bugün

biraz önce öğrendiğim çok üzüldüğüm haber. allah rahmet eylesin. ben de şaka sandım değilmiş. çok üzgünüm.
allah rahmet eylesin.
Huzur içinde yatsın artık böyle iyi sanatçılar gelmez Türkiyeye.
ışıklar içinde uyusun. türk tiyatrosunun ve yeşilçam'ın baı sağ olsun. çok bğyğk oyuncuydu.
allah rahmet eylesin.
Dohuz bin dohuz yüz dohsan dohuz kez mekanı cennet olsun.
kıbrıslıdır.
Münir Özkul, Zeki Alasya'yı da gömdü.
ışık ve sevgiyle...
türkiye bir üstadını daha kaybetti. bugün bir yıldız daha kaydı. başımız sağolsun.
Komedi türünde jest mimikleri rakipsizdi. Çok büyük oyuncuydu çok. Allah taksiratını affetsin.
türk sinema ve tiyatrosunun unutulmaz efsane oyuncu ve yönetmeni.
insanlar masonluğa farklı bir gözle baktıkları için inanışlarıyla ve görüşüyle yadırgayıp yargılamaya kalksa da özünde dürüst ve doğru insan mayası olan ve çizgisinden sapmadan yaşayan bir adamdı. çocukluğumuz filmlerini izlemekle geçti bizim için iyi adamdı her zaman. Allah rahmet eylesin.

(bu arada masonluğu ateistlikle bağdaştıran kör cahiller de şunu öğrensin, ateistler mason olamaz.)
allah rahmet eylesin.

metin Akpınar'la olan filmleri unutulur mu hiç? -himmet ağabey!
bir bir eksiliyor, o eskiler..
en sevdiğim rollerinden biri pardon'daki müdür rolü olan usta oyuncu.
"her şeyi savcıya sorarsak ben neyin müdürü oluyorum?!"

toprağın bol olsun üstat...
Vefatına üzüldüm. Sevdiğim bir sinema ve tiyatro sanatçısı idi. Mekanı cennet olsun.
günümün içine eden, içimi paramparça eden, kahreden haberin kahramanı. ne bahtsız bir ülkenin evlatlarıysak, bütün iyi insanlar bu yaşta hayatını kaybeder, ötekinin kafasına keleş kurşunu girer ama neyse...

toprağı bol olsun ustanın, allah rahmet etsin, yattığı yerde huzuru bol olsun.
bu sefer güldürmedi. gerçi beni önceleri de güldüremezdi ya neyse.
allah rahmet eylesin nuri baba..
birçoğumuz zeki alasya ile metin akpınar filmlerini izleyerek büyüdük. onlarla güldük, eğlendik. hatta belli bir yaşa gelene kadar çoğumuz onları kardeş zannetti, öyle bildi. zaman zaman küslük ve dargınlık haberleri çıktı biz o kadar özeline inmeyelim. Metin akpınar yarısını kaybettiğini söylemiş ya, hepimizin gözünde öyle oldu vefatı. ikizlerden biri eşini kaybetti. Zeki alasya gibi güzel bir insanı,büyük bir oyuncuyu kaybettik. Kendisine rahmet ailesine sabır diliyorum.
ölenle ölünse, ölürdüm yemin ederim. çocukluğumuzun bütün güzel amcalarını kaybediyoruz, Allah rahmet eylesin.
görsel
mekanın cennet olsun nuri baba :(
bir çınar daha gitti. Allah rahmet eylesin. Metin Zekisiz kaldı...
vefat etmiştir. allah rahmet eylesin.