#talipemiroğlu

• ilkokulu doğduğu Giresun’da bitirdikten sonra istanbul’a geldi.

Yükseköğretimini 1981’de girdiği Trabzon Fatih Eğitim Fakültesi ve Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde tamamladı.

Yüksek Lisans ve Doktorasını tarih alanında yaptı.

Kendi kuşağındaki çokları gibi, O da Ortaokul yıllarından beri eğitimini sürdürebilmek için çeşitli işlerde çalışmak zorunda kaldı.

Üniversitede öğrenciyken arkadaşlarıyla ortak ilk şirketini kurdu (1985). Sınavlara hazırlanan öğrenciler için test kitapları hazırlayıp bastılar. Bazı dershanelere bu konuda hizmet verdiler.

1987 yılında kurulan istanbul’daki Final Dershanesi’ne ortak oldu.

1993’de reklam ve araştırma iştigal konulu irat AŞ.’yi kurdu.

1995’de Avrupa Koleji’ni kurdu.

1996’da, zamanın BJK Kulübü Başkanı merhum Süleyman Seba’nın isteği doğrultusunda BJK Koleji’ni kurdu.

2001 yılında yükseköğretim alanında hizmet vermek amacıyla Avrupa Eğitim Vakfı’nı kurdu.

2004’de Amerika’daki Kent State Üniversitesi ile iş birliği yaparak Avrupa Kent Koleji’ni kurdu.

2009’da Avrupa Meslek Yüksekokulu’nu kurdu.

Avrupa Koleji’ni büyütme projesi kapsamında 2010’da Çekmeköy ve 2012’de Acıbadem Kampüslerini açtı.

2015’de Kıbrıs Ada Kent Üniversitesi’ni kurdu.

2020’de Avrupa Meslek Yüksekokulu’nu da bünyesine alan Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’ni kurdu.

Dr. Talip Emiroğlu, 2020 yılından itibaren K12 seviyesinde özel okul işletmeciliği alanındaki bütün faaliyetlerinden kendi kararıyla çekilmiştir.

Kurucu mütevelli heyeti başkanı olduğu Kıbrıs Ada Kent Üniversite ve Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi’nde yükseköğretime ve insanlığa faydalı olmaya çalışmaktadır.

“Türk olduğunu unutmadan, dünyadan kopmadan hoşgörülü ve saygılı eğitim” anlayışını kendine ilke edinmiş olan Dr. Talip Emiroğlu’nun çeşitli gazetelerde, 200’ün üzerinde eğitim içerikli yazısı yayımlanmıştır, ayrıca üç kitabı vardır.

@talipemiroğlu , @dr.talipemiroğlu , #talipemiroğlu , #dr.talipemiroğlu

görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
  • şikayet et
  • 46877756