bugün

Yağmur yalnızlığı anlatmaz var olan yalnızlığı açığa çıkarır.
Yağmur bazen ağlayamayanlar için ağlar.
Yağmur saflıktır, duruluktur. Yağmur bazen içten gelen gözyaşı bazen mutluluğunun tezahürüdür. Yağmur ferahlık,Yağmur huzurdur. Yağmur sukunettir, özgürlüktür. Onu izlerken yaşarken hayallere dalmaktır. Yağmur yaşamın kendisidir.
Yağmayandır. Aralık ayındayız karı geçtim yağmur bile yağmıyor memlekete. Bu gidişle susuz günler bizi bekliyor. Evet.
Bu zamanlarda hunharca Yağmasi geren yağmurdur.
şehri sel götürüyor sesten anladığım kadarıyla. kafamı uzatıp camdan baksam anlarım aslında ama üşeniyorum.
Bulutların susuzluğa karşı isyanı.
Altında kalmadığım zaman sevdiğim şeylerden birisi, kapalı balkondan şiddetli şekilde yağan yağmuru seyretmek çok keyifli oluyor.
istanbul için sabahtan beri neredeyse aralıksız yağan rahmet.

birkaç hafta böyle sürmesi duası ile.
ne güzel bir cümle ; yağmur ağlıyor ikimiz için ... Artık yağmur ağlamıyor bizim için , sadece yağıyor ve geçiyor. Pencereye damlacıkları düşen en güzel şeysin yağmur.
Güzel bi fırat tanış şarkısı.
Çok güzel bir Gökhan Kırdar şarkısı olmasının yanı sıra dünyanın en güzel ninnisidir. Cama vuranından bahsediyorum.

Ancak bazen yağmur sesi bile uyutmaya yetmez. insan yaş aldıkça uyuyamıyor. Tuzla buz olmuş hayalleri kalbine battığı için olsa gerek.
Sessiz gecelerde yoldaş olur bazen bana.
gel geri istanbul'a,
haksızlık ettim sana...
(hava 30 derecedir.)
Sonunda geldi çiçeğim nasıl da özlemişim...
Şu anda çok güzel yağmur yağıyor. Dışarıya kaçma isteği aklımdan çık.
''iyi yağmur yağacağı zamanı bilir''
romantik çiftlerin pek sevdiği doğa olayı. nedenini de anlayamıyorum. birbirinizi seviyorsunuz işte, niye ihtiyacınız var ki yeryüzünden yükselip bulutlarda biriken nemin yoğunlaşarak yeryüzüne su damlaları olarak düşmesine? birbirinizin kıymetini bilin, boşverin yağmuru.
şu an olan doğa olayı. severim yağmuru
aynı zamanda güzel bir kız ismi.
ciğercisi.
ciğerci ismi.
Yağan bir şeydir.
yağdıkça huzur verir.
Yine yağmayandır.

istanbul Su ve Kanalizasyon idaresi verilerine göre, barajlardaki doluluk oranı bugün itibarıyla 24,50 olarak ölçüldü. 2019 yılında bu dönemde barajlardaki su oranı yüzde 35,60 olarak açıklanmıştı.

Ankara baraj doluluk oranı yüzde 8. Evet.
kimine romantizmi kimineyse karamsarlığı anımsatan olay.