merak edilebilir ama ona da denebilir ki kayıtlar kayboldu veya kötü niyetli kafirler oldukları için kasten kayıt tutmadılar. ikisi de mümkündür.

Mümkün olmayan, eğer bu kitaplarda anlatıldığı gibi biriyse, Süleyman peygamberle ilgili kayıt (papirüs, tablet, heykel, herhangi bir kalıntı vs.) olmamasıdır. Sonuçta bir köle topluluğunun başındaki biri değil, çok ama çok güçlü bir hükümdardı iddiaya göre.

Sadece başarısız oğlu rehoboam ile ilgili bir kayıt ve o dönemdeki zayıf israil krallığı ile ilgili bazı kayıtlar vardır. Bunlarda da hep kaybeden tarafın yancısısı, küçük bir krallık olarak adı kısaca geçer. Hakkında doğrudan bir zafer kitabesi yazmaya değer bile görülmemiştir.

Madem Süleyman peygamber o kadar güçlü bir krallığın başındaydı, bu durumun açıklaması nedir?

eczacı kadinin dudağını

lanet olsun eczaci kadinin da yasi bana gore buyuktu sanki.
baslik da buyuk geldi diye ikiye boldum.
ben cikip biraz uyuyayim.
her sey bana buyuk geliyor seneye de giyerim rahat olur.

mhp ile milliyetçiliğin ne alakası var

MHP kurucusu Alpaslan türkeş milliyetçiyi oynayan katıksız bir natocuydu. Milliyetçiliği günah zenneden ve milliyetçi olmayan türk halkından oy alamadığını görünce, 1969 da türk islam sentezini ortaya atmıştır. bunun türkcesi de NATO tipi osmanlıcılıktır .
Parti'nin logosu osmanlı sancağı lan zaten. Osmanlı milliyetçi miydi. Ne milliyetçisi lan.
Logoyu tasarlayan da Ermeni ülkücü (bkz: Levon panos dabağyan) dır.

kafakoparanus dede nin ev arkadaşı arayışı

geçen gün "tarlada çok hesaplıya kaçak afgan çalıştırıyorum" diye hava atıyordu. ekstra hanım ihtiyacını da yaşına ve bütçesine uygun arap kocakarılardan karşılarsa akp'den örnek vatandaş plaketi bile verirler.
görsel