bugün

entry'ler (1174)

geceye bir not bırak

epey uzun aradan sonra aklima düstü sözlük. ne cok severdim bu baslikta hüzünlü hüzünlü takilmayi. depresif oldugumu da pekala bilirdim de aklimin ucundan gecmezdi terapi almak. girdabin icindeydim, ta ki disardan bi el uzanana kadar. o yüzden bu gece dilegim, tüm depresfiflerin gereken destegi alarak iyilesmesi. hayat o kadar da boktan bi yer degildir belki de.

emdr

Sağ ve sol lobun eş zamanlı etkileşimini temel alan bir psikoterapi yöntemi

Hayatımda kendime yaptığım en güzel yatırım olabilir bu. Bazı seanslarda ağlamaktan canım çıktı bazen yüzleştiğim konuya göre çok sinirli yaptı beni bazense normal geçti seanslar, bir arkadaşla sohbet ediyormuş gibi. Kendim de bu süreçte dönüşümüme şahit oldum. Ufak değişikliklerin büyük farklar yaratması ümidiyle

geceye bir not bırak

Sen ona ihtiyaç duyuyorsun
O sana duymuyor (ya da who knows)
Sen herseyini ona anlatmak istiyorsun
O piyasada yok
Kızsan ne olacak
Allah'a beni kula kulluk ettirme,
Onu kalbimden zihnimden ruhumdan çıkar demekten başka ne gelir elden?

diyetisyen

Bakmayın insan kendi kendinin diyetisyeni olmalı az ye spor yap diyen tayfaya. Kişinin bir rahatsızlığı varsa bu kadar çabaya rağmen bir arpa boyu yol katetmeyebiliyor örneğin tiroide bağlı rahatsızlıklar, polikistik over vs.
Ben de bu sebeple of yeter artık bir destek almak şart diyip diyetisyene gittim. Görüşmeden önce de doktorun biri bana böyle böyle Bir tanı koydu o yuzden kilo vermem zormuş görüşmeden önce telefonda dahiliyeye görüneyim mi diye sordum. Dediği şu bu tanı bana yeterli. Randevuya gittim dakika bir gol bir serenadd hanım dahiliyeye görünseniz iyi olur. Artık neresiyle dinlediyse bilmiyorum.

Gerçekten çok kıymetli bir meslek. Özelikle de beslenme ve psikolojinin kesişiminde bir araştırmacı olmak ilk isterdim ne yalan söyliyim. Cidden hayatımın bir döneminde uzaktan üniversiteden diyetisyeni okursam hiç şaşırmıcam. Ya çok merak ediyorum size ne öğretiyorlar da bir kibrit kutusu peynir, 3 bardak yeşil çay ezberinden öteye gidemiyorsunuz (sezgisel beslenmecileri dışarda tutuyorum). Hakikaten de biriniz farklı olsun ya, şaşırtın bizi azcık. Bir gün kendimi zayıflatıp diyetisyen olursam, sözlüğe borcum olsun o listeye bir kibrit kutusu peynir yazmıcam :D cidden benden diyetisyen olur ya bu fikri beğendim bak hem de hayat boyu kilo kontrolünü sağlamış olurum. Yılların tontiği olarak da insanlara umut olabilirim:) şaka bir yana kilo vermek öyle ha diyince de olmuyor, emek vermeden de olmuyor. Diyetisyenlerin yazdığı Liste de aynı oluyor. Hayaller insada paylaştıkları minnoş tarifler hayatlar Bi fanus yeşillik yedirmek ve illallah dedirtene kadar su içirmek.Yemekten soğutuyorlar adamı mutsuz gibiyim sözlük ama hizaya girene kadar böyleee...

hekimoğlu

malesef final yapmış olan dizidir. izlediğim bir dizi vardı o da bu. neyse emeği geçen herkese teşekkürler, çok kaliteli bir uyarlamaydı. Umarım dijitalde devam eder, zira bu dizi kanal D ye çok geldi.

timuçin esen

Eşsiz bir oyuncu, hastasıyım . Hekimoğlu' nu sadece kendisi için izliyorum. Adam hekimoğlu rolü için doğmuş sanki

geceye bir söz bırak

acikcasi kimse kimseyi pek de s*klemiyor. kendime yatirim yapmaksa baskalarinin yasatabilecegi hüsrana karsi zirhim. ich bin über alles *

düşün ki o bunu okuyor

özledim. özledim.cok özledim.
zaman sanki cok agir geciyor, senden baska insanlarin sohbeti keyif vermiyor. kurban olim yaz artik ya, cok özledim.
edit: yazdi sirtlan, hep unutunca yazar zaten erkekler :D ve su an hic de umrumda birisi degil

içinden geleni söyle

görsel

evlidir ne yapsa yeridir

kadin erkek gecimsizligini anlatan kara komedi türünde izlemesi keyifli bir film. türk aile yapisini cok güzel anlatmislar. bi de yahu kadir inanir in ne kadar eril bir erkek, hülya kocyigit de ne kadar güzel bir kadinmis, masallah

gegen die wand

gercekten ne yazsam diye dusunuyorum nerden baslasam bilemiyorum, analizine girsek cikamayiz .mükemmel bir filmdir. yolu almanya´dan gecen herkesin izlemesini tavsiye ederim.

