bugün

2009 yılının sonlarına doğru yayına başlaması beklenen kanal. Türksat uydusundaki şifresiz 2. hd kanal olucaktır kısmetse.
hd uyumlu televizyonum mu var ki hedesine bakayım...
türksat 3a uydusu 11488 V 4500 frekansında test yayınına başlayan kanal. dünya kupası bu kanaldan hd olarak yayınlanacakmış.
teledünya 7.ci kanalda, d-smart 115.ci kanalda(?) yayına başlamış kanal.
digiturk'ün sitesindeki açıklamaya göre trt hd digiturk'te olmayacakmış.

333.cü kanala geçmiş.
haksızlık, adeletsizlik yapılıyor. amına koyim lcd, plazma ve led tv si olanlar dünya kupasını süper kalitede izleyecekler bu kanal sayesinde. bizim gibi tüplü televizyon sahibi olanlar bundan mahrum kalacak. azıcık adaletli olun be...
Tayyip
Radyo
Televizyon un kaliteli recep bey yayını yapacağı nerdeeeeee eski trt denilen kanal.
esas yayınına ramazanda yayına başlıcakmış, "sahura doğru hd"'yi heyecanla bekliyoruz.
dünya kupası maçlarını dsmart'a satarak bizi dumura uğratmıştır Trt.1 ay önce hükümetin kanalı, hükümetle hep çatışan bir grubun digital platformuna böyle bir kıyak yapacak deseler "bsg" çekerdi herkes. Ama burası Türkiye aq.
çıkarlar ülkesi.
trt'nin "dünya kanalı olacağız uleyn" felsefesinin son hamlelerinden biri. eğer ki trt-türk gibi kalite bir kanal olursa vay cnn, bbc'nin haline.
teledünya'nın uydu platformu olup olmadığını bana sordurtan kanal. hayır canım teledünya kablo tvdir. eğer şifre girilirse teledünya'ya sağlam küfür veririm. zira teledünya'nın uydu alıcısı bile yoktur set up box u vardır.
trt hd, başbakanın ulusa sesleniş konuşmasını yayınladığı taktirde, başbakanın yüz hatlarını ayrıntılı şekilde göreceğim için, açmaya korkacağım kanaldır.
her türk projesi gibi zamanla gelişecek olaydır. trt1 ile aynı anda yayın yapmasından mıdır nedir trt hd kanalında şuan yayın hd değildir. çamur gibi bir görüntü vardır. yahu efendim, bir işi yapacaksanız tam yapın yani. neyse maçlar hd olsun gerisi patatesdir
vatandaşın vergileri ile aldığı yayın haklarının hd kısmını bazı platformlara verip parayla satılmasına sebep olan kanal.

siz para veriyorsunuz.
o parayla kaliteli bir yayın yapılıyor.
ama o da parayla satılıyor.

durum bu.
trt'nin sabahki dandik programını hd yayınlaması, ama dünya kupasında trt'nin kendi yayınını ve söyleşilerini sd yayınlaması.

(bkz: anladık türküz)
dolby digital özelliğini sd yayın modunda da sunup sunmadığını merak ettiğim hd kanal.
şu sıralar oynanmakta olan güney afrika - meksika maçını full hd olarak yayınlayan kanal. ses ile görüntü arasında 1.5 saniyelik senkronizasyon kayması var o başka.
maçı full hd olarak yayınlamayan kanal. zira türkiye'de böyle bir kanal yoktur. hatta bilgime göre, hd suisse gibi sayılı avrupa kanalında full hd yayın vardır *. trt hd 1080p değil 1080i çözünürlüğünde yayın yapmaktadır.
ses şiddeti normalden çok düşük olan kanal. o yüzden ses kalitesi hakkında pek de bir fikre sahip değilim.
galata saray - fener bahçe dostluk maçının yayınlanacağı kanal.
hd yayınla uzaktan yakından ilgisi olmayan kanal. görüntüyü plazma/led tv ler icin dik yayınlayıp amblemi bilmem neyi küçültüp ekranın köşesine koymak hd yayın olarak kabul edilmiyor kanaatimce.

turkiye'de şuana kadar görmüş olduğum en iyi hd yayını yapan kanal için (bkz: Eurosport HD)
11.043 MHz Polarizasyon: Dikey (V) S/R:6400 FEC : 3/4 Sistem:DVB-S2 Modülasyon:8PSK Pilot:on

buradaki system: DVB-S2 yazan şey, hd olan kanalları izleyebilmeniz için gerekliymiş. eski tip uydu alıcıları trt hdyi bulamıyormus. haberiniz olsun.
framede terete hadi olarak okunması tebessüm yaratan kanal.

haydi değil, hadi. hadi...

hadi.
(bkz: trt hd olur ama ömer üründül hala ömer üründül)
bugün gülmemize neden olan kanal.
+maç d-smarttaymış izlemiyorum a***, daha doğrusu izleyemiyorum!
-d-smartta değil lan trt hd'de.
+trt ne?
-hd lan kaliteli falan işte.
+öyle bi kanal mı varmış lal, vay a***
iyi güzel bir kanal da hamburg maçını başından beri sessiz sessiz izliyorum mınakoyim. nasıl iş bu?