bugün

trt türk ekranlarında sunuculuğunu aydın dikim'in yaptığı pazar günleri saat 15.15 de yayınlanan çok farklı bir lezzete sahip program.

http://www.trt.net.tr/tel...ayfa/detay.aspx?pid=18220
koskoca sözlükte hala ikinci entry'nin girilmemiş olmasının beni hayli şaşırttığı program.

çok basit hazırlanmış gibi görünen, birşey anlatmıyormuş hissiyatı uyandıran ancak aslında insana çok şeyler katan bir program.

yayın saatleri ve haftada gösterilen yayın sayısı değişmektedir.

bi program beni de alın aranıza...
yapımcısı ve sunucusu aydın dikim in verdiği bilgilere göre bundan sonra devamı çekilmeyecek olan macera belgeseli.
cumartesi mi pazar mı bir türlü denk getiremediğim program. seyrederken farklı heyecanlar verir. "ulan ordan geçilir mi be koca taş var görmüyon mu" "tak halatı çek onu, kenara geç işte... hayret bişey yaaa bunu akıl edemedin. ah ben olcaktım orda..."

bazen de hakikatten zor yollara giriyorlar ve ister istemez kalaylıyorsunuz. ulan en ufağı kafamdan büyük taş yığının içinde nereye gidiyon sen. tamam konsept "zor yollar", ama daha fazla zorlamanın manası ne, o yollar kilometre kilometre girecek hacı. ondan sonra aydın abi konuşurken biiipleniyor. adam haklı abi.

http://youtu.be/Yo8kncpMCPU

bir de o jenerik müziği yok mu. her bölümde ve bir saat boyunca aynı müzik. tamam başlarda güzel geliyordu. ama sonra... nereden bileyim beynime beynime çakacağını, sevdiğime pişman oldum. gün içersinde durup dururken şöyle:
dit di dit dit - di dit dit... tekrar tekrar tekrar offff....

şaka maka sıradışı, güzel bir program. sizi ne bekliyor bilemiyorsunuz. harika doğa manzaraları, biraz tarihi bilgi, değişik açılardan kamera çekimleri ve adrenalin iyi olmuş. yapım maliyetini düşününce trt katkı payı gerçeği de ayrı bir konu. bunu sayın kamuya bırakıyorum.
bir off road tutkunu olarak hiç kaçırmadan izlediğim program. trt hd ve trt okul kanallarında yayınlanıyor. özellikle dereden arazi araçlarıyla geçtikleri dakikaları izlemek çok keyifli oluyor.
trt okul kanalında akşam üzeri 7 ve gece 00:20 de yayınlanan enfes program.