bugün

entry'ler (2188)

müge anlı

Sinan'ı hırpaladı hırpaladı ancak arife gökçe olayını çözemedi. Ne oldu o olay. Evet.

islam ı reddetme nedenleri

Ümmet kavramı kadar mantıklı bir şeyi de reddetmezsin. Ümmetçilik fikrini benimsersen ülkede yaşayan her ırk kardeş olduğunu düşünür, müslüman müslümanın kardeşidir. Ama sen bir ülkenin içine ırkçılık belasını sokarsan herkes birbirine düşman olur. Ki zaten ırkçılık kadar saçma bir olayda yoktur diğerinden hiçbir farkın yok.

Ki bugün ümmetçilik kavramı eskisi gibi yaşıyor olsa 2 milyar müslüman bu şekilde sürünmezdi. böl parçala yönet Evet.

şaka maka en doğru adayın kılıçdaroğlu olması

Bir realite. Evet.

türkiye de incil yada tevrat yakılsa ne olur

Niye yakıyoruz iyi de milletin kutsal kitabını. Bunu anca mal hristiyanlar yapar. Evet.

20 yaş büyük biriyle olur mu

En fazla yaş farkı 10 olmalı. Evet.

kira artışına çözüm bulunamaması

Ahlaksızca yapılan kira artışlarına devletin bir çözüm bulamaması durumudur. Bakıyorum ara kat 3+1 daire 35bin kira yazmış bide utanmadan yabancıya uygundur yazmışlar. Yabancıya ev satılması kiralanması yasaklansın. Her yerimiz yabancı oldu. Hadi biraz daha normal kiralara baksak 10.000 den asağı daire yok, bu millet bir ay boyu kazandığı parayı gidip kiraya mı verecek sonrasında taş mı yiyecek acaba. Ülkenin hali hal değil. Evet.

ciddi ciddi kemal kılıçtaroğluna oy veren insan

Beni de yazın listeye. 6lı masa kimi çıkarırsa ona oy vericem. Diyorlar ya tavuk dürüm mü akp'mi diye tavuk dürüm aday olsun ona oy veriyorum. Evet.

ahlak

kim namus ve ahlak şövalyeliği yapıyorsa, bilin ki en namussuzu odur." Yahu şu saçma sözü paylaşıyorlar irrite oluyorum. Ahlaksızlar da kendine iyi kılıf buluyor. Bunların kafaya bakarsak kimse doğruları söylemeyecek. Herkes her haltı yesin kimse doğruyu söylemesin.

türkiye de tarım alanlarının yüzde 32 azalması

Tarımı desteklemeyen, zeytin arazileriyle kafayı bozan, her yere otel dikmeye çalışan imar izni veren hükümetin ürünüdür. Zamanında bu sekilde giderse taş yiyeceğiz galiba diyorduk, o günlere yaklaştık galiba. Evet.

ne intihar edebilmek ne de hayattan tat alabilmek

Olur arada psikolojiyi toplayıp ayağa kalkmak gerekiyor. Hayat inişli çıkışlı hemen pes etmeyin. Hayatı güzelleştirecek yollar bulun. 30'a kadar dayanın 30'dan sonra o kadar kötü gelmiyor zaten.

yağmur

Bu hafta sadece cuma günü tüm camilerden yapılan yaģmur duasından sonra yağmıştır. ibretlik. Tüm ülke duaya çıksın.

Bir damla yağmıyor ya. Meteoroloji de 2 aydır yağmur geliyor kar geliyor diyor, bu kadar sallamasyon bilgi veren bir kurum olmaya utanır insan. Evet.

muhammed in devletinin bayrağı olmaması

Hahaha çok güldüm, yaşamadı diyorlar akıl tutulması yaşıyor bunlar ya. Yahudiler hristiyanlar bile kabul ediyor yaşadığını, sadece peygamberliğini kabul edemiyorlar kibirlerinden. O kadar hz. Muhammed'e ait söz var. Buhari, tirmizi, müslim gibi alimler peygamberimizin vefatından sonra şehir sehir dolaşmış sözlerini toplayabilmek için, peygamberimizi görmüş kişileri bulup hadis dinlemişler. Hepsi mi yalan. Pü aklınıza.

evlilikle yaş farkı kaç olmalı sorunsalı

Olmayan sorunsaldır. Kimi sevdiysen ideali o'dur. Evet.

mehdi

Çoğu dinde bir kurtarıcı inancı ve beklentisi vardır. islam Yahudilik Hristiyanlık gibi semavi dinlerde olmakla birlikte budizm, hinduizm, konfüçyanizm gibi dinlerde de vardır.

budizme göre budanın tamamlayamadığı dini bi gün dünyaya gelip tamamlayacak olan kişi metteya'dır.

