1. 1.
  türk komedyen, tiyatrocu, televizyoncu
  1 ... aabi
 2. 2.
  http://www.imdb.com/name/nm0016089/
  kariyer diye buna derim.
  1 ... indoor rain
 3. 3.
  mason olduğunu açıklamıştır kendisi.türk sinemasının gelmiş geçmiş en başarılı komedi oyuncularından biridir.kendine has mimikleri ve yüz ifadesi ile koparır.metin akpınar ile çevirdiği filmlerle zeki-metin serilerini başarıya taşımıştır.
  3 -1 ... chilavert
 4. 4.
  Kıbrıslılar aslen Kıbrıslı olduğunu söylerler.*
  (bkz: kıbrıslı ünlüler)
  1 ... sako
 5. 5.
  (bkz: metin akpınar)
  1 ... hebeley
 6. 6.
  guzel adam, komik adam. robert koleji'ni bitirmis oyunculuk ve yonetmenlik yapmis adam. metin akpinar ile ayni isleri yapmis ve ayni parayi kazanmis olmasina ragmen maddi durumu iyi degildir. metin akpinar ise servetine servet katmistir.
  1 ... totiman
 7. 7.
  para için saçma sapan dizilerde rol alan, tiyatrocu.
  3 -2 ... ben hep 17 yasindayim
 8. 8.
  metin akpınar gibi dev bir oyuncunun yanında sönük kalmamayı başaracak kadar iyi bir oyuncudur.
  3 ... bonkor banker
 9. 9.
  rahmetli cenk koray'in bir soylesisinde bahsettigine gore politikaya girmemeye yeminli bir zatmis efendim kendileri.

  olay soyle gerceklesir: zamaninda bedrettin dalan'in partisine girer ve secim calismalari icin kastamonu'ya giderler. bedrettin dalan nutuk attiktan sonra sozu zeki alasya'ya verir. alasya "merhaba kastamonulular" der herkes hihhhohaa diye guler.. sizlere hizmet getirecegiz felan der, her lafina meydandaki halk icten ice hihhohha diye guler.. sebebpsiz yere hem de.. zeki alasya iste orda anlar komedyen - politikaci konseptinin oturmayacagini ve vazgecer.

  (bkz: komedyenin her soyledigini komik sanmak)
  4 ... installer
 10. 10.
  maddi durumunun kötülüğüne neden hep metin akpınarı göstermiştir. zamanında en verimli çağlarında bu iki oyuncu çok iyi kazanırken zeki alasya araba koleksiyonları, başarısız ticaret girişimlerinden sonra iflas ettiğini ve metinin kendisini yalnız bıraktığını söylemiştir. parayı kullanmayı bilmiyorsan metin ne yapsın zeki abi.
  3 ... sex files