bugün

entry'ler (97)

ağaç

bazı anlar gelir, bir ağaç gölgesinde biraz dinlensem her şey düzelecek gibi hissederim. öyle bir esenlik verir insana.

rüzgar

tabiatın notaları. en hoş seslerin sahibi. gelip geçici olduğumuzu kulağımıza fısıldar adeta. seni de seviyorum doğanın ıslığı.

kar

günlerce yağardı. göğün mavisini, yazın sıcağını, baharın yeşilini unuturdum. kar yağışına şahitlik etmek, tek bir tanesini bile gözden kaçırmamak eşsiz gelirdi bana. yağış altında saatlerce yürürdüm ıssız köy sokaklarında. enerjim tükenene kadar... eve girer, dinlenir, biraz ısınır tekrar çıkardım dışarı. üzerime yağan karın tadını veren başkaca bir şey yoktur. beyaz örtü, poyraz, sert kış... sizler için yaşıyorum adeta.

öz saygı

Güçlü bir benlik, hayat amacı ve temeli sağlam bir karakterle birlikte kendiliğinden oluşur.

akşam yemeği

Balkonda sarı ışığın altında yerdik geniş aile. Hemen ötede mısır ve fasulyelerin uzadıkça uzadığını görürdüm. Yeşil geceye çok yakışırdı. Yaz akşamı böcekleri inletirdi ortalığı. Neredesiniz o yaşlarım, o yıllar, o köy ve o akşam yemekleri? Yıllar sizi de mi eskitti? Eşyanın tabiatına mi yenildiniz sizde? Şimdi sadece hatıralar var. Biri öyle demişti, hayat birkaç anıdan ibarettir. Gerçekten öyle, yıllar geçti ve elde sadece birkaç hatıra var.

buğday tarlası

Gözlerimi kapatıp, nerede olmak istediğimi hayal ettiğimde altın sarısı bir buğday tarlasında bulurum kendimi. Ruhumun sığınağı, zihnimin esenlik bulduğu yerdir buğday tarlası. Yaz gelir, sıcak kavurur dört bir yanı, adımlarım buğday tarlası boyunca, ellerimi başaklarına sürterim. Bir akşamüstü rüzgarı çıkar, yaz şarkısı çalar. Kendimi bırakırım doğanın kalbine. Eşsiz ve unutulmaz anılarım birikir. Özlemle hatırlarım, duygularım yoğunlaşır. Hasretle anarım, o günlerin hoş bakiyesini.

eskisi gibi olmak

Kolay değildir. Zaman, helezonunda sizi öğütmüştür artık. Eskisi gibi olmak için eskiden yaptığınız şeyleri yaparsınız fakat aynı tadı alamazsınız. Yaptığınız şey aynı olsa da siz aynı değilsinizdir. Bunu acı şekilde anlarsınız.

yağmur

bedelsiz mutluluk kaynağı. sabahları şakır şakır yağar ve uyanırdım. sabahın loş aydınlığında o muhteşem sesleri dinlerdim. yer ve gök temizlenirdi ve ben müthiş hissederdim. kırsalda yağan sabah yağmuru kadar güzel çok az şey vardır.

evde huzuru artıracak şeyler

Sen huzurlu olacaksın kardeşim. Huzur odaklı yaşayacaksın. Her şeyi diğerlerinden beklemeyeceksin. Huzur, mutluluk ve ferahlık öznel ve içsel bir meseledir. Etrafımızı gül bahçesi yapan da bok çukuruna çeviren de biziz.

sezgi

Akrep burcu kadınında default yer alan yetidir. Sezgilerinden asla kaçamazsınız.

paranın açamayacağı kapılar

Ruh ve manaya dair kapıları açamaz. Madde ve nefse dair kapıları ise ardına kadar açar.

rüya

Eğer Orhan pamuk'un kara kitabını okuduysanız, aklınıza ilk önce o rüya gelir artık. Gerçek bir femme fatale karakteridir *

akşamüstü

Kış mevsiminde isek hava bir anda soğurdu ve Pus çökerdi. Sobalar yakılır ve Evlerin bacasından duman tütmeye başlardı. Adeta bir kış şarkısı çalardı etrafta. Mutfaktan gelen yemek hazırlama sesleri, evde koşuşan çocuklar ve olan biteni izleyen ben vardım. Çocukluğum ve akşamüstü özeldi. Kış ve kahverengi güzeldi. Akşamüstü rüzgarı ise eşsizdi. Hoş bir sada şimdi hepsi.

dolores o riordan

james hetfield ile beraber hayatımın öznesi olan iki vokalden biridir. insanın yüreğine dokunan bir ses tonu var. kaybına hala alışamadım. seni ölene dik dinleyeceğim dolores.

standing next to me

the last shadow puppets'ın bu dünyaya bırakabileceği en güzel şey olarak bizlere bıraktığı şarkıdır efendim.

https://www.youtube.com/watch?v=_8YRx47oylM

güzel kadın

hayatım boyunca kandığım gerçeğe en yakın illüzyondur. bilirsin fakat kanarsın, ölene dek de kanacağım sanıyorum.

ilkbahar

yıllarca kış mevsimini ve ona ait her detayı taparcasına sevdim. şimdi ise bahara sevgim düştü. doğanın uyanışını doğanın kalbinde, merkezinde izlemek büyüleyici geliyor insana. tohumların filizlenmesini, ağaçların çiçeklenmesini ve yeşilin kademe kademe hakimiyetini izlemek sanki insanı da yeniden uyandırıyor. bahar, yaşamdaki sürekliliğin en taze sırrısın, tıpkı çocuklar gibi.

ahmet hamdi tanpınar

bu topraklarda türkçeyi kimse onun kadar şık ve zarif kullanmamıştır. gerçek bir hülya adamı. hoş satırların sahibi, samimi duyguların aktarıcısı. seni çok seviyorum tanpınar. eğer bugün kendimi biraz da olsa geliştirmiş ve iyi hissediyorsam, bunda katkın büyüktür. ruhun şad olsun.

torn

90'ların neden tılsımlı ve eşsiz olduğunu kanıtlayan natalie imbruglia şarkısı.

ekseriyetle gece musallat olan duygu

tanpınar, gece için "ruhuna sahip her insan, kendisini ancak seninle ve sende tamamlanmış bulur" demiş.

gece olur, kendimi dinler, geçmişi hatırlar, geleceği hayal ederim. uykuya dalana kadar ruhumla baş başa kalırım. sahici bir yalnızlık hissiyle.