bugün

entry'ler (2524)

2030 a kadar uzay limanı kuracağız

2023'te de dünya devi oluyordu. Hedef 2023'tü. 2030'da da olur bir şeyler muhakkak.

iran

11 şubat 2024 iran islam devrimi 45. Yılını kutluyor.
https://twitter.com/Welay...tatus/1756614148975169686

filistin

Bir avuç cesur insan. Gerçek vatanseverler böyle olur. Topraklarını kaybetmemek için sonuna kadar direndiler. Müslümanlar sadece onların katliamını izledi. israil bir avuç insan için avrupa'dan dünyanın desteğini aldı. Eğer filistin'e yardım edilseydi onca yokluğa sefalete rağmen bu cesaretle ve direnişle kesin başarılı olurlardı.
Www.twitter.com/Abdquil/status/1756769620290150758?s=20
https://twitter.com/Yavuz...tatus/1756706031663559052

türkiye nin geri kalma nedenleri

Herkesin gününü gün etme derdinde olması, ahlaklı insan kalmaması, kolay yoldan para kazanma isteği, hırsızlığın kul hakkına girilmenin, liyakatsizligin artması, normal görülmesi, erdemlerin unutulması. Üretimin hiç seviyeye inmesi.

son güzergah

Kaliteli vakit geçirilebilecek bir youtube kanalı gibi duruyor. Henüz sadece bir videolarını izledim.
https://youtu.be/hronXP8-Mj0?si=Iji6UBGiyaTIWXLb

30 senelik bahçe katı daireye istenen kiralar

En büyüğü 2+1 olan yamuk yumuk 30+ senelik dairelere istenen kiralardır. 12.000'den başlayıp 17.000'e kadar gidiyor. Kendileri yıkılır diye korkup oturamıyor, Yerin altındaki evlerine kaç bin kira istiyorlar. Evet.

gecenin ayeti

134- O takvâ sahipleri ki, bollukta da darlıkta da Allah için harcarlar; öfkelerini yutarlar ve insanları affederler. Allah da güzel davranışta bulunanları sever.
135- Yine onlar ki, bir kötülük yaptıklarında, ya da kendilerine zulmettiklerinde Allah'ı hatırlayıp günahlarından dolayı hemen tevbe-istiğfar ederler. Zaten günahları Allah'tan başka kim bağışlayabilir ki! Bir de onlar, işledikleri kötülüklerde, bile bile ısrar etmezler.  
136- işte onların mükâfatı, Rableri tarafından bağışlanma ve altlarından ırmaklar akan, içinde ebedî kalacakları cennetlerdir. Böyle amel edenlerin mükâfatı ne güzeldir!
(Ali imran)

genç tv

Orjinal içerikler üreten bir youtube kanalı. ilk şu videolarını izleyerek farkına varmıştım. Hoş samimi içerikler var.

https://youtu.be/vUMT7lMEWn0?si=q-wBEt6cM9LREsgr

müge anlı

Çocuğun suçu bile kanitlanmamış. Kameralarla 5 polis birden almaya geliyor, birde kelepçe takıp kafasına bastırıyorlar. işleri güçleri şov yapmak. Sorun çözmek falan değil. Müge yapamıyor artık bu programı. Orda car car konuşan kadının uzerine gitmiyor, tane tane derdini anlatmaya çalışan sakin çocuğun üzerine gidiyor. Kadının yüzünde meymenet yok, kör olmak lazım bir seylerden korktuğunu görmemek için.

Şerife'nin kocası güvenmediği için şerife'yi savunmamıştır.

müge anlı

Yazık yalçın diye bir çocuğu arada aracı diye kullandıkları bir olay var. Çirkefte bir kadın var karşısında, sürekli çocuğu suçlayıp duruyor. Gayet efendi ve sakin bir çocuk. Bu çirkef kadınla bağlantısı olabilir ama bu çocukla bir bağlantısı olamaz. Kullanmışlar çocuğu belli. inşallah temize çıkar. Daha bugün izlemeye başladim kadınların birilerinin üstüne suç atmaya çalıştıklari çok belli.

Müge anlı eğer suçsuz yere bu adamın üstüne gidiyorsa ah alır. Müge saçmalıyor persembe gelseydin diye.

sorularla islamiyet

Çöp bi site. Hala bu siteyi okuyan ya da fetva soran insan var mı merak ediyorum.

kızlar vücuda mı zekaya mı bakar sorunsalı

Duygularını anlayabilen, güçlü ve dik duruşlu erkeklere bakarlar. Evet.

kuzey kore meclisi ali hamaney konuşması

1989 Ali Hamaney
https://youtu.be/OzJ0P9wUxAg?si=VMEMmtMqFC8Fy8Xb

emekli maaşı

görsel

emekli maaşı

En düşük emekli maaşı 10bin tl olmuş. 2500 lira zam yapılmış, bu enflasyona rağmen. Kabine gelsin 2500 lirayı ben kabineye vereyim. Şaka gibi. Evet.

