bugün

sevdiği entry'ler

13 kasım 2022 istiklal caddesindeki patlama

Pazar günü Anadolu yakasına geçerken yan yolu görüp "bugün herkes taksim'e gidiyor galiba" demiştim. Hatta eşim "nereden aklına geldi taksim" Dedi o akşam. Niyeyse taksim geldi o gün aklıma. Sonra gittiğimiz evde otururken emniyet çalışanı bir kaç tanıdık patlamayı söyledi. Hepimiz şok geçirdik ve haberleri açtık. Herkesin keyfi kaçtı tabiki. Patlamaya dair görüntüler vs. Hepsi çok korkunçtu. Başımız sağolsun. Dilerim Allah'tan bir daha yaşanmasın. Bu son olsun!

dün gece tunus lu müşteriyle tartışmam

i m from where yiğit is harman demeliydin.

dün gece tunus lu müşteriyle tartışmam

i'm from tunus ne la?))) KAc kere gittim tunusa. alayi fransizlarin gotunu yalayan, pislik-harabe bir ulkede yasayan insanlar. yerim onun havasini. koyaydin kafayi iki kasinin arasina.

organ bağışı yapmak

beyin olumu gerceklesmis kisilerden organ alinabiliniyor.
mesela frank istese, su an bile alabilirler organlarini.

sigara içince gelen baş dönmesi

hali hazırda sigara içen bir tiryaki isen ve bu oluyorsa... adını soyadını mahalledeki hocaya ver elinin altında hazırda bulunsun, sela verirken vakit kaybetmesin adam.

bu yazılanlar bir kaç gün sigara içmeyince olan şeyler.

ötenazi

Bildiğim kadarıyla her isteyene ötenazi yapmıyorlar. Bunu istemek için kurtuluşu olmayan bir hastalığa sahip olmak ne gerekli ve doktor onayı alınması gerekiyor. Örneğin bir ara denk geldiğim bir haberde konuşamayan birisinin görme yetisini de kaybetmek üzeren olduğundan ötenazi istediği ve doktor heyetinin olumlu yanıt verdiği söyleniyordu. Bu arada eğer gerçekse ötenazi uygulamasını gösteren videolar youtube'da var.

15 ağustos 2022 kasımpaşa fenerbahçe maçı

gene fenerbahçelilerden çok giresun mağduru yavru aslanların ve hamsisporluların ilgisini çekmiş maçtır.

ümraniye maçından sonra : bu fenerbahçeden bir şey olmaz jesus istifa eder ali koçu topa koyup uzaya fırlatırlar bu sene uzak ara şampiyon biziz mihehehehhe

kasımpaşa maçından sonra : şike var bu maçta fenerbahçe kasımpaşaya nassı 6 gol atar federasyon istifa mhk istifa ühühühühühühühü

oğlum bir gidin kendi takımınız ile ilgilenin biraz. beyninde az biraz zeka kırıntısı olan adam bile daha 1.2. haftadan o şampiyon olur bu küme düşer bu maçta şike var diye aptala bağlamaz.. fanatikliğin her türlüsü sıkıntılı buralara gelip kendinize sövdürmeyin saçma sapan şeyler yazıp. son 5-6 haftaya ciddi puan farkı ile girip şampiyonluk kaybedenler oluyor siz daha 2.haftadan neyin faturasını kesiyorsunuz. bu kasımpaşa geçen başakşehirden fark yedi kaçanların yarısı girse geçen haftada 7-8 lik olacaktı. adamlar tüm iyi futbolcularını satmış böyle giderlerse küme düşmemeye oynarlar bu sene. biz şimdi bu maça bakıp fenerbahçe kesin şampiyon olur mu diyelim bu kadar mı futbol bilgisinden aciziz..

ardayı eğer bu sene ligde yedek bırakmaz sürekli oynatır ve fenerbahçe uefa gruplarına kalırsa sezon sonu en az 60-70 milyon eurolara barcelona ayarında takımlar almaya çalışır. çocuk saf yetenek inşallah sakatlık falan yaşamaz.

asgari ücretli birinin 3 haftada bir yemek yemesi

nebati duymasın çıkar ciddi ciddi tavsiye olarak söyler.

yunanistan

Sınırlarını türklerden daha iyi koruyan ülke. Adamlara helal olsun, mültecileri nasıl da ülkelerine sokmuyor. Yeri geliyor o piçleri döve döve sınırdan kovuyor. Yeri geliyor botlarını batırıyor. Sebebi ne olursa olsun ipini koparan yunanistan'a giremiyor.
Vatandaşlarının rahatı, güvenliği için yapıyor bunları. Onlar da biliyor. o mültecileri ülkesine soksa Karılarına, kızlarına tecavüz edecek. Boş yere huzurları kaçacak.