Ne zaman geleceği ise hinduizmde şöyle betimlenir.
Geleceği beklenen ideal zamanın vakti ve süresi her dinde merak konusu olmuştur. Genelde bu süreç dünya hayatının sonlarına doğru öngörülmüştür.

Hinduizm’e göre ülke barbarlar tarafından istilâ edilecek, dinin inanç öğretisi yok olacak, barbar hükümdarlar halkı soymaktan başka bir şey düşünmeyecektir. Halkın kıymetli eşyalarını, kadınlarını, kızlarını ellerinden alacaklar, asaletin tek şartı zenginlik olacaktır. Aile bağları çözülecek, kimse evlenmek için bâkire aramayacak, kadınlar kocalarına sadakat göstermeyecek, çocuklarını henüz ana rahminde iken öldüreceklerdir. Tabiatın düzeni de bozulacak, mevsimlerin ahengi kalmayacak, yağmurlar zamanında yağmayacak, nehirler ve dereler kuruyacaktır. Devrin sonuna doğru ağaçlar otlara dönüşecek, insanlar kıtlık korkusuyla yaşayacaktır. Hinduizm’deki bu felâket tasvirlerinin benzeri Mecûsilikte, Yahudilikte ve diğer dinlerde de vardır

hz isa

Kur'an'da kıyametten önce döneceği ile kesin bir bilgi olmamakla birlikte, şu ayetler yer alır:

Hz. isa (as)'nın yeniden yeryüzüne döneceği ile ilgili bir başka ayet de Zuhruf Suresi'nin 61. ayetidir. Bu surenin 57. ayetinden itibaren Hz. isa (as)'dan bahsedilir:

"Şüphesiz o, kıyamet saati için bir ilimdir. Öyleyse ondan yana hiçbir kuşkuya kapılmayın ve bana uyun. Dosdoğru yol budur." (Zuhruf, 43/61)

Andolsun, Kitap Ehlinden, ölmeden önce ona inanmayacak kimse yoktur. Kıyamet günü, o da onların aleyhine şahit olacaktır." (Nisa, 4/159)

günün şarkısı

Plevne marşı.
https://youtu.be/JJ01mUvSm04

rami kütüphanesi

Tam açılmamış olan kütüphane. Ayrıca her masaya herkes montunu atıp atıp gitmiş saatlerce de gelmiyorlar. Masa işgalcileri. Bir görevlinin uyarması gerekir. Evet.

günde en az 5 kızdan beddua almak

Sonu pek hayırlı bitmez illa birkaç tanesi tutar. Sonra niye benim hiçbir işim rast gitmiyor diye ağlamayın. Evet.

zeki kayahan coşkun

Babası Yusuf Ziya Gümüşel'i "6 yaşında evlendirildim" iddiası ile tutuklatan H.K.G, annesinin "evliyken Ünlü bir radyocu ile uygunsuz konuşmalarını yakaladım. Kaçmak için plan yapıyorlardı" ifadesinin gerçek olduğunu, radyocu Zeki Kayahan Coşkun ile plan yaptıklarını itiraf etti.

Kadın önceki konuşmasında şöyle demişti.
"Genel hali bu olan kızımız telefonu eline aldığı bir ara, annesi gülüp bir şeyler yazdığını görür. "Neye bakıyorsun kızım ver bir bakayım" dediğinde ise, kızı vermez telefonu, kaldırmaya bakar. Bir ara zorlayarak elinden telefonu alır. Ve telefonunda, daha sonra adı dosyada belirtilen ünlü bir radyo programcısına uygunsuz resim gönderdiğini, “doğum günün kutlu olsun sevgilim”, “sen paraları altınları al gel. Biz sana yer hazırladık.” tarzında mesajlarını görünce annenin dünyası başına yıkılır. Babaya haber verir.

Baba elinden telefonu alır ve kızına manevi baskı dediğimiz tarzda azarlamakla beraber nasihatlerde bulunur. Bu son yaşanan üzerine durum daha kötü, agresif bir hal alır. Aradan bir zaman geçtikten sonra anne birincisine benzer ikinci bir hadiseyi yakalar. Bu durumda ortaya çıkınca, bu sefer anne başka bir şey çıkar mı diye evin bazı yerlerini karıştırır. içinde özel notlar olan bir ajandaya ulaşır. Kişinin eşine yazdığı tarzdaki notları okuyan anne perişan olur. Bu olaydan sonra kızı hepten arsız dediğimiz bir hal alır."

Yusuf ziya gümüşel'in kızıyla uygunsuz konuşmaları olan radyocudaki radyocuymuş kendisi. Evet.

öğrencilere siccin 4 filmini izlettiren öğretmen

Çocuklar istemiştir. O yaş grubu seviyor genelde böyle filmleri, tabi çocuk istese de hocanın açmaması lazım. Evet.