entry'ler (6327)

kitap alıntıları

"Allah'ım, onu neden yalnız bıraktın? Neden, yalnızlığının verdiği çaresizlikle can sıkıcı ilişkiler kurmasına izin verdin? Neden, geçirdiği her dakikanın hesabını sordun, içini ezdin? Neden, korkuyu göğsünden çekip almadın? Neden, suçluluk duygusunu üzerinden atmasına yardım etmedin? Neden, günahlarının yükünü taşıyacak gücü ona da vermedin? Evde yalnız kaldığı geceler, karanlıkta yorganı başına çekti ve ter içinde, mısra 193 ile mısra 214 arasında söylediği gülünç yakarmayı uydurabildi o zor şartlar altında. Daha iyi bir şeyler söyletemez miydin? Bir duvardan bir duvara çarpıp durdun onu. Bir uçtan bir uca itip durdun onu. Soruyorum: neden?"

seninle şöyle olabilirdik

görsel

kitap alıntıları

"Hayatlarıyla yanlış olanların, ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?"

görsel

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Nasıl ki yüksekten değil düşmekten korkuyorsak öyle de sevmek ya da güvenmekten değil insanlardan korkuyoruz ve ortada yükseklikte olduğu gibi somut, mesafe olarak ölçebileceğimiz bir şey dâhi yok. Hepsi insanlar, hepsi soyut. Hepsi anlamsız.
Öyle. işte.

bir şarkı sözü der ki

"Nefes almak yeter sanma, yaşamayı öğrenmemişsin."

kitap alıntıları

"Hakkınız yoktu buna: bizi zevksizliğinize mahkûm etmeğe."

görsel

sözlük yazarlarının itirafları

Yarım hissediyorum, belki biraz tamamlanamamışlık. Üstümde bir eksiklik var ve ben bunun neyden kaynaklanıyor olduğunu dâhi anlayamıyorum.

görsel

ben hüsrana komşuyum

Aniden gelen bir sagopa kajmer parçası.

kitap alıntıları

"Tabiî, ben de içimden bu oyunu oynadığımı belli etmiyorum onlara. Onların yüzünü takınıyorum. Belki hepimiz bir yüz takınıp başka bir oyun oynuyoruz." Ve devam eder ölü Turgut'a hitaben söylenenler,
"Hiç olmazsa ben kendimi, sana ifşa ediyorum Turgut. Bunun değerini bil."

anın görüntüsü

görsel

anın görüntüsü

görsel

görsel

kitap alıntıları

"Ölü buldu onu sabah rüzgârı."

neden yaşadığını bilmeden yaşamak

Aslında yaşamamaktır. Nefes alıp vermektir.

görsel

sözlük yazarlarının itirafları

Herhangi bir şeyi öğrenip ona çalışırken veya bir şeyler yazarken kullanmış olduğum kalemlere o kalemi kullanırken yazmış olduğum şeyler yüklenmiş gibi hissediyormuşum ve aslında ufak birkaç davranışım ve kullandığım 2,3 kalem bu duruma göre değişiyormuş. Bunu ise az önce aniden fark ettim. Dünyanın en saçma düşüncelerinden biri olabilir.

öylesine bir şeyler yaz

Kimsenin önceliği olmadım hiçbir zaman.
Olduysam da fark etmedim ve kaybettim.