bugün

entry'ler (1319)

hem zeki hem güzel kadın

Bu kadınlar alir yürür. Sanslidir.

felsefenin saçmalığı

Felsefe olmazsa medeniyet olmaz. Başka insanların sınırlarını, kendi sınırlarımızı bile felsefe anlamlandirir. Bu arkeoloji gereksiz demek sonra büyük anadolu servetini tarumar ettirmek gibi bir şey.

giden sevgili kaç gün geçtikten sonra geri dönmez

2 ay bekleyin gelirse gelir:).

sülük

Sırtıma alıp koyacagim tibbi ve saglikli olanini bulduğum an. Kirli kani emmiyor ama salgiladigi sivi kana alışkanlık ve sağlık veriyor. Hacamat tedavisini yaptırmıştı bir akrabam, sırtından öbek öbek siyah pıhtı kan çıkıyor. Kulunclari olanlari rahatlattığı söyleniyor. Sülük de onun daha değişik versiyonu.

oje

Ojeyi iyi marka alın, serin ve gölge yerde saklayin. Senelerce bozulmaz bile.

mirastan erkeğe iki kadına bir

Kadınların masrafı daha çok. Erkekler ne harcıyor 2 lira için pazarlık bozarlar.

trabzon

Trabzon adı Pontus Rum Devletinde kullanılan şehrin orijinal adı olan ve dört köşe anlamına gelen “Trapezus” sözcüğünden gelmektedir. Sakinleri tam da rum genlerine sahip, renkli gözlü, kumral ve tiknazdir.

ege kızı vs karadeniz kızı

Ege kızı alır. Afedersiniz karadenizli olmak istemezdim.

düğün istemiyorum diyen kız

Ben istemiyorum ama istemeyen her kadin erkek mutsuz.

vodafone un sürekli para tırtıklaması

10 yıldır vodafone kullanıyorum, sürekli hirsizliklarindan bıktım son raddeye geldim. Artik kullanmayi bırakıyorum, kararsız kalan varsa asla gecmesin başını yakmasın. Az önce paketim bitti acil kisa mesaj atmam gerekti, cepten gitsin dedim. 8-9 lira para var hatta. Bir kac kisa mesajla link attim arkadaşa, tüm para bitti. Bir mesaj daha attim cep ajanstan 90 kurus harcadiniz dedi. Tamam dedim. 10 saniye sonda bir mesaj daha 90 kurus harcadiniz. Gidene baktim 1 mesaj, toplam 1.80 lira kesti. 2 kati parayi calip cirpti arasaniz da bir hata bulamiyorlar. Ücretsiz servisi ariyorsun baglamiyor musteri temsilcisine. Parali hatti arıyorsun yine birsuru para kesiyor yine ayni otomatik sesler secenekler cikiyor yine kolay kolay baglanamiyorsun kimseye. Bunun gibi daha ne paralar tirtikladi belki 200 lira son 2 yilda. ben artık aciyorum kendim dahil her musterisine. Acilen tasiyorum turkcelle veya bir baskasi da olabilir.

yoksulluk sınırı

7000 liradir. 4 kisilik ailede.

şaka maka 90 neslinin yaşlanması

23 yasindayim gencligin baharı resmen.

beyaz tenli kızlar

Günümüzde bütün güzel model ve bloggerlarin esmer yani bronz tenli olmasi veya kremlerle güneşle bronzluga burunmesi nedeniyle beyaz ten revaçta değildir. Uzakdoguda iseniz o ayri.

türkiye

Kendimi bunu yazmak zorunda hissettiğim icin uzgunum. Markette makarna veya cocuguna cikolata alirken zamlara ve fırsatlara kahreden elindekini bırakan olayi anlayamayan insanlar gormeye basladim. Zamaninda yani 5-6 sene önce isler gorunurde iyiyken, pazar torbana domatesi 1.5 liraya koyarken ülkenin en iyi üniversitelerinde temel direk olan ve aslinsa gayet zor ve genis kültür sahibi olmayi ve dünyayı takip etmeyi gerektiren bölümler olan basta ekonomi, isletme, istatistik okuyan ve hatta masterli öğrenciler is bulamiyorken, kamuda haklari gaspedilip yerine alakasiz yerlerden insanlara yol aciliyorken bu ogrencilere teyzelerimiz olsun yavrum üzülme olsun onu okuyabildiysen diyordu , herkes bu bilimi ve bunlari okuyanlari basta isletme okuyan gencleri yuksek kaliteli yerlerden mezunlari bile aşağı görüyordu. Ama bu kucuk gorulen bolumler gelismis ülkelerde en cok saygı goren mesleklere ve toplumsal faydayi yükseklere ulastiriyordu. Simdi is bulamamis ve bilgisi ve egitimi, ozverisi onemsenmemis insanlar bugunku durumu cok önceden biliyordu. Simdi aglamayalim market kasasinda cok deger verilen ve her konuda onu acilan, saygi goren imam hatipliler, ogretmen, ve hemsireler ulkeyi refaha çıkarır. Biraz bekleyelim size Almanya refahini yakalatacaklar. Iste dünya böyle. Onemsemedigin seyleri onemsetiyor teyzeler ve digerleri. 1 litre süt 5 lira bir bebek bezi 100 lira olduysa paran kadar yani degerin kadar alacaksin kitlik kanunu ve ekonomiden basla okumaya. Cevabi bulursun. O gencler de size olsun uzulme diyor ve gülüyor.

uludağ sözlük yönetimi

Para için gençleri kötü yönlendiren aşırı sapık ve manipülatif başlıklara ve kişilere müdahale etmediği ve gelecek nesillere dolaylı olarak kötülük yaptığı için artık kullanmayacagim sözlük. Size de tavsiyem bu.

müslümanla ticaret vs yahudiyle ticaret

Biri güvenilir değildir.

uludağ sözlük

Ülke yanarken gündemde %36 oranda sapıklık, kadın hakkinda başlıklar bulunan sözlük. Kalanlar ise yine basit konular %10 önemli başlık.

osmanlı nın son dönemi

0-2 yaş bebeklerde %60 ölüm oranıyla göz dolduran başarılı bir devlet dönemidir. cumhuriyet %4-5 lere düşürmüştür.

karım ölse de erkek doktora götürmem

Doğal secilim.

zinanın günah olması sebebi

Toplum yapisini bozar. Hastalik yayar. Doğacak çocuklara genelde sefalet sunar.