bugün

Zararı faydasından çok olan içecek. Demir emilimini azaltıyor türkiyede herkeste anemi var bunun yüzünden.
Yarrak kürek islamcı edebiyat tayfasının ve cahil, köylü edebiyat okurlarının bol bol övdüğü harareti alan içecek.
ramazanda ne açlık nede susuzluk çaysızlık kadar vurmuyor, çay kadar aratmıyor kendini.
her akşam bir demlik. bergamot kokusu ve demini aldıysa mis gibi olur
Her akşam türkiye'nin %99.9'nun içtiği milli içeceğimizdir.
Harareti alır diyorlar, özellikle yaz aylarında terden geberiyorum bunu içerken nerde harareti alıyor?
Ramazan ayı boyunca oruçlu olduğum sürede en çok yokluğunu hissettiğim en çok aradığım içecek. Vuslata az kaldı.
derenin büyüğü nehirin küçüğüdür.

akıllı paçalarını sıvayana kadar deli çayı geçer diye çok kullanılan bir de atasözü vardır.
çay Allah'ın bize verdiği, sıcakta hararet alan, soğukta ısıtan, ne içecez derdine sokmayan, en kolay kurtarıcı olarak bilinen nimetlerden biridir. O mükemmeldir.
Her bir derdin dermanı.
Hararet aldığı yalanı hariç severiz. Evet.
~~[_]? bu bir bardak. içinde su var. sol tarafındaki buhar. ben de sözde insanım.
dünyada, özellikle türk halkı tarafından en çok abartılan içecek. özellikle alkol kullanmayan, muhafazakar kesim tarafından. hadi kamyoncuyu, gününü kahvede geçiren emekliyi anlarım da size ne oluyor beyler bayanlar?
5 dakka sonra.
Çok yorucu geçen günün sonunda tüm yorğunluğu alan mukemmel icecek.
ilaçtır arkadaşlar.
Trabzon tarafında yetiseni radyasyonludur.
Ya olmasaydı ? sigara yalnız kalacaktı. iyi ki var, lar.
Tadının güzelliği çaydanlıkla doğru orantılı olduğunu anladım. iki senedir çay diye hiç zevk alamadığım sıcak bir şey içiyormuşum ama aynı çayı daha kaliteli bir çaydanlıkta demleyince anladım esas şimdi çay içtiğimi.
Çayınız kaliteli olsa da çaydanlığınız kaliteli değilse güzel tadı yakalayamıyorsunuz sanırım.
eskiden lüksmüş köylerde. misafire verilirmiş. tekrar o günlere dönmeyiz umarım.
olsa da içsek içeceğidir.
Vaskülit olan birinin sidiği kıvamında olması.
su bardağında olması.
içine 6 tane şeker atılmış olması.
ve
içine biraz soğuk su katılması..

işte enfes çay tarifi.
icinde 6 seker varsa şekerli cay degil çaylı seker oluyordr xd.
bu zayıflamaya yardım eden bazı çaylar ortaya çıktı teff tohumlu falan
Sabahların vazgeçilmez detaylarından biri.