bugün

entry'ler (1094)

ne yani papatyada bir yaprak daha olsaydı

onu da saklardım.

40 yaşındaki evli adama kaçan 18 yaşındaki elif

Korkunç tramvaları olacak kızdır. Koca ülke ruh sağlığı nasıl hiçe sayılıyor canlı canlı gördü ekranlarda. Sözde evlilik programı sunarken tüm çöpçatanlığıyla "aşkın yaşı olur mu?" diyen aptal parmak sallaya sallaya böğürerek hali hazırda kimseye sığınamayan, ilgi aldığı ilk kişide kendini bulan psikolojisi bozuk birine akıl vermeye çalışıyor.

Belki ağır olacak ancak bu kişiler kim biliyor musunuz? Yıllar evvel münevver karabulut cinayetinde "o da evine gitmeseymiş" diyen mahlukatlar. Ya da bir kadın gece markete giderken taciz edildiğinde "gece o saatte ne işi varmış" diyen zirzortlar. Etek giydiği için tecavüz edilmesini hak görenler.

Biz bilmiyoruz sanki 18 yaşında birinin evli adamla ne işi var demesini? Bir düşün nasıl mecbur kaldı awq? Herkesin onu suçlayıp yalnız bıraktığı ortamda o adamdan başkası kalır mı onun için?

O adamın onu nasıl kendine yakınlaştırdıysa neden kimse yanına yaklaştırmayı düşünmüyor, varsa yoksa aklını başına topla.

Son olarak;
"Kızım eve gel ama gelince bacaklarını kıracağım."

fleabag

Erken harcadık güzelim diziyi. Reset and repeat ya.

t: ingiliz yapımı kara komedi.
görsel

anlaşmazlıklar

Gündelik geçici sohbetlerden, komik olmayan esprilere gülmekten, ciddiye almadığın sohbeti dikkatini vermekten, sonu gelmeyen anonim muhabbetlerden, günün sonunda hiç görmediğin insanı düşünmekten, sadece sesiyle yetinmeye çalıştığın insandan ilgi beklemekten, görür görmez çok beğendiğin insanla sohbetin yedinci dakikasında gözünün önünde nasıl bir balonun söndüğünü görmekten, devamı olmayacak ölü sohbetlerle ölü ilişkiler sürdürmekten, dinlenilmemişliğin anlaşılamamışlığı içinde kurduğun empatilerin sardığın kollarında solup gitmesini kanıksamış olmaktan, en çok da başını yastığa koyduğunla yalnız hissetmekten yoruluyor tek başınalığın yalnızlığından bir tık uzak olduğunla avutuyorsun kendini.

yolculuk

Yola çıkma öncesi beklemeyi sevmem. Yoldayken her şey keyiflidir. Varmak istemem, varınca yorgunluk çöker.

Yalnızken ayrı, birileriyle beraber yol yapmak ayrı. Yola eşlik edecek insan gerçekten önemli. Yoldan daha çok sizi yoracak insanla yola çıkılmaz.

libreoffice

Ne kadar benzer olsalar da kurumlar doc. formatını görmeyince tutuşuyorlar. Excel dönüşümleri patlatabiliyor bu arada. MS Office baskınlığı uzun bir süre daha gider.

Diğer alternatif; Google dökümanlar da öne geçmiş gibi. Daha kolay geliyor.

uzaylılar

Sonunda portal açtılar geliyorlar.
görsel

T:sevimli dostlar.

öldükten sonra alınacak nickler

maktül papatya.

teoman

Bunlar güzel günlerimiz, daha beter olacak her şey demiş.

namus bekçisi

am gardiyanı.

hep aynı şarkıları dinlemek

Çıkılamayan bunalımın yansıması sanırım. Ruh hali değişmedikçe şarkılar da tekrarlar.

bana verilen koca bir saçmalık

Nasıl birisin
Beni böyle üzebilirsin
Sanki her şeyi denedin
Kalabilirsin, pekala gidebilirsin
Daha degersiz hissettiremezdin

Çünkü ben ne zaman bir şey istesem
Bana verilen koca bir saçmalık

(bkz: koca bir saçmalık) jakuzi'nin parçası

yae

"Yetmez ama evet" kısaltmasıymış. Liboşlar var diyolar ben sadece tanım giriyorum..

2 yaşındaki çocuğa saldıran pitbull

Entrylere bak çıldırıcam amk bu ülke insanı yalnızca okuduğunu değil gördüğünü de kavrayamıyor.

Köpek normal oynarken saldırması için gayret göstermişler resmen, birinde silah görünce tutup vursana vursana eheheh demek gibi.

Hayvansever deyip yuhalamadan önce biz bunlar içinde uğraştık, hep uğraşılıyordu. Bizzat o hor gördüğünüz hayvanları sevenler en çok kısırlaştırma ve popülasyon kontrolü ile uğraşıyor ve yine parayla hayvan satımını engellemeye çalışıyor. Bunun için uğraşları kimse görmedi. Varsa yoksa "ay kısırlaştırmayın ya haram günah" diyen tayfa köpek üstüne yürüse tekte öldürüyor.

whatsapp kullanan tanrı

The movie called Aman Tanrım was directed by Onur Ünlü with Jim Carry and Morgan Freeman. banned in Egypt and Konya.

görsel

yazarların şu anki dertleri

Ne eksik ne fazla, 3 saattir çamaşırhane gardiyanı oldum resmen.
görsel

kedi

Selimpaşa kedisi.

görsel
görsel

yazarların şu anki dertleri

Beni bi rokete bağlasalar da atmosferi aşana kadar yok olsam.

linkedin

iş bulmak için aç, evsiz ya da sakat olmanız gereken platform. Diğer türlü open to work bi işe yaramıyor. Ayrıca sanki işe alacakmış gibi cv isteyen havuz firmalara aldanmayın. Taşeron mantık çalışıyorlar.

iyiyse cennete gitsin

Doğru insan ya da istenilen kişi olmadığı halde kişinin kendi halinde iyi insan olduğu savını atarken böyle bir dönüt almıştım. iyi insan olmak yeterli değilmiş. Nedendir başta garipsediğim, dobra bulduğum bu yorum şimdi cuk diye otursa da biri için böyle bir tanımlama yapabileceğimi sanmıyorum. Çok kırıcı be.