1. 1.
  üniversitesinde okuduğum şehir. Aslında kömürün getirdiği zenginliği planlı bi şehire dönüştürülseydi Türkiye'nin cennet köşelerinden biri olurdu. (bkz: kömür)
  9 ... jayjay
 2. 2.
  her yerden her yere en fazla 10 dakika içerisinde gidilebilen şehir.
  6 -1 ... doctrine
 3. 3.
  duffy duck ın kankasıdır. uzun zaman önce birbirlerini kaybetmişlerdir

  şöleki:kayserinin tomarza ilçesinden kış vesilesi ile göç etmek amaçlı yola çıkmışlar. ancak duffy nin hepimizin bildiği üzre haylaz karakteri nedeniyle yolda çok oyalanmışlar ve 2 ayda ancak ankaraya varmışlar. bu iki kanka ankara semalarına geldiklerinde sert bir fırtına çıkmış ve iki duck birbirini kaybetmiş. duffy zayıf olması nedeniyle worner bros stüdyolarına kadar sürüklenmiş. zongul duffye görece daha ağır ve kuvvatli olduğu için o dönemlerde tahta iskeleli köy olarak bilinen koye kendini zor atmış.
  halk duffy nin kankası olması nedeniyle, zongulun ismini önce bir apartmana ardından sırayla, otobüs durağına, sokağa, caddeye, mahalleye, semte ve son olarak da şehre vermişler.

  edindiğim en son bilgilere göre zonguldaklıların ülkenin ismini zonguldak olarak deiştirmek için gizliden gizliye örgütlendikleri sanılmaktır.
  6 -5 ... memcosh
 4. 4.
  bi yerden bir yere, ancak gidebileceğin yer sana 10 dakika uzaklığındaysa 10 dakikada gidebeileceğin, bayırları, merdivenleri,kömürü ve zonguldaksporuyla ünlü şehrimiz(memleketimis).
  2 ... drankmus
 5. 5.
  uzun mehmet anıtıyla ünlü karadenizimizin şirin kenti.uzun mehmet zonguldakta kömür yataklarını bulan insandır.hayvanat bahçesinin yakınında (eskiden güzel bi hayvanat bahçesi vardı ama sanırım artık ya kapandı ya da çok kötü durumda) anıtı bulunmaktadır.manzarası çok güzeldir.bahçelievler mahallesinden fener görünür.gidilip görülesi şirin bir ilimizdir.
  1 ... freedean
 6. 6.
  birgün yeniden denizinin temizleneceği ve özgürce yüzülebileceği günlerin olabilme ihtimali ile yaşanılan şehir (bkz: ama denizsiz olmaz kirli olsun olmasın) (bkz: memleket)
  2 ... kkkcrazy
 7. 7.
  ankara'ya trenle gitmenin mümkün olduğu, ereğli adında kendinden büyük ilçeye sahip yokuşları ve tepeleriyle ünlü batı karadeniz şehri...
  5 -1 ... balyancho
 8. 8.
  (bkz: ereğli)
  (bkz: alaplı)
  1 ... dilruba
 9. 9.
  batı karadeniz bölgemizin şehirlerinden biri.
  ... drankmus
 10. 10.
  (bkz: zonguldak ın doğululaştırılma süreci)*
  ... kkkcrazy