bugün

entry'ler (1410)

otopsiraporlari

3 ay 12. Nesil izinli yazar. Kendinize güzel bakın, mutlu olmanız dileğiyle.

otopsiraporlari

Lafın gelişi değerli deniyor. Yoksa başkalarına ne benim bunalımımdan.

hesabı silsem mi

Bunları diyenlere gitme diyenler de bir gün haber vererek ya da vermeyerek gidecekler.
Arada benim de aklımdan geçer ama sanırım bir süre sonra geçmesine gerek kalmayacak.

üstteki yazar hakkındaki varsayımlarınız

Starbucks’ ı sevmiyor ama katlanmak istiyor sanırım.

kemalistgeb geri döndü

Tekrardan Hoş geldin o zaman, umarım mutlusundur.

babanın anneyi aldattığını bilip susmak

Bir de bilip de çocuklarına söylemeyen tip anneler vardır. Önemli olan bu.

akşama bir şarkı bırak

Sergüzeşt- çamur.

https://youtu.be/BZqlSxlK-9U

bir sözlük kızından ileri derecede hoşlanmak

Bazen sevmemek daha iyidir. Bırakın sözlük kızını hiçbir kişiye değer vermemeniz, o bir kişiyi sevmemeniz gerekir. Sonunda sizi kıracaktır.

on ikinci nesil yazarlara süt ısmarlamak

Ne zaman istediğim oldu ki zaten, neyse.

karanlıkta televizyon seyreden tip

Dramatik bir film açmış ağlıyor olabilir.
O ağlatan da umarım bir gün ağlamaz.

on ikinci nesil yazarlara süt ısmarlamak

Kakaolu süt var mı?

saçını başını yolarım diyen kız

Çoğunlukla yapmaz ama yaparsa da kimse kolay kolay saçı başı yolunacak şahısı kurtaramaz.
Üzüldüm.

kıza rezil olmak

Bir kıza rezil olmak değildir mevzu. Bir erkeğe de rezil olunabilir veya herhangi bir şeye de. Önemli olan kendine rezil olmak veya değildir. Kendine acıdığın veya acımadığın kadar aciz olmaktır durum. Hiçbir şeyle sınırlanmamalı.

kötü anılar hatırlattığı için dinlenmeyen şarkılar

Hepsini dinliyorum. Başka şarkılara da bulaşmasınlar diye.

aklımdan hiç çıkmıyor

Aklımdan çıkmıyor.
Aklım çıkıyor, o çıkmıyor.
Oğuz atay-

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Nefret ediyorum. Senden de, kendimden de. Sana inandığım için kendimden nefret ediyorum. Senden güvenimi yıktığın için nefret ediyorum. Ben bizden nefret ediyorum. Seninle konuştuğumuz ilk güne lanet ediyorum. Elektriklerinin kesilmiş olmasına rağmen bana yazmandan nefret edeceğim, sana değer verdiğim için cevap vermemden nefret ediyorum. Aciz olduğum için kendimden nefret ediyorum. Saatlerce ağladığımı hatırlıyorum, nefret ediyorum. Gözlerimi silerken bile gözlerimin yandığını hissediyordum, nefret ediyorum. Tam doğduğum günde gitmenden nefret edeceğim. O günü de bugünü de yarını da lanetliyorum. Tam kendime gelmişken beni yıkmış olmandan da nefret ediyorum. Aklıma acı bir tebessümle gelmenden, gelecek olmandan nefret ediyorum. Sözünü tutmanı istemiyordum ama onu bile tutmamış olmandan nefret ediyorum. Şarkılara anlam yüklemekten nefret ediyorum. Gerçekten kötü olduğum için kötüyüm demekten nefret ediyorum. Bir hayalim yoktu ama her şeyi yıktığın için nefret ediyorum. Giderken kendini herkes gibi gösterdiğin için nefret ediyorum. Uyuyunca hatta benimle konuşmazken bile hiçbir şeyin olmadığıma lanet ediyorum. iz bırakanlar unutulmaz, nefret ediyorum. iz bıraktın, nefret ediyorum. Kimseye güvenmeyeceğim, nefret ediyorum. Buradan da nefret ediyorum. Daha 3- 4 gün önce ayrılmamızla ilgili bir sohbet geçmişti, nefret ediyorum. Bunların geçeceğini biliyoruz ama konuşmaya devam ediyoruz demiştik, nefret ediyorum. Kahretsin ki nefret ediyorum. Oysaki biz birbirimizi güzel hatırlayacaktık. O gün de uzun bir süre konuşacağımızı hatta o kadar uzun süre bile konuştuktan sonra nasıl ayrılacağımızı dâhi konuşmuştuk, nefret ediyorum. Daha iki gün önceydi. O iki gün kaç yıla denk geldi? Bilmiyorum, bilmediğim için nefret ediyorum.
Günlerden nefret ediyorum.
Çarşamba’ dan nefret ediyorum.
24 kasım’ dan nefret ediyorum.
Mesajlar’dan nefret ediyorum.
Ağlamak’tan nefret ediyorum.
Aklıma gelmenden nefret ediyorum.
Aşık değilim ama aşıkmış gibi hissetmekten nefret ediyorum. Kahretsin ki seni güzel hatırlayamadım, nefret ediyorum.
Bir zaman sonra silikleşeceksin hatırımda, nefret ediyorum. Ben nefret ediyorum. Keşke hiç karşılaşmasaydık. Keşke o gün bir şey olsaymış da konuşamasaymışız. Nefret ediyorum.
Üzülmediğini düşünüyorum. Nefret ediyorum. Üzülmeyeceğin için seviniyorum, sevindiğim için nefret ediyorum.
Ben, nefret ediyorum.

yeni bir insan tanımaya üşenmek

Artık tahammül etmeyeceğimi bildiğimdir. Belki dinlerim ama kendimi tekrardan anlatmak, kabul ettirmek, bilmem neler yaptırmak istemiyorum. Yoruldum ve aynı zamanda bıktım.

Edit: Bu sadece öyle aşk ilişkisi vesaire değil, bir arkadaşlık hatta düşmanlık bile olabilir ilişki dediğim.

ilk buluşmayı 4 kelime ile mahvet

Ben seninle mutlu olamam.

bir terslik çıkacağı hissi

Gün içinde hissettiğim his. Yarım saat sonra olacak diye hissetmiştim ama o tutmadı, sahi tutmamışsa bile akşama doğru gerçekleşti ya. Ne diyeyim yani, moralim bozuk.

üstteki yazar hakkındaki fikrini söyle

Karton toplamak zorunda kalmış olsa da bir şey demiyor.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.