bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  lord of the rings in küçük kahramanı.shire da sıradan bir hobbitken tek yüzüğü mordor a kadar götürerek dövüldüğü yere atmış,orta dünyayı kurtarmıştır.bu sırada tek parmağını kaybetmiş ve aman diyarına doğru son gemiyle yola çıkmıştır.
  2 ... disco inferno
 2. 2.
  (bkz: önemli olan boyu değil işlevi)
  4 ... sıçtırtma lamasına
 3. 3.
  gandalf ın söylediği şu sözü haklı çıkaran hobbit
  "güçlüler çaresiz kaldığında onları zayıflar kurtaracak"
  4 ... straightflush
 4. 4.
  Muhallebi çocuğu kişiliksiz arkadaştır.3.filmde bülent tulun'la kardeş olduğunu düşündüğüm gollum'un sam'e attığı suçu yiyip gariban sevi kovan yavşak karakterdir.Bir temiz odunla dövülme iyi olabilir...
  2 ... the godfather
 5. 5.
  Frodo Baggins,
  Shire'lı bir Shire J.R.R. Tolkien'in Orta Dünya olarak tabir ettiği hayali mekanda Hobbit ırkının yaşadğı bölgeye verilen isim.
  Hobbit ve Yüzük Taşıyıcısıdır. Üçüncü Çağın 2968. yılında doğan Frodo, Drogo Baggins ile Primula Brandybuck'ın oğludur. Çocukluğunda yetim kalan Frodo, kuzeni Çıkın Çıkmazında yaşayan Bilbo Baggins tarafından evlat edinilmiştir. Bir Hobbit için pek maceracı olan Frodo, aynı zamanda çok iyi bir eğitim almıştı ve hem bir şarkı yazarı hem de Elf gelenekleri ile dili konusunda uzmandı. 3001 yılında Bilbo gizemli bir biçimde Shire'ı terk ettiğinde, Çıkın Çıkmazı ile birlikte Tek Yüzük de Frodo'ya miras kaldı. 3018 yılında Büyücü Gandalf yeniden ortaya çıkarak Frodo'yu Yüzük Seferine yolladı; önce Rivendell'e gelen Frodo ve arkadaşları burada oluşturulan Yüzük Kardeşliğine katıldılar. Frodo bu yolculuğun pek çok tehlikesi ve kötülüğünden kılpayı da olsa kurtulmayı başararak, Tek Yüzüğü Kıyamet Dağının ateşlerinde yoketti. Böylece Frodo, Yüzük Savaşını sona erdirmiş oldu. Savaştan sonra Çıkın Çıkmazına döndüyse de, Sefer sırasında aldığı zehirli yaralar ile psikolojik travmalar etkisini göstermeye başladı. 3021 yılında Yüzük Koruyucularının Son Seferine katılan Frodo, bir Elf gemisine binerek Ölümsüz Topraklara doğru yola çıktı.
  1 ... death lord
 6. 6.
  bilbo baggins in yeğenidir. aslında baggibsler maceradan hoşlanan tooklar gibi kavgacı tipler değillerdir. lakin bilboyla başlayan yüzük macerası frodo ile sona erecektir.
  9 yüzük kardeşi ve sonunda 9 parmağı kalan frodo
  ... karga
 7. 7.
  Soyisminin nasıl telaffuz edileceği konusunda benim çok düşünemem sebep olmuş Yüzüklerin Efendisi adlı romanın şirin mi şirin minicik bir kahramanıdır.*
  ... fehimsiz ekmek
 8. 8.
  sürekli arkası sam tarafından gözetlenen,hiç bir halta yaramayan,gollum olmasa yüzüğü kendisi için kullanacak olan,en iyi dostu sam'in kalbini sürekli kıran(sam o kadar da yardım etmiştir) şahsiyettir.hayır efendim böyle olmasında suç yüzükte değildir, içi fesattır bunun.
  1 ... wuamell
 9. 9.
  Elrondun divanında yüzüğü kim getirecek hususunda birbiri ile tartışanları görüp; "tamam lan, ben götürürüm ama yolu bilmiyorum, anyayı konyayı karıştırabilirim" diyen delikanlı şahıs.

  Not: Frodo sadece Elrond divanında delikanlı oluyor zati.
  3 ... suursuz tosbaga
 10. 10.
  (bkz: elijah wood)
  ... myhosh