bugün

'Emek sinemasının sahnesinde namaz kılınacaksa hiç açılmasın daha iyi' diyen komedyen...

http://www.8sutun.com/Nam...ksa-açılmasın_105704.html
'masonluk bir ahlak ve kardeşlik sistemidir. bir din değildir kesinlikle. insanların kardeş olması gerektiğini öne çıkaran bir yapıdır. çok kötü tanınıyor' diyen, sonra 'emek sinemasının sahnesinde namaz kılınacaksa hiç açılmasın daha iyi' şeklinde konuşan şahıs. kardeşlikmiş! sen kimi kandırıyorsun?
sözleri boncuk boncuktur kulaklara küpe yapılıp asılması gerekir.
belki de bir gün bir tiyatro sever de çıkıp kendisine söyle diyebilir:
''emek sinemasındaki tiyatrocular namaz dahi kılmıyorsa hiç çıkmasınlar daha iyi.''
aptalca bi söz oldu benimkisi de ,şu dediğime bak yahu ne cahil ne köylü jargonuyla konuştum ben de böyle.
koca masona;ahlak ve kardeşlik sisteminin içinden gelen büyük! büyük! entellektüelimize!, tiyatrocumuza! söylenecek söz mü bu böyle avam ağzıyla.
yuh olsun bana.
müjdat gezenle bir kankalığı var mı merak etmeye başladığımdır.
(bkz: kendisi iyi ama çevresi kötü olan çocuk)
dine yaptığı yorum büyük oyuncu sıfatına yakışmamıştır. büyük oyuncudur ama böyle dine karşı sözler bir sanatçıya ne kadar yakışır? kanaatinize bırakıyorum. bir sanatçının adının böyle şeylerle anılmaması lazım.

http://www.haber5.com/namaz-kilinacaksa-sahne-acmasinlar-haberi-124068.aw
sahnede namaz kıldılar. sahnede namaz kılacaklarsa hiç tiyatrolar açılmasın demesi ile gözden düşen kişidir. sizi oralara çıkaran bizlerde suç. *
yaptığı yorum islam inancına değil tiyatro salonlarına yapılanlaradır.

"tiyatroyu kapatıp mescit yaptılar." demiş adam. tabiî yavşak dinciler bunu da çevirip çevirip götlerinden anlamışlardır.
haklıdır arkadaş tiyatrodur orası ve namaz kılınmaz öyle heryerde hani dine saygı camii yapılmış namaz kılınsın diye herşeyin yerli yerinde olmasını idda ettiği halde söyledikleri çarptırılan komedyendir.
namaz kılınması seni neden rahatsız eder ki? sen mason locası üyesisin biz sana birşey diyor muyuz sayın zeki alasya?

hani masonluk hoşgörü ve kardeşliği tesis etmek için vardı? sen nasil masonsun zeki alasya...

insanlık onuru olmayan şahıslar gelip milletin ibadetine sarıyor... ahlaksızlıktır bunun adı.
dün bir magazin programında izledim ve adama tv başında " adam haklı beyler " demek geçti.

bunun dincilikle yobazlıkla alakası yok. bir gram beyniyle dindar gözüken insan yaptıgı açıklamaya kızar. son derece yerinde söyledi bence söylediklerini. ulan camisi var, git orda kıl olayı bilmiyorum ama.

tamam namazın mekanı yoktur okeyde. her yeri cami yapma be adam. şöyle uzak dursun ki cami yorularak gidelim her yerde olmasın ki saflar sıklaşsın. adam degil mason dinsiz bile olsa sonuna kadar haklı.
başka bir imada bulunmuştur yanlış anlaşılmıştır yada tam tersine tam olarak istediğini , istediği şekilde ifade etmiştir .
ifade ve düşünce özgürlüğü olmalıdır , herkes zihnine pranga vurmadan düşüncelerini dışa vurabilmelidir .

nasıl ki aczimendi lideri müslüm gündüz yanılmıyorsam ntv'ye çıkıp :

"demokratik laik bir müslüman mı olsun yoksa hiç mi olmasın? biz böyle değiliz. bir adam hem müslüman hem laik olamaz. nedir laiklik? devletin bütün dinlere eşit mesafede olması değil mi? bunun adı gavurluktur. karıncaseverler derneği, istanbul’a gelmek isterse bir sorun olur mu? hayır. peki aczimendiler ankara’ya gelmek istediğinde neden kıyamet kopuyor? bizim kimseye zararımız yoktu ki.”

