bugün

Asya'da eski çağlarda azalan su kaynakları ve zor elde edilen az miktarda suyun da çok bulanık veya kirli olması sonucu, içerisine çeşitli otların atılarak içilmesiyle zamanla keşfedilmiş olan içecek.
görsel
Kasten hayal öldürmekten hükümlü bir çift gözle baktığım bu hayatın rahşan affısın sen ♡
yirminci yüzyıl'a kadar asya'nın bazı yerlerinde ödeme aracı olarak kullanılmış.
(bkz: doldur sofi çay doldur)

http://www.youtube.com/watch?v=XxXbiYFVJu0
Böyle havalarda içilir. Yazın hava 40 dereceyken çay koymayın bana hararetimi falan almıyor.
görsel
Görmesem ninja kaplumbagalardan biri sanacağım isme sahip icecekleri içen arkadaslarim var elbet. Ama ben yine cay.
dereyi geçip çayda boğulmak olmasın.
yaşam sıvım
görsel
Çay içen insan candır. Çay içen insandan hiç zarar gelir mi? (bkz: leylailemecnun) (bkz: hoopismailabi)
fakir alkolüdür.

alkol bu kadar bağımlılık yapmıyor, siz nasıl fakirlersiniz anlayamadım ki.
çayın kralı.

(bkz: tirebolu 42)
kahvaltida, aksam yemeginden sonra yada bir arkadasla keyfine iceceksem küçük bardakla icmeyi sevdigim,

ama tek basima veya yanimda oldugu halde tek basima hissettigim cok yakin bir arkadasimla huzunlendigimde ve cocukluk gunlerimden kalan kivircik ali turkuleri esliginde anilarla iceceksem buyuk bardakla icmeyi sevdigim icecek.

çocukluktan beri ictigim halde cay romantizmi ayagina degisik kafalara girip sebastiana mebastiana baglamiyorum baskalari gibi ama o cayi nasil bardakla ve hangi muzikle ictigim ruh halimi o kadar etkiliyor ki anlatamam.

belki bunlar da benim ruhumun catlaklarindan sizip disari vuran huylarimdir bilemem.

bu arada demlerken suyu biraz yukardan dökün ki su oksijenle temas etsin
Daha güzeli vardır.

(bkz: Taze çay)
Tea olarak bilinen siyah bitki. Evet.
günün her saati iyi giden ender içeceklerden,sabah ayrı bi güzel, gece dadından yenmez sabah çayı ince belli bardakta, gece çayı kupada gider. ne demiş ünlü şair beyazsiyah; sen yinede gel belki çay içeriz, şansımız varsa yağmur da yağar.
bulunuş şekli tamamen hikayedir.aynen şöyle yazıyor efenim;

Shen Nung bir gün bahçede ağzı açık bir kapta su kaynatırken çalılıklardan bir kaç yaprak kaynayan suyun içine düştü. Nung yaprakları suyun içinden toplayamadan yapraklar suda kaynamaya, hoş bir koku etrafa yayılmaya başladı. imparator merak edip suyun tadına bakınca çay keşfedilmiş oldu.

siktir.
Edebiyatini yapa yapa 5 lira ettiniz çayı.
8 liraya çay mı olur lan.

Paketi 25 lira.

Stirbiks'ı gidiyirsiniz bilimim.
Peynirle güzel gider.
En iyi çay evde içilir.Siz hiç organik hemşin çayı veya tirebolu 42 kullanan çaycı kafe vs gördünüz mü?
ayrıca bizim ülkemizde fiyat kalite orantılı değildir.En iyi çaylar çayın hızlı satıldığı çay ocaklarındadır vede en ucuzudur.
En sevdiğim 3 içecekten biri.
En sevdiğim içecek sabah öğle akşam günün her saatinde içerim.
olmazsa olmaz bir içecek.
Günde 3 demlik içiyorum kalite sürekli üst düzey.