bugün

Zakkumgillerden,Akdeniz ülkelerinde yetişen,çiçekleri beyaz veya pembe renkli, kışın yapraklarını dökmeyen zehirli bir ağaççık,ağı ağacı,ağı çiçeği Nerium oleander).
zıkkım lafının çıkış noktası olduğu söylenen zehirli çiçek.
Bir zamanlar kansere iyi geldiği söylenen bitkidir.
eski raindog. solisti yusuf diye aydın,fatih ürek olmadı arto tipli bir sey olan,çikolata sarkısı bir ortalıkta dolasan,müzik şirketlerinden birini kafalayabilirse albüm cıkaracak olan kadıkoy-crimson'da calan grup.
http://www.zakkumonline.com
serdar ortaç yüzünden birçok insanın sevmediği bitkidir.
zehr-i zakkum albümünü çıkaran grup.

ahtapotlar şarkısı gerçekten dinlenesi.
zehr i zakkum albümü çıkmış olup, hipokondriyak, ağlat beni, ahtapotlar, zehr i zakkum ve anlıyorsun gibi mükemmel şarkıları bizlere hediye etmiş süper grup..
kliplerindeki makyajları ile dikkat çekmiş gruptur. ama bir hatirlatma bu bizim memlekete gitmez **
dış görünüş itibariyle raindog hallerinden bu yana neredeyse evrim geçirmiş buram buram placebo kokmuş grup.
solistlerinin frodo baggins' e benzediği ve mordor' un yolları isimli albümlerini ısrarla bekleyeceğim gurup.
klibini izleyince gözümün önüne greenday geldi bir an, hayır solistinin dişleride bozuk olsa tam olacak yani. müzikleri ülkemiz için yeni diyelim öyle olsun bana kattıkları bişey yok sonuçta amaben yinede edite açık bir insanım dinleyip görücez.arabeskçi albüm yapacağına böyle gençler yapsın daha iyi tabi orası ayrı.
solistlerinin hareketlerinin brian molko ya gereginden cok benzedigi grup.
(bkz: yeni cikanlarin birilerine benzetilmesi)
çikolata adlı parçanın klibi sizi çikolatadan nefret ettirebilir.
bu çarşamba, bir otel odasında, saat sabah 10'da, dream tv'de, çikolata adlı şarkılarının klibini görüp anında nefret ettiğim, özentilerin efendisi gothic grup. yani gerçek anlamda tiksindim kendilerinden, bu yüzden klibi sonuna dek izledim. bir de klibin sonunda çikolata sürüyor her yerine, güya kan gibi gösterecek ve bir nevi karizma yapacaklar. bu ne özenmişliktir ya. çikolatanızı da alıp kaybolun diyorum kendilerine. tutmaz müziğiniz türkiye'de...
"zaten ilk çıktıklarında epey bir zorlanan bar grupları bir de özentilik yaftasını yerlerse işler iyice boka sarar ve başarılı da olamazlar" demek istediğim grup. hatta dedim. o da yetmedi nah buraya yazdım.
ankaranın son yıllarda rock piyasasına sunduğu gruplardan biridir. hipokondriyak isimli depresif bir şarkıları vardır, güzel olmuştur. ayrıca grubun şarkı sözleri dikkat çekmektedir.
herkesin birilerine benzettiği bir grup.
madem o kadar çok gruba benziyorlar ne güzel işte harmanlamışlar hepsini. ne bileyim yorumları okuyunca böyle bir düşündüm.
ahtapot u çıkış parçaları yapabilirlerdi.
latincesi nerium oleander olan apocynaceae familyasından bir bitkidir. yapraklarının toksik etkisi vardır ve kanser ilacı elde ediminde kullanılır. ayrıca yine yapraklarının içerdiği kardiotonik glikozitler sayesinde kalbi kuvvetlendirici etkiye sahiptir
bazı kişiler tarafından yapraklarının zehirli olduğuda söylenir. doğruluk payı nekadardır bilmem sadece kulak dolgunluğu.
(bkz: zukkum)
ciddi olup olmadıklarını anlayamadığım grup. eğer ciddilerse yeni bir ajdar doğuyor; değillerse ne ala...
sahne performansları tadından yenmeyen grup*.
bir ajdar'a bir de ismail yk'ya benzetilen, sonra yetmeyip "placebo özentisi bunnaaaar! green day gibi olmuşlaaaar!" denen, rock yapıyoruz ayağına arabesk yapmadıkları için pek taşlanan gruptur..

ama normaldir..

şimdi açıkça söylemek gerekirse bu grubu ah çikolata ile tanısam ben de pek iyi şeyler düşünmezdim. ama en azından ajdara ona buna benzetmezdim, o kadar da gitmedi kafam bir yerlere.. neyse, velhasıl bu şarkıları albümün en berbat şarkısıdır. ki grubun forumuna girilip ankete bakıldığı zaman görülecektir ki en iyiler listesinde oy almayan tek şarkı ah çikolata'dır..

peki neden en kötü şarkıya klip çekilmiştir?

onu da diğer klipler gelince göreceğiz hep birlikte.. bu yemlik.. şimdi yiyip doyanlar çekilecek, asıl gelmesi ve dinlemesi gerekenler o zaman görecekler grubu ve albümü..

gerçi bilen zaten biliyor, bilmeyen de öğrenecek..

14 şubat 2007'de dream tv'de yüxexes, 17 şubat 2007'de okan bayülgen'in makina'sında hemen herkes görecek..

tek korkum yine ah çikolata'yı söylemeleri.. umarım başka bir şarkı söylerler de şu saçma sapan eleştiriler kesilir..(eleştiriye kapalı değiliz. yeter ki akıl kârı eleştiriler yapılsın)

albümün en bomba şarkısı hipokondriyak şurdan dinlenebilir mesela.. grup hakkında daha iyi fikir edinmek için en azından..

http://www.youtube.com/watch?v=61DR6PEfOwA
ah çikolata klipleri Papa Roach - Between Angels and Insects klibinden resmen esinlenmiş.. *