“ben rejime karşıyım, kemalist rejimin sonu gelmiştir. ben o rejimi yıkmak istiyorum... rejim bizi yere vurdu. ama biz de rejimi yıktık” diye konuşabiliyorsa zeki alasya'da bir durum hakkında haliyle müslüm gündüz'den farklı olarak
lisan-i münasip şeklinde izah edebilir düşüncelerini , etmeli de .

ancak benim anlayamadığım nokta neden ? belirli yaşa gelen tiyatro oyuncularının,şarkıcıların,ünlülerin bu gereksiz çıkışlarını anlayamıyorum . kimsenin böyle gereksiz savunuculara , kraldan çok kralcılara ihtiyacı yok .
bu durumun da en fazla bu insanlar bilincinde .

şimdi zeki alasya dün de çıkıp recep ivedik izleyenlere giydirmişti , bugün böyle bir şey yarın belki daha da saçma bir çıkış yapacak, ama o çıkışı hep yapacak beni rahatsız eden taraf da bu.
düşüncelerini sevenlerine,izleyenlere kırmadan,üzmeden en güzel onlar aktarabilecek iken şu yaşanan durum,
bu konuşmalar gereksiz sanki .
çok acaip muhabbetlere ziyan olan kişidir.

http://www.youtube.com/watch?v=oSAA25VTSaU&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=HETjuc4a8MI&feature=related

çok güzel söylemiş, pek güzel söylemiş adamdır. yahu kardeşim her şeyin bir yeri bir zamanı var. sinemada yiyişmek normalde namaz kılmak mı abes? bence her ikisi de abes. ama gel gör ki bunu kimseye anlatamazsın. sinema lan orası; film izlemeye gidilen yer. yahu zaten gösterimde olan bir film var, hangi akla hürmet kendininkininkini çekmeye kalkarsın?
bir zamanlar en çok güldüğüm kişilerin başında gelen, fakat masonluğu güzel bir şeymiş gibi sunmasıyla gözümde zerre kadar değeri kalmayan usta tiyatrocu.

hangi filmde, hangi dizide oynarsa oynasın gözümün ucuyla bile bakmayacağım kişidir.
oynadığı oyunları ustaca oynamış, komedide başarılı olmuş, son dönemlerde oynadığı dizide kariyerinin dibini görmüş usta oyuncudur. mason olduğunu açık açık söylemiştir kendileri.
metin akpınarın öteki eşi.
'Emek sinemasının sahnesinde namaz kılınacaksa hiç açılmasın daha iyi' dedikten sonra islami kesim tarafından masonlukla yaftalanan daha sonra bunu kendide doğrulayan ama ne olursa olsun çocukluğumuzun en uzun metrajlı gülücüklerine vesile olan sayılı sanat adamlarından white amca.
son dönemleri hariç çok başarılı işlere imza atmış oyuncu.

yalnız o son dönemlerdeki oynadığın diziler ne zeki abi? ha söyle?

ayrıca mason olmasını açıklaması hiç bir değerini yitirtmez. insanları yaftalayıp, ayırıp sen şusun o zaman sevmiyorum demek ahmaklıktır.
bu adamı 5N1K'da izledim biraz evvel, şimdi tekrar izleyeceğim.

çok uğraşıyorum, midemin bulanmaması için olmuyor, bir aziz nesin değil bu adam.

aziz nesin inanmıyorum kardeşim diyor neye inanıyorsa delikanlı gibi söylüyordu, bu baba kıvırdıkça kıvırıyor üç beş sipaniden olacağım diye heralde.

ben sünni müslümanım ama adamın harbi olanına her yerde saygı duyarım, o kadar.

yazık aziz nesin'e neler yapıldı, bir de bunlara bak ayakta alkışlanıyorlar.
´Metin Akpınar´ ile Çok filmi bulunmaktadır.
türk sinema ve tiyatrosunda sayısız yapıtta yer almış, uzun bir süre metin akpınar'la birlikte anılmış olan usta oyuncu.
an itibariyle izlemiş olduğum bir videoda şehir tiyatrolarında namaz kılınacaksa hiç açılmasın diyerek beni büyük hayal kırıklığına uğratmıştır.
evlnde yüzlerce (bkz: buda heykeli) olan emektar tiyatrocu.
masonsa bize ne.
mason olsun da fason olmasın insan.
bugün bir en sevimli eşşoğlueşşek deme yarışması yapılsa kemal sunal'ın en büyük rakibi olur.
büyük bir oyuncudur.
bu akşam denk geldiğim köyden indim şehire filminde * "seezbin gırk, seezbin gırkbir..." diye altın sayması yine beni sesli güldürdü.