bugün

7 büyük günahtan biri.
Yeme şehveti, uyuma şehveti, cinsel arzu ve istek şehveti gibi çeşitleri vardır. şehvet, aşırı istek ve arzu demektir.
--spoiler--
Ey Gafil! Sen kendi şehvetine Aşk adını koymuşsun. Şu halinle o namusu ekberi soymuşsun. Aşkın asıl manasının altını oymuşsun. Bir bilebilsen küstahlığa nasıl doymuşsun...
--spoiler--

mevlana
emolar tarafından $€hv@ olarak yazılandır...
kurtuluştur.
zehirli baldır.
kasıklarınızdan başlar tüm vücudu sarar.
abazalıkla sıkça karıştırılan duygu. abazalar için dış görünüş, belki cinsiyet, bunların hepsi önemsiz birer detaydır, o sadece salt sikişmek olarak bakar olaya, karşısındaki kendi aile bireyi değilse sapına kadar gider, ama şehvet tamamen bambaşka bir duygu, şehvetli erkek istediği tensel uyumu partnerinde bulduktan sonra sonuna kadar ona sadık kalır, kendi ailesi olunca namus, başkalarının ailesi olunca ''amaaaan'' demez, herkese eşit davranır, kadınları birer et yığını olarak görmez, boşaldıktan sonra götünü devirip yatmaz, şehvetli erkek böyledir, korkutucu gibi gelir cinselliğin tabu olmasından dolayı ama her kadının hayalindeki erkektir özünde, korkmayın onlardan.
insanın baş edemeyeceği tek şey.
insanda uyumayan tek özellik, gece uykudan uyandırıp seks yaptırabilir. beyne hükmü o kadar fazladır.
fazlası zarardır.
bağımlısı olmak zarardır.
esiri olmak zarardır.
olması yarardır.
ılımlı seviyede tutmak yarardır falan.
mutlu ilişkinin temeli. karşılıklı olanı makbuldür.
(bkz: sözlükte boşalmak)
bastıra bilenin direk cennetlik olduğunu tahmin ettiğim duygu. Hiç olmasın demiyorum ama az olsaydı eydi.
insanın en büyük düşmanıdır. Her türlü günaha sokar. Gem vurabilene helal olsun.
görsel
insanın tanrıyı unuttuğu andır o .
Tanrıyı ve zamanı ve dünyayı ve ölümü ve kederi ve utanmayı unuttuğu andır.
Bana kalirsa acik ara hristiyanliktaki 7 büyük günahtan en tehlikelisidir. fazlasi acik acik seytanlasmaya sebep olur, nefsine dur diyemez insan, ona yenik düserek hata üstüne hata yapar. Sehvet düskünlügünden nice kadin esini, nice erkek karisini aldatir; ha bir de buna göz yuman eşteş karsi taraf da vardir tabi o da tamamen hormonlarinin etkisinde bana ne bu adam/kadin evliyse der, keyfine bakar. Sehvet gibi hisler kisiyi kendine köle edicidir, kisi amacina ulasmak icin herseyi ama herseyi yapar.

Toplumdaki carpikliklar beni rahatsiz ediyor sözlük, kimin eli kimin cebinde bilemez, iffetli insanlar göremez olduk. Gördüklerimi de ne yazik ki bosveremiyorum

kisi aslinda sehvet düskünlügünü yenmek istese yöntem yok da degil ancak genelde "huylu huyundan vazgecmez"dir.
bana göre bir evlilikte olması gereken en birinci şey. evleneceğin aynı evi paylaşacağın kişiye o isteği , o duyguyu duyuyorsan o evlilikte ne aldatma olur ne de sevgisizlik. tabii bu duygu bir süre sonra bitecektir ve daha has bir duygu sevgi ile evlilik devam edecektir. umarım şehvet duyduğum biriyle olurum çünkü o zaman her şey daha kolay olacaktır.
Her türlü cinsel dürtü olarak adlandırılmaktadır. Anlam aramadan da hissedilmesi mümkün olan bir duygudur. Şehvete kapılmak için basit bir uyarıcı yeterlidir. Bu basit uyarıcılar görecelidir. Kimine göre görebildiği, duyabildiği ya da dokunabildiği herhangi bir şey olabilirken kimine göre uzun bir düş seli sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Duyguları, hisleri yargılayan görüşlere göre bu his kötüdür. Fakat en nihayetinde buna kapılmayan hiç bir varlık yoktur.
insanlığın Doğal halidir bence , tadında yaşanması gerekir b*kunu çıkartmadan.
kırmızı rengin çağrıştırdığıdır.
her türlü şevhet düzenbazlığa gebedir. arzu sadece bir süreliğine güzeldir.
sevdiğinleyken lazımdır.