bugün

entry'ler (5956)

her şey kuranda var hocalara gerek yok

Biz, Kitapta hiçbir şeyi eksik bırakmadık.
Cevabı Allah vermiş. Kitapta her şey var ama biz bunların hepsini göremiyoruz. Bir açıklayıcıya ihtiyaç vardır ama bu camide vaaz veren hocalar değildir.

16 yaşındaki kızlarını öldüren aile

Şimdi bir şeyler yazacağım başım belaya girecek ama şu kadarını söyleyeyim o ailenin yerinde olmak istemezdim.

hanefilik

Paralı hadis uydurucusu Ebu hureyre'nin hadislerine göre şekillenmiş Sünni mezhep. Bunlara göre herkes cennetliktir. Hz Hamza da vahşi de hatta hz hamza'nın penisini kesip kolye yapan hinde bile cennetliktir. Bir tek ömrünü peygambere adayan öldüğü sene hüzün yılı ilan edilen hz Ebu talip Sünni cennetine giremez.

aşure günü yalanları

emevilerin işledikleri cinayetin üstünü örtmek için uydurdukları yalanlardır.
hz adem'in hz havva ile buluşması
hz nuh'un tufandan kurtulması
hz ibrahim'in ateşten kurtulması
bunlardan sadece bir kaçıdır. maalesef günümüzde kendine müslüman diyenler bu yalanlara inanıp aşura gününü bayram havasında geçirmektedir.

hz hüseyin

Yarın emevi islam mensupları türlü bahanelerle şehadetini kutlayacaklar!
(bkz: aşure gününüz mübarek olsun)
(bkz: aşure günü yalanları)

vatanın kıymetini parayla ölçmeye kalkmak

inanma oy isteyecek.

3 ağustos 2022 ösym başkanının görevden alınması

Keşke görevden affını isteseydi öyle daha havalı oluyor.
Suçlu veya suçsuz koca ÖSYM başkanı bir satır yazıyla gerekçesiz görevden alınıyor. Yeni Türkiye.

matem

Bunun islamda yeri olduğunun en büyük kanıtı hz Muhammed'in hz Hatice ve hz Ebu talip için hüzün yılı ilan etmesidir. Ölen babası için her yıl mevlüt okutanlar iş hz huseyn'i anmaya gelince islamda yas yoktur yalanına baş vurur. Çünkü Yezid'in yaptığı zülmü örtmek isterler çünkü Yezid dosyası açılırsa iş Ebubekir Ömer'e kadar gider ve emevi islam çöker.

muharrem

Bir kısım müslümanlar için sevinç tebrikleşme aşure yeme, bir kısım müslümanlar için ise matem hüzün ağlama yas tutma ayıdır. Bu gün akşam hilal görünürse yarın birinci günüdür.

fiyatları tayin eden allah tır

Yezid de kerbela olayı sonrası imam Hüseyin'i öldüren Allah'tır. Deyip işin içinden sıyrılmaya çalışmıştır. O günden bu güne zihniyet hiç değişmemiş.

mehdiyet

Bir islam inancıdır. Kurandaki karşılığı islamın tüm dünyaya hakim olacağı ayetidir. Bunun da imam mehdi eliyle olacağına inanılır. Hadis kaynakları da bu inancı desteklemektedir.

nahçıvan

Virüsü bahane edip sınır ticaretini durdurmak için kapıyı kapatmıştır. Alın size kardeş ülke.

osmanlı nın coğrafi keşiflere katılmama nedenleri

Üşengeç oldukları için olabilir.

pkkyı ermeni zanneden zihniyyet

Pkk lılar uzaylıdır. Bizim kürt kardeşlerimiz asla terör eylemi yapmazlar. Onlar bir melek.

hz muhammed vs mahmut ustaosmanoğlu

Sünnilere göre Mahmut ustaosmanoğlu daha ileri görüşlüdür. Diyeceksiniz nasıl olur böyle bir şey? Hemen anlatayım. Şimdi bu Mahmut efendi ölmeden yerine bir halife tayin etti ve bunu bizzat oğlu cenaze töreninde açıkladı. Sünni inanışa göre peygamber efendimiz bir tarikat şeyhinin düşündüğünü düşünemedi! (haşa) ve yerine kimseyi bırakmadan ölüp gitti. Yani bunların inandığı peygamber bir şeyh kadar düşünemiyor! Çok şükür ki aynı peygambere inanmıyoruz.

beşar esad

Heykelini dikelim desek daşşağına beton yetmez. Bunların dediği gibi halkına değil tıpkı 15 temmuzda olduğu gibi kendisine darbe yapmaya çalışan teröristlere ateş açmıştır. Kendi ülkesindeki teröristler yetmezmiş gibi dünyada ne kadar psikopat varsa ülkeye sokulmuştur.

türkiye

Avrupa sınırları açsın ülkenin yarıdan fazlası anında ülkeyi terk eder. ilk başta da vatan millet Sakarya muhabbeti yapanlar kaçar böyle bir ülke.

peygamber kızını tekmeleyerek öldürmek

Bu gerçekler aslında sünni kitaplarda da geçer ama görmezden gelirler. Hz fatıma'ya saldıran bizzat Ömer'in kendisi değil kölesi kunfuz dur.

hz ömer

ebu süfyan ve ciğer yiyen hind'in oğlu muaviye'yi şam valisi atamıştır. kırtas olayında hz muhammed'in vasiyetini yazmasını engellemiştir. hz fatıma'nın evini basmış içeridekileri biat etmedikleri için yakmakla tehdit etmiştir.

en iyi savunma sporu

Kafa göz dalmak.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.