1. 1.
  bozulunca tum gunu bok eden sey. nese, sevinc, surur.
  1 ... laz pacino
 2. 2.
  ing. ahlak anlamina gelir. yani birisine "sen bugun cok moralsizsin" derken, aslinda "sen ne kadar ahlaksiz terbiyesiz serefsiz biriymisin be" demis oluruz.*
  3 ... laz pacino
 3. 3.
  insanları belirli bir davranışa yönlendirebilmek için onları harekete geçirici unsurların devreye sokulması ve kişilerin o davranış biçimi için isteklendirilmesini sağlayan en büyük faktördür.
  ... yasak merve
 4. 4.
  tamamen hormonlar ve havayla alakalı hissiyat. kişinin psikolojisini direkt etkiler. çok bozuk olması kadar çok yüksek olması da kişiye anlamsız davranışlar sergileme zemini hazırlayabilir.
  1 ... sour cherry
 5. 5.
  gönül gücü.*
  ... yasak merve
 6. 6.
  tolga türünz ( Vokal/Akustik Gitar), tolga urbay (Perdeli/Perdesiz Elektro gitar) , tolga ataman ( Klavye ), hakan gürbüz (Geri Vokal/Bas gitar ) ve tansel türünz (Davul) den oluşan , her cumartesi 21.00-22.30 arası fransız sokağındaki chez sakman da sahne alan, birbirinden şahane besteleri olan ve yakında adını daha sık duymaya başlayacağımız güzide grup. şarkılarıyla (özellikle bir arada) hepimize moral olmuşlardır. dinlemek isteyenler için: http://www.myspace.com/moralmuzik
  ... hosgeldin cadisi
 7. 7.
  (bkz: moral fm)
  (bkz: moral dünyası)
  ... bilgehan
 8. 8.
  depolanabilir bir şeydir. ruhumuzun yakıtıdır moral, odun gibi kömür gibi saklanabilir. gerektiğinde kullanılabilir. bazen ihtiyacımız olan tek şey biraz moraldir. moral verilebilir, alınabilir. alışveriş halindedir. bozulabilir, azalabilir, artabilir. miktarı vardır.

  moral biraz da inanmaktır. korkmamaktır, sonucu kabul ederek, süreçten zevk almaktır. elinden gelenin en iyisini yaptığından emin olmaktır. mükemmeli değil, olabilecek olan iyiyi aramaktır. kötü olaylar moral bozabilir, bu uzun da sürebilir, yıllarca moralsiz gezen insanlar olabilir, üşüyen, yakıtsız, güçsüz.

  düzeltilebilir, tamir edilebilir, bayramlık çocuklar gibi süslenip püslenebilir. öyle de yapılmalıdır aslında, biraz üstüne düşmeli, biraz korumalı, gözbebeğimiz gibi bakmalıyız ona. o bizim mutluluktan daha önce yanımızda olandır.
  ... vadideki zumbuk
 9. 9.
  kişinin en sıkıntılı zamanında gereken duygudur.
  1 ... imper
 10. 10.
  türkçesi ahlak olan fransızca sözcük.
  ... asi