bugün

çok çalıştırıp para vermek istemeyen patron modelinin işçileriyle aşırı samimiyet kurarak işçisi zam istediğinde veremiyorum ama idare et beni çünkü seviyorum seni anlamına getirdiği cümle.
başarıya ortak olmayı bildiği gibi başarısızlığa da ortak olmayı bilen kuruluşların söylemeyi hakettiğidir.
gözlerde yapmacık bir buğu ve "ehi ehi" efekti eşliğinde söylenen bir gaz cümlesidir. güvenilmezdir.
fenerbahce tv'de program.
latincesi gens una sumus 'dur. izmit 'te kosem adlı mekanın duvarında yazar.
peki neden o zaman bu ensest? sorusuna zemin hazırlayan cümleciktir.

"biz bir aileyiz" diyen herkes ayak üstü birbirine kayıyor azizim!
ilkokul öğretmenlerinin sınıf içinde çocukların birbirini hırpalaması, dövüp, sövmesini engellemek için sıkça tekrarladığı cümle. devamında siz kardeşsiniz üzmeyin birbirinizi denir ama kimse dinlemez. öğretmen saçını başını yolar.
"sayın zall, değerli moderasyon ve pek sevgili yazarlarımız;

biz büyük bir aileyiz."

işte bu lafı ve türevlerini hangi ortamda duyarsan duy, topukla, tabanla, tırısla, götüm götüm kaç!

sıradan yazardan başka herkes "saygın", "değerşinas"... biz ortalama yazarlar ise "sevgili"yiz. madem büyük bir aileyiz ilk evvela ensesti yasak edelim. ben korkuyorum bu retorikten, korktuğu halde susanlar da var, onları da biliyorum.
aile biryeleri tarafından, ailenin siklenmeyen ferdine söylenen "az biraz adam ol sözümüzün ve davranışımızın dışına çıkma, söylediklerimize uy, senin ne düşündüğün, senin ne söylediğin hiç önemli değil sen sadece bize uy yeter" anlamı taşıyan götten bacaklı bir söz öbeğidir.

biz bir aileyiz cümlesi aile içinde kullanılmaya başadığında o aile çatırdamaya da başlamış demektir. o aile içinde o cümlenin kurulduğu güne gelene dek yapılanlar aile bireylerini memnun etmemiş yeniden bir kenetlenme durumu için oy birliğiyle karar alınmış olsa da mutlu sonun olmayacağı kesindir.

aile olmak, bir cümle ile pekiştirilecek paylaşım değildir. bireylerin hak ve özgürlüklerinin, aile içindeki konumunun ve söz hakkına verilen değerin ölçüsüyle şekil alıp yön verilir. herkes aile içindeki diğer birey ve bireylerin mutluluğu için yaşamalı ve bu mutluğun bir başka aile bireyini rahatsız etmemesi için mücade etmesi gerekmektedir.

bir başka aile bireyinin en ufak sıkıntısı, şikayeti ve sözleri dikkate alınmalı, en az zararla ve en küçük hatalarla yol alınmalıdır. herkesi mutlu etmek mümkün olmadığından müşterek ve uygun bir noktada karar verilmeli ve bu şekilde adım atılmalıdır.

biz bir aileyiz cümlesini hatırlatan bir birey o ailenin bir ferdi olduğunu ya yeni anlamıştır ya da yaptığı bir takım yanlışlıkları örtmek için çabalamaktadır. ona aile olduğunu hatırlatan onca olay, vermiş olduğu yanlış kararların neticesinde kafasına vuran biri tarafından hatılratılmıştır.

iş bu duruma gelemden ve aile olduğunu unutmadan hareket etmek olgun bireylerin yapması gereken ve üzerlerine vazife olan en önemli görevleridir.

türk toplumu için vazgeçilmesi mümkün olmayan aile içi ilişkilerin iyi yönde olması her insan için mutluluğun anahtarıdır.

bu bağlamda öncelikle saygıyı ve sevgiyi elden bırakmadan hareket etmek bu mutluluk için atılan ilk adımdır.
(bkz: bu bizik lan)
atkıya dikkat...

görsel
http://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=37453

fenerbahçemizin geleneksel olarak gerçekleştirdiği yemek. evet.
Sözlük olarak mi !!
Yok artik.
(bkz: inanma seni sikecek)
Sonunda göte geleceğiniz cümle girizgahıdır.

- 10 seneden beri çalışıyorum maaşım yetmiyor.
+ şimdi muhittin fikri firarcığım öncelikle biz bir aileyiz, bla bla bla...

Odadan çıktığınızda adam haklı lan, aslında ben fazla maaş alıyorum yarısını şirkete geri mi iade etsem
Okul müdür, müdür yardımcılarının katkı payı parası istemeden önce konuya giriş şekli.
sözlük yazarları arasındaki sıcak ilişkiyi, samimiyeti ve güveni ifade etmek için kullanılabilecek en doğru söz.

bence kirli sırları, yalanları ve kötü insanları içimizde barındırmayalım artık.

herkes eteğindeki taşları döksün ve güzelce arınalım.

hepinizi seviyorum. mucks.
aile olmamızı hazmedemeyen dış mihraplar var..

onlar olmasa neler olacak da, işte..

malumunuz, 5 parmağın 5’ini de bir yaratmıyor kurban olduğum rapbim..

bu ayrık otlarını temizleyebilirsek eğer o özlenen günler neden gelmesin ki?
https://www.youtube.com/watch?v=Y9SnsxCFC10
(bkz: Evanthia Reboutsika) - (bkz: Biz Bir Aileyiz) (My Family)
Sadece işçilerden 3 kuruş fazla alan patron yalakası müdür cümlesidir.

Lan totoş ben senin hakların içinde mücadele ederken sen ne diye bana;

- Ya kedimi kim yedi1 ciğim böyle küçük şeyleri takma kafana sonuçta biz bir aileyiz.

Diyorsun ki?

Öfkem sinirlendi akşam akşam...
bu aile içinde mutlaka milletin parasını cukkalayan bir yenge ya da enişte olur ya,kurumsal firma da budur.
iş yerlerinde söylenen en büyük yalan. Geçen senelerde bir kar yağışında firmada mahsur kaldık. Kar yolları kapadığı için evimize gidemedik. O gece hiç uyumadım mesela. Çünkü evimde gibi hissetmeyi bırak diken üstünde hisssettim kendimi. Sabah olsun diye saati saat ettim. Rahat hissedemediğim yer nasıl benim evim olabilir? Oradaki insanlar nasıl ailem olabilir? Olamaz. Mimkin değil. Aynen kanka biz bir aileyiz.