1. 1.
  alfabemizin 29. ve nihayet son harfi
  3 ... archer
 2. 2.
  yunanca zet okunur.Ölümsüz demektir.
  4 ... sex pistols
 3. 3.
  Cin Ali resimlerinde, Cin Ali Motorsiklette konusunda kask çizmek için kullanılan harf(z'nin etrafına köşeleri değecek şekilde bir daire çizilerek elde edilir.).
  4 ... honour
 4. 4.
  fitness da bir bar cesidi.egik bar da denilebilir.
  2 ... ümit
 5. 5.
  üçbeş tanesi biraraya geldiğinde çizgi romanlarda uyku belirten harf.
  - Zzzzzzzzz
  6 ... sıçtırtma lamasına
 6. 6.
  karikatürlerin uyuma efekti.
  (bkz: zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz)
  (bkz: gözlerinin hastasıym boş bkz ların ustasıyım)
  4 -2 ... ranger65
 7. 7.
  costa gavras'ın 1969 tarihli siyasi gerilim filmi. yves montand başroldedir.amerika dışından en iyi film dalında oscara aday olan ilk filmdir.
  2 ... hafiye
 8. 8.
  96 yılı gerçek zamanlı strateji oyunudur. Bitmap Brothers tarafından piyasaya sürülmüştür.robotlar arasında geçen savaşta mavi ve kırmızı takım değişik haritalarda savaşır.

  haritalar 9 arlı 12şerli vs alanlara bölünmüştür ve bu alanların bir ucunda mavilerin bir ucunda kırmızıların ana kalesi bulunur ve her bölünen alanın bir bayragı vardır. bayragı ele geçiren o bölgeyi kendi bölgesi yapar(kırmızı ya da mavi) ve o bölgedeki tank üretme, asker üretme veya jeep üretme fabrikaları o renk için çalışır. üretilen araç ya da asker öldürme , savunma yeteneğininin kalitesine doğru prantılı bir zamanda üretilir.

  oyunun en güzel yanı bir alanda misal tank üretiyorsunuz ve 3 dakkikalık bir süre sonunda tank çıkacak , son saniyede bile olsa o alana dair bayrak rakip takımın eline geçerse tank onun adına ürerilmiş olur..

  Stratejik anlamda müthiş bir oyundur. Grafik anlamında da o yıllarda efsaneydi.. şiddetle tavsiye edilir..sesleri de muhteşemdir..

  hem Dos versiyonu hem de win 95 versiyonu vardır.. win 95 versiyonu tabi daha iyidir ama gene de dos oyunlarını sevenler dos versiyonunu tercih edebilir.***

  ayrıca 2001 yılında oyunun devam serisi olarak Z Steel Soldiers piyasaya sürülmüştür. Eski oyunlardan hoşlananlar daha fazla bilgi için

  http://en.wikipedia.org/wiki/Z_%28computer_game%29
  3 ... micomania
 9. 9.
  (bkz: Costa-Gavras) tarafından 1969 yılında Vassilis Vassilikos'un yazdığı aynı adlı bir romandan beyazperdeye uyarlanan siyasal serüven türünde bir Fransız filmidir.
  kaynak:http://tr.wikipedia.org/wiki/Z_%28film%29
  2 ... cappucino
 10. 10.
  italyanca ve almancada anlamsız bir şekilde bu harften önce "t" sesi çıkarılır: materazzi(materatzi),schwarz(şıvartz) gibi.
  2 ... eppur si muove