bugün

paradise lost'un 91 yılında çıkardığı harika albümü... albümdeki bütün sözler süperdir... geçenlerde albümün stüdyo ümit'te bedavaya dağıtıldığını gördüm... ellerinde kaldığı için... böyle bir başyapıtı dinlemeyenlerin *

1.gothic
2.dead emotion
3.shattered
4.rapture
5.eternal
6.falling forever
7.angel tears
8.silent
9.the painless
10.desolate
almanların yaptığı rpg oyunu. gothic 3' e kadar cikmistir fakat sisteminizi kendinden geçirmesiyle ünlüdür. hardware sömürgeni oyundur.
--spoiler--
http://www.gamershell.com/pc/gothic_3/
--spoiler--
(bkz: gothic 2)
(bkz: gothic metal)
1991 çıkışlı ikinci paradise lost albümü gothic'in aynı adı taşıyan albümün açılış parçası..

Denying our restlessness
Frustrations tension eludes
The past was clean
Where thoughts were mild
The present day horrors alive

Slowly passing timeless horrors

Lives within all fear
The mourning in my tears
Drown all the past
We lived beneath these years
Awaiting for the call
For all life to expire
Passive to this day
To infinity we'll fall

The light is dim before us
Shadows appear and fall
A barrage of savage ways
Only the darkness can filter through

Awaiting for the call
For all life to expire
Passive to this day
To infinity we'll fall
Lives within all fear
The mourning in my tears
Drown all the past
We lived beneath these years
bir tarz olup şöyle ki;
http://a799.ac-images.mys...6ee4b40ceeaaaabe890ce.jpg
uludag sozluk yazarligi yemini ederek, ailemize nail olmuş yeni bir yazar.

(bkz: hoş geldiniz)
diziport.com yöneticisi yada müdavimi olduğunu düşündüğüm yazar.
Genellikle Bursada arabşükrü civarında elinde gitari ve yanında üç beş sap ile gezen artist artist dolaşıp hayatı sallamayan tipler ve sonunda önüne gelen gene üç beş krodan dayak yiyen masum köylüler.
yaz kış siyah parçalanmış converse giyen,genelde banyo yapmayan saçları yağdan yapışmış,gözlerine simsiyah kalem çeken sonra o kalem akar rezil bi durum alır tabi neyse ve kıyafetlerinde %90 oranında mor ve siyah renk tercih eden hayatla kavgaları olduğunu idda eden anlamsız,gereksiz insan toplulukları..
oynamak için ingilizce bilmeniz gereken kendinizi kaptırıp günlerce başından kalkamayacağınız oyun. oyunda öyle dağda bayırda boşa dolaşılmaması tavsiye olunur zira ne tür bir canavarın çıkacağı belli olmuyor çoğu zaman.
Emo, tikky gibi ergen akımı ile karıştırılıp aslında alakası olmayan, şahsen beğendiğim bi tarz.
kendine has özelliği olan bir sanat anlayışı.
bana göre gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan. sadeliği, çevre atmosferi, oynanabilirliği, müzikleri ve senaryosu tek kelimeyle mükemmel. skyrim sevenler bunu da sevecektir, üzerinden uzun zaman geçmiş olmasına rağmen grafikleri de fazlasıyla tatmin edici.

bu oyunun soundtrackleri için ayrı parantez açmak isterim. ayrıca indirilip saatlerce arka fonda çalabilir, kendinizi oyunun içinde hissedebilirsiniz.

sadece bunda değil diğer serilerinde de aynısı geçerlidir;

(bkz: gothic 2)
(bkz: gothic 3)
(bkz: arcania gothic 4)
bu dönemde görkemli, sivri işlemeli, büyük ve gül şeklinde pencerelere sahip mimari yapılar vardır.
mimarisinden insan giyimine kadar uzanan genis bir tarz.
Giyim ve makyaji bazi kizlara cok iyi gider. Ayrica bu tarzi eserlerine yansitmayi cok seven super iki ressam vardir:
(bkz: victoria frances)
(bkz: luis royo)
felsefesini, estetiğini düşünmeden bu tarzı benimseyen insanlara acımasızca eleştiride bulunurlar saygısız insanlar. olay sadece kopkoyu makyaj yapmak, siyah ruj sürmek değil şunu anlamalısınız. işin mimarisi, estetiği, müziği ve felsefesi var. şahsen benimsediğim tarzdır, gayet de memnunum. zaten bu yeterli, gerisi kimseyi ilgilendirmez.
gothic metal olunca güzel olandır. Gothic black metal ise mükemmeldir. Fakat kızlar gothic olcam diye daha da çirkin oluyorlar.
şahsen ben gothic mimarisine ve sanatsal anlamda olan profesyonel mankenlerle çekilen gothic kız fotoğraflarına hastayım yıllardır ama gel gelelim ki işin gerçek boyutuna gelirsek, dünyada bu akımı kendine kaptırıp bu tarz takılan ve kendini gothic olarak adlandıran kızların çoğu arap/ortadoğulu esmer kızlardır.. zaten dikkat ederseniz "gerçek" gothic kızlar aslında beyaz tenlidir, ama esmer olup üstelik siyah makyajı/giysiyi üzerinizde kullanınca ne kadar iğrenç olunacağını tahmin etmek zor olmuyor gerçekten.. sıradan insanlara göre değildir ve asla da olamamalıdır bu kültür bence.. sadece profesyonel düzeyde kalmalı yoksa sadece bir facia olur. facebookta orada burada gördüğünüz sayfaların sahiplerinin büyük çoğunluğu ortadoğulu ve internet yoluyla imrenek baktıkları batı modasını/trendlerini heves yapan leş arap kızları. aynı şekilde sınırlı sayıda türklerin sahip olduğu sayfalar da var bu konuyla ilgili ama onlar da kezban ve cahil kızlar. hala bununla emoluk kültürünü bir tutan yada öyle gören insanlar olduğu kadar da öyle olduğunu sanarak kendilerini "gothic" ilan eden ergenler hatta 20 yaş üstü kızlar da var ülkemizde maalesef. aşk acısı çektiği için dsbm dinleyip kendini depresif ilan edenleri ve kendilerini "gothic" olarak görenlerden tutun, sadece heavy metal dinleyerek gözünü kaşını, tırnağını siyah boya sürüp böyle olduklarını iddia eden özenti kızları da çok görürsünüz. siyah giyinince, tırnağını, kaşını gözünü siyah boya sürünce herkes "metalci" olur malum(!). dediğim gibi profesyonel manada ve giyim kültürü olarak kalmalı ve sadece bunlar ciddiye alınmalı yoksa şekilci metalci kızlarımızı ciddiye alırsak daha çok işimiz olur.
güzel bir rpg oyunuydu. 2 3 devamı var.
Gotik akımı barbar got kavimlerinin Avrupa ve roma içlerine ıv. Ve vı. Yüzyıllarda yaptığı istila ve iskan hareketi sonrası ortaya çıkmıştır.
https://youtu.be/5aiGjwWFD7s