La bari belli bir yaşın üzerindekilere daha fazla zam yapın. Adamlar çalışsa çalışamaz, kendine bakacak olsa kendine bakamaz. Bu ne rezil bir ücretlendirme ya. Gittiler 40 yaşında çalışan adamları emekli ettiler, 65 70 yaş aralığına korkudan zam yapamıyorlar.

israil soykırım yapıyor

100 günde 23.900 küsür insanı öldürmüştür. 1 2 değil 23 bin insan. Evet.

çocuklara okutulan dini şarkılar

Günahınız çoksa dini şeyler genelde korkutucu gelir. Bazılarının sabah ezanından korkması gibi. Ki sabah ezanı çoğu insana huzur verir.

kuzey kıbrıs israil cumhuriyeti

Gözlemciler, KKTC'deki 380 binlik nüfusun 35 bininin Yahudilerden oluştuğunu vurgularken, israil'le ilişkili aracılar tarafından ülkenin kuzeyinde on binlerce dönüm arazinin gizli sözleşmelerle adeta Filistin modeli uygulanarak KKTC'nin yavaş yavaş ele geçirildiğini ileri sürüyor. 

Asıl sahibi Yahudiler olan ancak avukatlar üzerinde görülen 2 bin şirket ve 25 bin dönüm arazi satıldığı öne sürülüyor.

KKTC'nin iskele Bölgesi'nde emlakçılık yapan Kemal Ahıskal, Abdurrahman Şimşek'e,"Bunların illaki bir başları, bir yönlendirenleri var. Dergâh gibi kapalı sistem çalışıyorlar. Vallahi toprak kalmadı... Çoğu yabancılara gitmiş... iskele bölgesi, Girne ve Güzelyurt da satılıyor. Bavul bavul para getiriliyor. Komple blok blok binalar alıyorlar. Burası Ortadoğu'nun merkezi. Burada Amerikan üsleri var. Her yer buraya yakın. israil, Lübnan Lazkiye ve Türkiye yakın. Hedef Türkiye. Hedef abluka..." şeklinde konuştu.

Sabahattin ismail, Karpaz Gate Marina'nın arkasında kolonileşme olduğunu savunarak KKTC'deki en büyük Siyonist yatırımı olduğunu kaydediyor. Şu anda marina arkasında 3 site inşaatının sürdüğünü belirten ismail, "Marina çevresinde kolonileşme mutlaka önlenmeli. Orada yabancılara arsa ve konut satışı yasaklanmalı" diyor. ismail'in ulaştığı bilgiler şöyle: "TC-KKTC vatandaşı Şimon Afik Aykut ve oğlu Jack Afik Aykut'un şirketi Cesar- Dominika inşaat, Girne'nin doğusunda Tatlısu Sahili ve Karpaz'ın israil'e bakan iskele sahilinde arazi alımları ve dev siteler yapıyor."

Kıbrıs Erbakan ve Ecevit zamanında kurtarıldı. Birileri zamanında satıldı tarihe not düşülsün. Evet.

günün şiiri

boğuyor âlem-i islâm‘ı bir azgın fitne,

kıt‘alar kaynayarak gitti o girdâb içine!

mahvolan âileler bir sürü ma‘sûmundur,

kalan âvârelerin hâli de ma‘lûmundur.

nasıl olmaz ki? tezelzül veriyor arş‘a enîn!

dinsin artık bu hazin velvele yâ rab!

- âmin!

müslüman mülkünü her yerde felâket vurdu...

bir bu toprak kalıyor dînimizin son yurdu!

bu da çiğnendi mi, çiğnendi demek şer‘-i mübîn;

hâk-sâr eyleme yâ rab, onu olsun...

- âmin!
M. Akif Ersoy
(Süleymaniye kürsüsünde)

beşar esad

Zamanında amerikan medyası sayesinde nefret ettirilmeye çalışılan lider. Meğer sebebi abd ile israilin kancayı takamamasıymış. Onlar düşürmeye çalıştıkça düşmedi. Helal. Zamanında arap baharıyla her yere kuklalarını oturttular. Allah Israil abd karsiti her lidere uzun ömür versin. Evet.

https://twitter.com/EYild...tatus/1735935289388859902