bugün

sevdiği entry'ler

27 nisan 2023 ekrem imamoğlu inegöl mitingi

helal olsun ekrem başkana akp'nin kalesi olarak bilinen inegöl'de yoğun yağmura rağmen devasa bir kalabalık toplamayı başarmış. ben bugün anladım inegöl gibi akp kalesi olarak bilinen bir kent bile başkana bu kadar ilgi gösteriyorsa bu iş bitmiştir.
https://www.gencgazete.ne...lde-yagmur-altinda-miting

fatih erbakan

cumhur ittifakına katılmayınca trollerin hedefindeydi şimdi kahraman olmuştur. dönüşüyle muhtemelen fetöcü, vatan haini damgası yemekten kurtuldu. toplasan zaten oyu%1 bilemedin %2'dir.

gençlerde oluşan akp nefretinin sebebleri

en basitinden üç örnek verebilirim:
1) genel sağlık sigortası
2) diplomalı işsizlik
3) yasaklar ile korkutulan bir z kuşağı.

zonguldak

büyükşehir olmadığı halde sürekli olarak 30 büyükşehir ile birlikte adı anılan haber bültenlerinden eksik olmayan ilimiz. hoş ilçeleri bartın ve karabük zamanında il yapılmamış olsaydı şuan nüfusu 1.042.760 kişi olacaktı ve ülkemizin önemli büyükşehirlerden biri olacaktı.

allah ile aranda ne var

yüce allah ile aramda güçlü bir bağ var, elhamdülillah.

90lı yıllarda efsane olan şeyler

doksanlı yıllar efsaneydi kolay kolay unutulmaz.
ilk yıllarda gazeteler ansiklopediler verirdi. sonra kuponla müzik seti vereceğiz demişlerdi bizde almıştık sabah gazetesinden reklamda bildiğin müzik seti gösterip el radyosundan az büyük bir alet vermişlerdi.:)

birde taso çılgınlığı vardı. çerez paketlerinden taso çıkacak diye bakkalları, marketleri az zengin etmedik o dönem. sonra stres bileziği, turbo sakızları, futbolcu kartları, oduncu gömlekleri, metal raptiyeli kemerler, süper mario, walkmanda aynı kasetleri çevire çevire dinlemek, nintendo, sega master system atari, tsubasa, bizimkiler, cesur ve güzel, yalan rüzgarı, çılgın bediş, sıdıka, tempra, tipo, flash, broadway, doğan slx, cine5 şifreli yayın üzerinden maç izlemek, fm radyo kanalları, tarkan oynama şıkıdım şıkıdım, burak kut benimle oynama, izel-çelik-ercan, oya-bora, o dönemin tüm pop şarkıları ve daha saymakla bitmez şeyler...

türklerin müslüman olması

elhamdülillah iyi ki olmuşuz.

geceye 90 lardan bir şarkı bırak

üzerinden 50 yıl geçse bile eskimeyecek iki doksanlar efsanesi.
https://www.youtube.com/watch?v=-CxauCeQ_SQ
https://www.youtube.com/watch?v=bh-SdQnTEYk

facebook

facebook ülkemizdeki en baba dönemini 2007-2017 yılları arasındaki 10 yıllık dönemde yaşamıştır. 2017 sonrası yavaş yavaş instagram ön plana çıkmaya başlamıştır. benim şahsi görüşüm gençler yenilik aramaya başladılar. twitter fotoğraf paylaşım sitesinden daha çok görüşlerin dile getirildiği fotoğraf değil düşünce paylaşım sitesi gibi olduğundan fotoğraf paylaşmayı seven insanlar tarafından fazla rağbet görmedi.

facebook ilk başlarda çok iyiydi. üniversiteden arkadaşlarla bende dahil çeşitli paylaşımlar yaptığımız birbirimize fotoğraflar altında takıldığımız okulda çektiğimiz videoları paylaştığımız bir platformdu. zaman içinde arkadaş seçenekleri değişmeye başladı. facebook artık aile büyüklerinin gençlerin kişisel hesapları içinde kendilerine yer bulmaya başladığı bir site oldu. öyle ki kızlar erkek arkadaşıyla olan fotoğraflarını paylaşmaya çekindiler.

instagram çıktığında herkes oraya koşuşmaya başladı çünkü daha özgür bir ortamdı ve aile büyükleri tarafından henüz keşfedilmemişti. mesela ben kendi facebook hesabımdan biliyorum. aylarca hiç paylaşım yapmayan arkadaşlarım var. ama aynı kişilerin instagram sayfaları her gün onlarca yeni paylaşımla dolu.

