bugün

Şu an hafif yağan yağmur altında kalıp, yüzümü gökyüzüne dönüp hem ağlayıp hem bağırıp hem de köpekler gibi ıslanmaya ihtiyacım var.. belki öyle aklanır beynimdeki kirler, fazlalıklar.
sanki neredeyse istanbul'da hava 2 gün yağmurluysa 1 gün güneşli ya da 2 gün güneşliyse bir gün yağmurlu gibi oluyor ama bulutlu ve parçalı bulutlu da olabiliyor.
romantik bir doğa olayı, aynı zamanda kız ismi.
Yağmurla benim ortak bir yanım vardır, ikimiz de kadınları ıslatmayı severiz. Onun içindir ki en sevdiğim doğa olaylarından biridir.
gezmelere engel olur.
Şu anda yağandır.

Çoook güzell.
Eylül ayında bolca bekliyorum umarım ağustostan başlar. Evet.
siz hiç ağustos yağmurunda, saçak altına kaçacağınıza, sevgilinizle birlikte çimenlerin üzerine yatıp sırılsıklam oldunuz mu diye sormak geldi.
"Bu yağmur delilik vehminden üstün;
Karanlık kovulmaz düşüncelerden..."
Eğer bir tanrı varsa onun insanlara verdiği en güzel hediye bu olsa gerek.
azıcık bir yağışında nedense sel oluşturuyor ancak ne gariptir ki ertesi gün sanki hiç yağmur yağmamış gibi oluyor.
tuğçe kandemir'in şarkısını aklıma getirdi şimdi.
"Yağmur yağsın, rüzgar çıksın, kuşlar sussun... Ama sen gitme."

Suzan hacigarip şarkısı.
Ayrıca bir (bkz: bertuğ cemil) şarkısıdır. Ne zaman yağmur yağsa aklıma gelir, dinlerim.

https://m.youtube.com/watch?v=B1s53-hEfpU

"Bazen tutkudan delirince
Kapanmalı kendine
Yağmurun kucağında
Doymalı sessizliğe
Yağmur, yağmur, yağmur, yağmur
Geri verecek buharlaşan sevgimizi
Yağmur, yağmur, yağmur, yağmur
Sessizce silecek kibirimizi."
Buluttan dökülen su damlacıkları.
Bu hafta sadece cuma günü tüm camilerden yapılan yaģmur duasından sonra yağmıştır. ibretlik. Tüm ülke duaya çıksın.

Bir damla yağmıyor ya. Meteoroloji de 2 aydır yağmur geliyor kar geliyor diyor, bu kadar sallamasyon bilgi veren bir kurum olmaya utanır insan. Evet.
çok şükür yağıyor. nasıl mutlu oldum anlatamam. yağsın şırıl şırıl.
az da olsa yağıyor yine de buna da şükür ama çok yağsın tabii ki.
bedelsiz mutluluk kaynağı. sabahları şakır şakır yağar ve uyanırdım. sabahın loş aydınlığında o muhteşem sesleri dinlerdim. yer ve gök temizlenirdi ve ben müthiş hissederdim. kırsalda yağan sabah yağmuru kadar güzel çok az şey vardır.
bu yağmur, kanımı boğan bir iplik,
tenimde acısız yatan bir bıçak.
bu yağmur, yerde taş ve bende kemik,
dayandıkça çisil çisil yağacak.

necip fazıl kısakürek
istanbul'da trafiğin kitlenmesine sebep veren, sıfır duygusallık.
bu sene çok az yağmur yağdı barajlar dibi gördü hani bizlik bir şey yok desem yalan var gelsin su faturalına zam gelsin su kesintileri 2 sene önce duştayken sular kesilmiti 6 saat gelmedi baya sövmüştüm.
Dışarda yağmur ve evin içinde yalnızlığımla sırılsıklam oldum.
Bazen koyu krem rengini takip ederek gelir.
çok güzel çok güzell ama sadece içerdeyken veya kendi isteğinle dışardayken.