1. 1.
  AutoCAD yazılımı ismindeki büyük harflerin (CAD) açılımından da anlaşılacağı gibi (Computer Aided Design Bilgisayar Destekli Tasarım) teknik çizim dünyasında bilgisayarın kullanımı için oluşturulmuş, tasarımlama ve sayısallaştırma veya çizim işinin bilgisayar ortamında yapılmasına olanak veren bir programdır. ~http://www.autocadkursu.info/~ ~ukte~
  2 ... lumpiya
 2. 2.
  istediğiniz herşeyi çizebildiğiniz, öğrendikçe öğrenesinizi getiren, kullanırken beni çok mutlu eden program.
  1 ... azre
 3. 3.
  çoğu teknik elemanın ekmek teknesi, 10 sene, 15 senede kullanılsa asla tam olarak öğrenilemediğinden "sen ne olduğunu bilmiyon adam daha önce düşünmüş te komutunu bile eklemiş" tarzı düşünceler ile insanı bir korku sinsilesine sürükleyen bir çizim programı.

  (bkz: allah parmaklara zeval vermesin)
  1 ... blindguardian
 4. 4.
  çoğunlukla mimarların kullandığı kutsal çizim programıdır. mühendisler de kullanır.
  hem 2 boyutta hem de 3 boyutta çizim yapılır. elde çizimin sıkıntılarını görüp yaşadıktan sonra mimarların göz bebeği olmuştur.
  1 ... bettyboop
 5. 5.
  yıllardır kullandığım ve beni rapido kullanıp her yeri boyamaktan kurtaran,muthıs program.
  1 ... tribalenfeksiyon
 6. 6.
  sanılanın aksine çok geniş kullanımı olan bir çizim programı değildir,özellikle makine tasarımı,katı modelleme konularında adı bile geçmez.
  (bkz: solidworks)
  (bkz: ideas)
  (bkz: catia)
  (bkz: mechanical desktop)
  ancak 2 boyutta çalışılan yerlerde (bkz: mekanik tesisat)her daim kullanılan pratik bir programdır.
  4 -1 ... azorka
 7. 7.
  kendine duyulan saygıyı sapına kadar hak etmiş, baba program.

  (bkz: alemin kralı)
  1 ... koko
 8. 8.
  çizim programlarının ilklerindendir, hala çoğu mühendislik alanında önde gider.
  -1 ... p.stranger
 9. 9.
  bel ve boyun ağrısı yapan program.
  1 ... aflterxosruanrgise
 10. 10.
  autocad programı daha çok matematiksel olarak tasarım ve modelleme alanında kullanılır.. aslında autocad le her türlı tasarım ve modelleme yapılabilir ama biraz karmaşık ve artık işiklandırma gölgelendirme render etme gibi özelliklerde yetersiz kaldığı için ,3d animasyon ve oyun tasarımı gibi projelerde kullanılmamaktadır. onun yerine 3d studio max, maya, lightwave gibi tasarım programları kullanılmaktadır. hatta john carmack gibi bazı psikopat porgramcılar istedikleri gibi modelleme yapabilmek için kendi programlarını da yazabilir.. ama ne olursa olcun autocad bilen bir tasarımca yeri geldiğinde diğer CAD programlarına da hakim olabilir ve kullanabilir..
  1 ... solucan