facebook'un zaman içinde etkisini kaybetmesindeki bir diğer nedende kamyon şoförü tipli barzoların milletin karısına kızına abuk mesaj yazmaları ve hiç tanımadığı kadınlara asılmalarıdır. maalesef aynı durum günümüzde instagram'ada sıçradı. artık "gizli hesap" kullanmayan kadınların sayfalarındaki fotoğraflarına her gün onlarca abazan beğenip yorum yazıyor. bu durumda ister istemez fotoğraf paylaşmak isteyen insanların özgürlüğünü kısıtlar hale geliyor.

facebook etkisini tamamen kaybeder mi? sanmam instagram'dan sıkılan insanlar zaman içinde tekrar facebook'a dönüyor. bugün facebook halen en çok ziyaret edilen sitelerden biri. zamanla yeni paylaşım siteleri çıksa bile facebook uzun yıllar daha popülerliğini koruyacaktır.

tabi unutmadan şunu da söylemek gerek. aslında facebook hepimizin hayatının tam ortasında. hepimiz facebook hesaplarımızı kapatsak hatta bir daha hiç uğramasak bile günde yüz milyonlarca insanın kullandığı popüler mesajlaşma uygulaması whatsapp ve fotoğraf paylaşım platformu insatagram her ikisi de facebook'un alt kuruluşları. yani hepimiz bir şekilde mark zuckerberg'in oltasına takılmış vaziyetteyiz.

sözlük yazarlarının ağladığı en saçma şeyler

ağladığımı hatırlamıyorum ama çok derinden üzüldüğümü bilirim. 2010 yılında kız arkadaşımla ayrıldığımızda. beni facebook'dan silip engellemiş dahası giderken duvarıma hakaret tarzı bir şeyler yazmış o gidince işte. şimdi düşünüyorum da ne salakmışım ben.

müminlerin cami kapısından döndüğü efsane dönem

merak etmeyin camiler müminsiz kalmaz. geçici bir süre böyle yapacak bir şey yok. sonuç olarak insan sağlığı çok önemli. insanların olmadığı camileri meleklerin doldurduğuna inanıyorum ben...

evde kalan kızlar

yaşa ve fiziğe göre değişir:
30-35 yaş arası sıradan (bakımsız) ve eğitimsiz olanların evde kalma ihtimali oldukça yüksektir. ancak 30-35 arası bakımlı, eğitimli ve fiziği güzelse hala bir ihtimal vardır. 35 yaş üstü kızlarda ise evde kalma ihtimali ne olursa olsun çok daha yüksektir. şaka gibi gelebilir ama belli yaştan sonraki kızlara babası yaşındaki adamlar bile yavşamaya başlıyor. erkeklerde çıtır kızlara olan ilgi fazladır. belirli bir yaştan sonraki kızlar ne kadar bakımlı olursa olsun yaşlı olduğu yüzünden ve vücudunun durumundan belli olur. hamilelik kalabilmek için gerekli olan adet görme yaşının çalışma şartları, vücudun deforme olması ve çeşitli ilaç ve gıdalara bağlı olarak günümüzde 40'lı yaşlara kadar indiği düşünülürse belli yaştan sonraki kızların (30-35 ve üzeri) evde kalma ihtimali oldukça yüksektir.

onur ünlü

görsel
yorumsuz.

müjdat gezen in kundakçıyı çaya davet etmesi

görsel
yanlış yapmış, çomarlara yaranılmaz hala kin kusmaya devam ediyorlar ve edeceklerde...

zor yollar

bir off road tutkunu olarak hiç kaçırmadan izlediğim program. trt hd ve trt okul kanallarında yayınlanıyor. özellikle dereden arazi araçlarıyla geçtikleri dakikaları izlemek çok keyifli oluyor.

leyla ile mecnun

trt tarafından gezi eylemlerine katıldıkları için (ki bu hiçbir zaman söylenmese bile gerçek budur) sebepsiz bitirilen dönemin fenomen dizisi. her şeyi anlıyorum da bir delikanlılık yapıp apar topar bu diziyi bitiren trtnin tükürdüğünü yalayıp dizinin sürekli tekrarlarını yayınlaması da ayrı bir tezatlık.

borussia dortmund

çok kaliteli takım, bizim süper ligin 3 büyüklerinden bir karma yapılsa tek başına fark atar bu dortmund takımı. an itibariyle bayern münih'i dağıtıyorlar.

alevi kokusu arap kokusu kürt kokusu

bu tür ırkçı paylaşımlardan bıktık artık. sözlük yönetimini göreve çağırıyorum.

devlet bahçeli

referandum sürecinin mimarı, akape'nin gizli ajanı gibi çalışarak bu durumun buraya gelmesini sağlayan kendisidir. umarım gece başını yastığa koyunca vicdanı rahattır. her ne kadar akape ülkücülerden yeteri kadar destek alamamış olsa da kişisel görüşüm bahçelinin yakın zamanda a haber'den topa tutulması normaldir. malumunuz bazı dostluklar sadece köprüyü geçene kadardır.