enstrüman çalmayı öğrenmek

yetenek isi olmaktan ziyade emek isidir. artik hakkaten Luca Stricagnoli dinleyince adam yetenekli be demek yerine, en az 10-15 yillik bir emek görüyorum, emegine asiri derecede saygi duyuyorum. müzik de tipki mühendislik, sosyal bilimler vs. gibi hayat boyu okunabilen bir sey ve insanlar buna hayatina veriyor. o yüzden enstrüman calmaya basladigimda kafamda yer alan ay acaba 1 senede gitar ögrenebilir miyim, ne zaman sarki söyleyerek gitar calabilcem acaba gibi sorulari bosverdim. asagi yukari hergün 15 dk- 2 saat arasi yogunluguma ve keyfime bagli olarak gitar ögrenmeyle mesgul oluyorum. hani hayat icin denir ya Hayat bir varış noktası değil, bir yolculuktur diye, bence bu enstrüman calmakta da böyle. önemli olan cabalamak, ilerlemek ve bunu yaparken anin keyfini cikarmak.

enstrüman calmak isteyenlere önerim ilk önce deneme yanilma yoluyla sevdigi calgiyi bulmasi. bunun icin de internet siteleri iyi oluyor. ben ilkin ukulele aldim, sesini cok seviyorum ama kucagima alinca hic calismak istemiyordum o yuzden onu geri verip gitar aldim. iyi ki de öyle yapmisim. ikinci olarak da direkt akor ögrenmek yerine, parmak alistirmalari ile baslayip parmak kaslarini güclendirmeleri. sabirli olun, karsiligini alacaksiniz. ücüncüsü de eger asiri cok vaktiniz yoksa baslangicta sadece bir enstrümana odaklanmaniz.hem dekor olur hem arada eglencesine calarim diye melodika aldim. gitardan ona firsat gelmiyor :)

son olarak da hicbir sey icin gec degildir. sokrates´in su hikayesiyle bitireyim Sokrates, idama mahkûm edildikten sonra, hapisteyken, flüt çalmayı öğreniyormuş. Birisi ona, bu ne isine yarayacak ki, diye sorduğunda, ölmeden önce flüt çalmayı öğrenmiş olmaya diye cevap vermiş.

hoşlanılan erkeğe açılmak

Şu hayatta bunu bir kere yapmış olmak istiyordum. Yaptım pişman mıyım asla. Ulan duygularım taşıyor, kabarıyor, ben 1 haftadır her gece ağlıyordum be. Yemin ederim söyledim ve üstümden kocaman bir yük kalktı, kuş gibi hafifledim. Cevap da beklemedim zaten. Oh sükürler olsun nasıl rahatladım nasıl rahatladım.tabi birazdan onla konuşmucak olmamı farkedince sıçışlar gelecek. Kendimi boş,eksik hissedicem.

sözlük yazarlarının itirafları

Nasıl olduğunu anlayamadığım kadar kısa bir sürede içinde kendimi ona aşık olmuşken buldum. Ya olmayacak biliyorum, tavırlarını görüyorum başka engeller de var ama kopamıyorum da ya ilk tanıştığımız andan itibaren iletişimimizin çok farklı olduğunu ikimiz de hissettik ama işte lafla peynir gemisi yürümüyor insan hak ettiği ilgiyi görmek istiyor. Belki tek ben aşığım bilmiyorum. Aslında dürüst olayım biliyorum öyle de yediremiyorum. inanıyorum ki ilerleyen günlerde mantığım devreye girebilsin ve gerekeni yapayım.ne ağlak bir şey oldum ben sözlük ya kendimi tanıyamıyorum

erkeğin göğsünde uyuyan kadın

Çok mu düz mantık düşünüyorum ama bunu yapan kadın ya o erkeği seviyordur ya da hoşlanıyordur. En kötü ihtimalle sadece güveniyordur ki o olasılık bile çok iyi. Hayattaki en güzel dakikalardandir.hiç uyuyamadım bi erkeğin göğsünde ama uzunca başımı koydum ve bunu sadece gerçekten sevdiğim bir erkeğe yaptım.

sizi ne ağlatır

Bazen çok istiyorsun da ağlayamıyorsun, hüngür hüngür ağlamak istiyorum şu an.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

(bkz: aşk durdukça)
Ah ulan nasıl özlemişsem onla zaman geçirmeyi, sevdiğimiz şarkıları bile dinlemek gözlerimi yaşatmaya yetiyor. içten içe seviyorum sanırım. En kısa zamanda müzik gecesinin tekrarlanmasi dileğiyle..

coffee shop

Bi süredir tanıdığım, çok cana yakın bir yazar. Cidden düşündüm de ne kadar zamandır tanışıyoruz bulamadım, çok şey paylaştıgimizdan olsa gerek. Hani doğal olabildiğim insanları ayrı bir seviyorum. Öyle özel bir insan. iyi ki var, iyi ki psikoloji bilgilerini bizimle paylaşıyor *

boğa burcu erkeği

su siralar dogum gunleri olan erkekler. bunlarin da huyu suyu iyi de kendilerini pazarlamayi hic bilmiyorlar, biraz himbillik var o yuzden degerleri bilinmiyor. eglenceli bi tanesini bulunca kacirmicam. akrep ilgim yetti artik.

evleneceğiniz kişi

valla sansli kisi ne yalan söyleyeyim. benden iyisi sam ´da kayisi lakin iliskileri flört-kisa iliski - uzun iliski- evlilik levelina tasimak zor. o da heralde kafa dengi biri gelirse olur.