bugün

entry'ler (186)

moral

ilk albümleri pasaj'dan çıkmış bulunmakta.6 Temmuz Çarşamba Mayotte'de albüm sonrası ilk konserlerini verecek olan güzel grup.internet siteleri de işte burda http://www.moralmuzik.com

tek kelimeyle hayat

hı?.........
haa bayat bayat :)

kızlar aşık olmaz

yok böyle bir şey..
olsa olsa pelindir pelin.
(bkz: pelin in bir stili var mesela aşık olmaz)

insana antalya da olduğunu fark ettiren şeyler

kaleiçi esnafı.
işşşte antalya burası beee dersiniz hemen.
zira laf atma işini onlara soracaksınız.envai çeşidini bilirler *."o ne be!!!ne dedi öyle!!!!!o ne demek?.." dersin;sen anlamaya çalışırken başka bir esnaf level atlamıştır bir diğerine oranla :) .sen de böyle mal gibi kalakalır,yürürsün..manasız..5 yıldır önünden geçtiğim bu esnaf hala laf atar istikrarlı bir şekilde,bir şey desen pişkinler cevap da verebiliyorlar. *****

antalya

şu günlerde; "sizi ağlatacağım bu yaz sıcaktan" dercesine pis pis sırıtan,an itibariyle mayıs başı değil de temmuz ortası taklidi yapan,sıcak terane...* **

sigaraya başlama nedenleri

pazartesi ismindeki günün varlığıdır.
her pazartesiyi sigara bırakma günü ilan edip,sonra o pazartesi sigaraya * başlamak.

en başarılı cover lar

tortoise&bonnie prince billy-thunder road *

seha can

nokiasupersound yarışmasında *kazanova şarkısıyla 2. olmuş nefis bir sese sahip nefis insan. **

dokuz ay on gun

yaklaşık 6720 saate tekabül eder.

masalların öğrettikleri

mimariye yön verir bu masallar ayrıca

üç küçük domuz;betonarme yapının dış etkenlere karşı daha dayanıklı olduğunu anlatır bu masal.bakınız;saman,ahşap yerle yeksan oldu iki üfürükte...
tanselle kraker * * ; şekerden ev yapma mimarcığım ..yiyorlar.
rapunzel;gereksiz malzemeden kaçınınız sayın mimar.zira amacına hizmet etmeyen bir kule var bu masalda..o kadar basamak yap basmasınlar peh..neymiş..kulelere saçla çıkılırmış.o zaman neymiş..saç bir mimari öğe imiş.* * :)

isikli masa

çizim masasının bir başka modelidir.
alttan ışık sistemiyle kalın gramajlı kağıtlara kopyalama işlemi güzzelce gerçekleştirilir.fakat çizim masasından * daha pahalıdır.
bunun yerine ilkel yöntemlerle de bir ışıklı masa elde edebilirsiniz.bir cam sehbanın altına koyulan ışıkla da bu iş şip şak hallolur kanımca. * * *

başlıkları alt alta okumak

tevfik fikret
sen kilo mu aldın (12)

autocad

çizim masasında iki büklüm bir biçimde cebelleştiğim,elimin kolumun mürekkep olduğu,kağıtların havada uçtuğu günlerimi yadediyorum kurulduğum sandalyemde..tipimi kurtardım,fiziki deformasyonu engelledim bu programı öğrenerek..
neler çekmişim masa tepesinde öyle diyorum..ama bakınca aynaya hafif kambur,gözlere inen perde ve mouse kullanılan elin bilekle birleştiği yerde bir kahverengi küçük nasırcıkla...olsun bu kadar kusur kadı kızında da olur iç geçirmeleriyle..iyi ki varsın dediğim mimarlık aleminin vazgeçilmez programı.

anahtar

(bkz: komütatör)

vawian

komütatörden farklı olarak,daha doğrusu komütatör görevinin arttığı durumda aydınlatma kumanda düğmesinin aldığı isimdir. (bkz: anahtar)

komutator

ikili elektrik anahtarıdır.
ikiden fazla olduğu durumlarda ise (bkz: vawian)

kedi bar

bursa'da eskiden vardı bu bar... küçük, tıkış tepiş, sigara dumanından boğulabilecek kadar havasız ama bir o kadar da enerjik bir mekandı.. bilen bilir, grubun ismini hatırlamıyorum ama vokal süreyya * çok eğlendirirdi. eskinin en güzel rock barıydı bence. kapandığı zaman çok üzülmüştük cümleten. * *

ms john soda

(bkz: unsleeping)

radyo uludağ

denecek kelime bulamadım bu şarkıdan sonra *

bugün benim doğum günüm

sözlüğe ilan etmektir doğumgününü...bugün benim doğum günüm entry girin benim için.kutlayın demektir bir nevi.
(bkz: dün t&t durdenın doğum günüydü) * * * * *