10 milyonluk ülke bizim yapamadığımızı yapıyor. Biz de yunanistan'ın bile kabul etmediği mültecilere bakıyoruz.

rambo okan ın üçüncü kez trabzon bayrağını kesmesi

doğu karadeniz takımı olan trabzonspor şampiyon olunca bayrağı asılsın diye köprü trafiğine engel olunmuştu, hem de çok daha fazla, çünkü işin içine nakliye, malzemeyi araçtan ilgili yere taşıma, montajlama ve sabitleme işleri var. baktığımız zaman kesme işleminden çok daha uzun süren ve dolayısıyla çok daha fazla trafik problemine sebep olan bir durumdur.

yani, bir doğu karadeniz takımının bayrağını boğaz köprüsüne asmak esas sebebidir, eğer problemimiz trafikse.

trabzonspor bayrağının istanbul'da dalgalanmasına ben de karşıyım. herhangi bir istanbul takımı şampiyon olunca trabzon şehrinin en önemli simgesi ne ise oraya da aynı ebatlarda istanbul takımlarının bayrağı asılacaksa kabul, ancak böyle bir durum söz konusu değilse de rambo okan gibi insanların o bayrağı indirme isteğini de anlayacaksın.

düpedüz çifte standart var nitekim.

trabzonspor taraftarlarına sorsan istanbul takımları için "bizans" benzetmesi yapıyorlar. yani baktığın zaman kendilerinin dedeleri pontus olmalarına rağmen istanbul'u bizans olarak görüyorlar. e madem bizans takımları bu istanbul takımları, ne sikime kendi tanımınıza göre "bizans" topraklarında kutlama yapma peşindesiniz? ne sikime bayrak asma derdine düştünüz?

birisi de demiş takımı ne ki kendisi bir şey olmuş, takımı trabzon ne zaman şampiyonluğa oynasa şamarı basan, trabzon'un kocası olarak niteleyeceğimiz bir spor kulübü.

o takımın taraftarları da kışkırtma amacıyla kendi mekanında kutlama yapmaya çalışan devlet korumalı trabzonsporlulara güzel bir had bildirmiştir.

anlaşılan o ki yedikleri dayak yetmemiş.

çayın yanında sigara içmeyen tip

tam destek sivaslı bey'imize. ne kadar isabetli bir karar verdiğini, hastanede akciğer kanserinden veya koah'dan tedavi gören hastaları ziyaret edip onlarla konuştuğunda, çok daha iyi anlayacak.

sigarayı bırakma kararı almak

30 yıl içtim. 2 yıl oldu bırakalı. En son güzelbahçe dominosta öksürürken tıkanıp bayıldım. Tabaklar düştü benle kırıldı. Anında bıraktım. Öksürük bitti.

Bu kararı alabilenlere bile özeniyorum. Yaşınız kaç olursa olsun bırakıp kurtulmanız dileğiyle.

Hayattaki en doğru karar kesinlikle.
14 sene içtim ve bırakalı 2 sene oldu. Şimdi geçmişe dönüp bakıyorum ne kadar malmışım.! Kusura bakmayın arkadaşlar ama sigara içen adam Tam bir iradesiz zavallının tekidir.

fantastic beasts the secrets of dumbledore

öncelikle (#45489479) üşenmedim :) ve posterini yaptım:

görsel

tanım: beklentilerimin mads mikkelsen'den de kaynaklı olarak, cesaret etmek istediğimden daha yüksek olduğu, harry potter evreninden spin-off serinin üçüncü filmi.

ne zaman gideceğimi bilmiyorum ama film iyi de olsa kötü de olsa 2-3 kez izleme ihtimalimin yüksek olduğunu biliyorum zira sinema salonunda hedwig's theme'i dinleme ve hogwarts'ı görme ihtimali insanın eline kaç kez geçiyor ki:)

edit: imla

borç isteyen arkadaşa borç vermemek

Ben pek sevmiyorum böyle tipleri ama gerçekten ihtiyacı varsa bir kereliğine verebiliyorum. Kronikleştirirse hayır diyorum. Sizi enayi yerine koyuyorlar arkadaş.

ramazanda pide yiyen tip

Bide pide çok güzel der. Pide mi kaldı kardeşim sene 2022. Ben iftarı kruvasanla açıyorum.

telefonu tuvalete düşüren yazar

Telefonu çöpe atmasını önerdiğim yazardır. 2.el telefon satanların dükkanı tuvalete düşmüş telefon kaynıyor. Yapmayın lan kul hakkına girmek bu.